Artıları ve Hükümet Çalışan Eksileri

Posted on

Artıları ve Hükümet Çalışan Eksileri

Eğer hükümet düşündüğümüzde ne aklına? Birçokları için, ABD, Capitol Tepesi ve Lincoln Anıtı Başkanı görüntüleri akla gelebilir. Bunlar Amerikan hükümetinin silinmez görüntüleri, ancak bunlar tamamen Kişilerin iş bitmiş olur nasıl gün be gün işlevlerini temsil etmemektedir. Tipik hükümet çalışanı için, daha yaygın görüntüleri bir kabinin içine, bir çöp kamyonunun arkasına veya ilçe hapis olacaktır.

Bazı işler hükümetin yaşamlarına göre: polisler, itfaiyeciler, sosyal hizmet uzmanları ve benzeri. Böyle muhasebeciler, bilgisayar programcıları ve insan kaynakları uzmanları gibi diğer hem kamu ve özel sektör mevcut. Peki, nasıl olup özel veya kamu sektöründe işe seçerim? herhangi bir karar gibi düşünmeye pozitif ve negatif vardır.

Profesyoneller

Bir hükümet işinin iyi yönleri şunlardır:

  • Kararlılık: şirketleri iş çıkabiliriz özel sektör aksine, hükümet iş dışarı çıkmıyor. Ajanslar ya da ofisleri kapatmak veya yeni formlara morph, ama her zaman hükümet iş kalmayacağını olabilir. Çalışanlar her zaman yalnızca hükümet yapar görevleri tamamlamak için gerekli olacak ve ek çalışanların her zaman onları desteklemek için gerekli olacaktır.
  • Esneklik: pozisyonların büyük çoğunluğunda, işçiler kolayca sağlıklı iş-yaşam dengesini koruyabilir. Ayrıca, evden ve alternatif çalışma programları devlet kurumları içinde yaygındır. Çalışanları gerektiren işler ofisten uzakta çok kendi iş yapma için hükümet kuruluşları mobil işgücü kolaylaştırmak için donanım sağlayarak başladı.
  • Yararları: Hükümet yararları hemen her zaman özel sektör istihdam paketleri aşar. Çalışanlar genellikle daha düşük maliyetle ve uygun emeklilik planları ile üstün sağlık planları var. Uzun süreli durgunluk, hükümet ve özel sektör yardım paketlerinin her ikisinde de kötüleşir. Yine de, hükümet faydaları daha iyi kalır.
  • Zaman kapalı: Bırakılan zaman tahakkukları cömert ve yöneticileri tatil süresini onaylama izin verici olma eğilimindedirler. Federal tatil gözlenir. Devlet ve yerel yönetimlerin bazen ek tatillerini var.

Eksiler

Bir hükümet işin en kötü yönleri şunlardır:

  • Yavaş maaş artışı: Maliyet-of-the living ayarlamaları nadiren enflasyonu ayak uydurmak hükümet çalışanları için yetkili ve liyakat yükseltme en iyi performans sadece küçük bir yüzdesi verilmektedir. Büyük maaş artışları için, kamu çalışanları daha yüksek maaş ile boşalan pozisyonlar için rekabet etmek zorunda. En yüksek maaş biri elde etmek istiyorsanız, aynı organizasyonda aynı işi tutulması mümkün değildir.
  • Sınırlı kazanç potansiyeli: Devlet yöneticileri çok daha az onların özel sektör meslektaşlarının daha ödenir. Büyük paydays vurmak için, üst düzey hükümet çalışanları özel sektöre atlamak.
  • Kontrolün Düşük seviyede: Bürokrasi âciz vatandaşlarını sadece yapar. Aynı zamanda hükümet çalışanlarının şeyler çabuk halletmek isteyen veba. Tüm büyük ve çok sayıda küçük kararları resmi onay süreci çeşit ile gitmek için bekliyoruz.

Eğer ne yapmak istediğini olursa olsun, büyük ihtimalle hükümet için bunu yapabilir vardır. Sadece emin pozitif olanlar karşılığında olumsuz yönleriyle katlanmak isteyen yapmanız gerekir.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *