Devam Anahtar Kelimeler Kullanma için ipuçları

Posted on

Devam Anahtar Kelimeler Kullanma için ipuçları

Devam anahtar kelime işverenler tarafından fark Özgeçmişinizi olsun yardım etmekte. Özgeçmişinizi ve kapak mektubunda anahtar kelimeleri dahil ederek, bir iş görüşmesine yakalama şansınızı artırırsınız.

Anahtar kelimeler kelime veya bir iş için belirli şartlara ilgili kısa ifadelerdir. Onlar işe alma yöneticisi bir aday aradığı becerileri, yetenekleri, kimlik bilgileri ve niteliklerdir.

Bir işe alma yöneticisi özgeçmiş yığını içinden baktığında, o bu anahtar kelimeleri bulmak için her özgeçmiş tarar. Birçok şirket bile, iş ilanları için aday ekrana da yetenek yönetimi sistemleri olarak bilinen otomatik başvuru izleme sistemleri (ATS), kullanın.

ATS çalışır bir yolu belirli anahtar kelimeleri eksik özgeçmişlerini ortadan kaldırmaktır. yazılım veya işe alma yöneticisi Özgeçmişinizi veya kapak mektubu anahtar kelimelerden herhangi bulmazsa, uygulamanız atılmış almak olabilir. Özgeçmişinizi veya kapak mektubunda anahtar kelimeleri yerleştirerek, size pozisyon gerekliliklerine uygun olduğuna, bir bakışta, gösterecektir.

Devam Anahtar Kelimeler Türleri

Özgeçmişiniz anahtar kelimeler beceri, yetkinlik ilgili kimlik bilgileri ve önceki pozisyonlarında ve işverenler dahil olmak üzere belirli iş gereksinimlerini içermelidir. Esasen, anahtar kelime, bir bakışta, bu iş için iyi bir uyum vardır işe alma yöneticisi gösterecektir kelimeler olmalıdır.

Örneğin, deneyime dayalı, bir çalışan için aday aşağıdaki özgeçmiş anahtar kelimeler kullanabilir yönetim pozisyonunu yarar:

 • Çalışan fayda planları
 • Sağlık yardımları
 • Fayda ilkesi

Bir müşteri hizmetleri temsilcisi şunları içerebilir:

 • Müşteri servisi
 • Müşteri takip sistemi
 • Bilgisayar yetenekleri
 • Sipariş girişi deneyimi

Bulma Anahtar için ipuçları
ilgilendiğiniz ve anahtar kelimelerin özgeçmiş içine dahil etmek için bakmak pozisyonlara benzer Gözden iş ilanları. Arka plan veya deneyim maç ve kodlardan için tarama iş listesini ara. Anahtar kelimeler veya deyimler iş listesi boyunca ve “nitelikler” ve “sorumluluklar” bölümlerinde serpilir edilecektir. Özgeçmişinizi içine popüler anahtar kelimeler ekleyin.

Ayrıca, olası anahtar kelimeler için şirketin web sitesini inceleyin. şirket onlar için iyi bir uyum olduğunu göstermek için kendini tanımlamak için kullandığı kelimeleri kullanın. Sen şirketin “Hakkımızda” web sayfasında bu dili bulabilir veya iş kendini listeleme olabilir. şirket olarak kendini tanımlayan Örneğin, “yaratıcı,” öz geçmişine de “yaratıcı” ve “yaratıcılık” dahil olabilir. Onlar şirketin diliyle eşleşecek sağlamak için özgeçmişinizi anahtar kelimeleri güncellemek için önemlidir.

Özgeçmiş içinde Anahtar Kelimeler Kullanma için ipuçları

Açık ol. Mümkün olduğunca yakından belirli bir işle ilgili anahtar kelimeleri ekleyin. Daha odaklı ve spesifik daha iyi, kendi dilinizde size iyi eşleştiği ve özgeçmiş tarama yazılımı tarafından yakalandı göstermeyi gerekecek şanstır.

Şirketinizin değer teklifini bilin. Şirketin değer teklifi rakiplerini dışında ayarlar budur. Özgeçmişinizi anahtar kelimeleri ve deneyim şirketin markasını yansıtacak bir şekilde biçimlendirilmiş olduğundan emin olun. Şirket için önemli ek anahtar kelimeler veya deyimler için, kendilerini nasıl tarif görmek için şirketin LinkedIn sayfasına gidin. Ayrıca, şirketin çalışanlarının profilleri tıklayın ve onlar şirketin değerli üyeleri olarak kendilerini nasıl tarif etmek özel dikkat etmek uyguluyorsanız benzer pozisyonlarda aramak emin olun.

Mümkün olduğunca çok anahtar kelimeler kullanın. Tüm değilse emin her pozisyona alakalı anahtar kelimeleri içeren, çoğu üzerinde dokundu olun. O beceri yoksa Tabii ki, bir beceri anahtar sözcüğü kullanmayın. Yardım bu iş için gerekli niteliklere sahip eşleşmesini mümkün olduğunca çok sayıda uygun anahtar kelimeleri dahil edin. Ancak, anahtar kelimeler uygun olmalı ve Özgeçmişinizin sorunsuz akar. Başka bir deyişle, aşırıya kaçmayın.

Anahtar kelimeleri karıştırın. Yumuşak becerileri, sert becerileri, Sektörel kodlardan, sertifikalar ve daha fazlasını içeren anahtar kelimelerin farklı türde bir karışımını ekleyin. Anahtar kelimeler çok çeşitli kullanarak bu iş için gerekli çeşitli niteliklerin hepsine sahip olduğunu gösterecektir. Anahtar kelime eşanlamlılarını dahil etmek isteyeceksiniz böylece Ayrıca, şirketin özgeçmiş tarama yazılımı, belirli bir anahtar kelime için programlanmış olabilir. Örneğin, özgeçmişinizi bir anahtar kelime olarak “geliştirici” sahip olabilir, ama şirket yerine “yaratıcısı” kullanır.

anahtar kelimeler ve deyimler birden çok sürümünü kullanarak, özgeçmişinizi bir tarama programı tarafından yakalandı alma şansı daha olacak.

Her yerde anahtar kelimeler ekleyin. İşveren veya anahtar kelimeleri bulmak için bir tarama programı için, özgeçmişinizi boyunca anahtar kelimeleri serpin. Eğer özgeçmiş özeti açıklamada, geçmiş iş tanımları, özgeçmişinizi beceri bölümünde ve uygun görünüyor Özgeçmişinizi başka bir bölümünde bu sözleri da barındıracak. Aynı zamanda sağ özgeçmiş özeti ifadesinden sonra, özgeçmişinizi başında adanmış “temel yetkinlikler” tablosunda en önemli anahtar kelimeleri yerleştirmek için iyi bir taktik olabilir.

Bu sayfadaki “pop” için anahtar kelimeleri yardımcı olacaktır.

Bir Devam Örnek gözden

Bu örnekte, “Uzmanlık” bölümünde kelime, hem de her bir pozisyon için açıklamaları içerir.

Geoffrey Altın
1234 Ladin Hills Parkway
Milwaukee, WI 53205
555-555-5555
ggold@email.com

Nitelikler Özeti

Maliyet-bilinçli ve analitik zeki  Tazminat ve Yararları Müdürü  imalat sektöründe büyük işveren faydaları programları optimize 10 yıllık uzmanlık sunar.

Uzmanlık : Faydaları İdaresi, Fayda Politikası Gelişimi, Çalışan Tutma Stratejileri, İK Dosya Yönetimi, Süreç Değerlendirme ve İyileştirmeler, Mali Analiz ve Tahmin

Profesyonel deneyim

XYZ İMALAT A.Ş., Milwaukee, WI
Tazminat ve Yararları Müdürü , / 02 2013-Günümüze
1200 üye iş gücü için uygun maliyetli istihdam paketleri yapılandırmak ve uygulamak için geçerli tazminat ve ücret yapılarının Kaldıraç derin bilgisi. Personele yararları bilgileri, politikaları ve prosedürleri iletilmesinde 5 İK asistanlarının yönettiği personel.

 • % 57 oranında programı maliyetlerini azaltarak, birinci basamak sağlık yararları sağlayıcı Re-kaynaklı.
 • Özenle tüm yöneten federal ve devlet yönetmeliklerine kurumsal uyum sağlamak.

UNITED İMALAT, Milwaukee, WI
Tazminat ve Yararları Uzmanı / 2008-02 / 2013 06,
ustaca belirlemek ve fayda programlarını başlatmak için yeni çalışanları sınıflandırılmış. Mevcut fayda ve uygulama işlemlerinde Eğitimli personeli; derlenmiş ve fayda raporları dağıttı.

 • Mevcut fayda seviyeleri için çalışan uygunluk hızı arttı yeni bir tazminat yapısı için icra buy-in sağlanmasında Oynanan enstrümantal rolü.
 • ilk işe eden altı hafta içinde ciddi bir kayıt tutma birikim ortadan etkin bir dosya yönetim işlemi oluşturuldu.

Eğitim ve kimlik bilgileri

İnsan Kaynakları Yönetimi Önlisans
WİSCONSİN Indianhead TEKNİK KOLEJİ, Ashland, WI

Teknik Yeterlilikleri : Microsoft Office Suite (İleri Excel, Word, Access, PowerPoint) ve PeopleSoft telafisi yönetim yazılımı

Sizin Kapak mektubunda Anahtar Kelimeler Kullanma

Eğer mektubu taranır durumunda Kapak mektubunda anahtar kelimeler içermelidir. Kapak mektubu bir program tarafından tarandı olmasa bile, anahtar kelimeler ve deyimler kapak mektubu boyunca sıralanmıştır eğer nitelikli aday olarak bir görüşme için seçilen alma şansı daha olacak.

onlar listeleme işin adı geçen en önemli anahtar kelimeler ve becerileri tam oturduğundan emin olun, mektubunda gövdesinde anahtar kelimeler ekleyin. Bunu yapmanın etkili bir yöntem mektubunuz ikinci veya üçüncü paragrafında imli, anahtar kelime yüklü tablolara alakalı beceri ve başarıları tarif etmektir. Kapak mektubunda stratejik anahtar kelimeleri kullanarak, ona eşlik eden özgeçmiş ciddi önem vermek üzere işe alma yöneticisi ikna etmek mümkün olacak.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *