Koronavırusu (COVID-19) Pandemik sırasında Patlıyor Are İşler

Posted on

Yani İşler Right Now Patlıyor Are

Şu anda iş arayan ediyorsanız, şirketin çok şey var. Nedeniyle pandemik COVID-19 etkisiyle, işsizlik iddiaları Bureau of Labor Statistics göre 22 Mart ve 28 Mart 2020 arasındaki aşkın 3.300.000 yükseldi. Üzeri 10 milyon işçi işsizlik ödeneği için bulundular. Yani büyük artış-ve işsizlik en büyük toplam sayı iddiaları-beri Çalışma Bakanlığı işsizlik verilerini takip tutulmaya başlandı.

Önemli : eğlence ve konaklama sektöründe işverenlerin işler dökülme olsa da, diğer sektörler işe edinmiş.

Andrew Challenger Challenger, Gray & Noel, Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı, notlar “Tüm şu anda iyiye perakendeciler, tıbbi cihaz üreticileri, tüketici ürünleri üreticileri, ulaşım ve depolama tesisleri.”

Marketler, eczaneler ve BT de ABD Çalışma Bakanlığı tarafından desteklenmektedir CareerOneStop blog, uygun işe destekler.

İpucu : Eğer işten oldum ya coronavirüs salgının ekonomik etkileri daha önce iş arayan kişi, artık işe sektörlere aramanızı uyarlamak olabilir.

Birçok eyalet ve yerel yönetimlerin mümkün olduğunda evde kalmak vatandaşları uyarıyor. Bu oturma yemek, tuğla ve harç perakende ve diğer ilgili işletmeler üzerinde soğutma etkisi oldu. Ancak çevrimiçi alışveriş ve teslimat arttığını söyledi ve sağlık ve depolama gibi temel hizmetler buluştuğu talebine hızla işe bulunmaktadır.

Bu 10 meslekler şu anda işe gibidir:

Kasiyerler ve Raf stockers

Coronavirüs salgının önce, kasiyer işler esasen azalıyor bulundu. İşçi İstatistikleri İş Outlook Handbook of Bürosu 2018 ve 2028 arasında% 4 oranında düşüşe bu işleri öngörülen 8 Ancak şimdi, birçok market zincirleri curbside pikap, teslimat, ve mağaza içi hizmetler için talebi karşılamak için işe edinmiş.

Kasiyer ve ilgili perakende işleri resmi eğitim kimlik bilgileri gerektirir, ancak müşteri hizmetleri deneyim ve beceri her zaman bir artı vardır. Bu işler genellikle yaklaşık 10 $ veya saat başına $ 11 ödeme.

Gıda Teslim Sürücüler

Oturma yemek ABD’nin birçok alanda askıya alınabilir, ancak bazı restoranlar teslim hizmetlerini arttırıyoruz. Örneğin, Domino en o Challenger, Gray & Noel notlar talebi karşılamak için 1000 yeni teslimat sürücüleri işe.

lokanta işyerlerinde ek olarak, diğer birçok restoran UberEats, GrubHub ve DoorDash gibi isteğe dayalı gıda dağıtım uygulamalar aracılığıyla teslim sunuyoruz.

Not: Birçok dağıtım uygulamaları müşterileri ve sürücüleri hem koruma, hiç temas teslim seçeneklerini sağlamak için kendi politikalarını değiştirdi.

Yemek servisi işleri bile, normal ekonomik koşullarda gelişir. Bureau of Labor Statistics bu özel işgücü 2018 ve 2028-çok daha hızlı ortalamadan daha arasına% 14 büyümesi bekleniyor bildirir.

Nakliye ve Perakende Teslimat Sürücüler

İşgücü İstatistikleri Bürosu da UPS, FedEx ve ABD Posta Servisi de paket teslimat sürücüler için talepte büyük bir artış rapor eder. Amazon da on-demand teslim sürücüleri (Flex) ve bordro yapan sürücülerin (Günlük Servis Ortakları) işe.

İş Outlook Handbook göre bu işler genellikle yılda 30.000 $ ortalama etrafında lise diploması veya dengi ve ödeme gerektirir.

Kayıtlı Hemşireler

Önceki coronavirüs salgın bir başka hızlı büyüyen iş, kayıtlı hemşireler şu anda yüksek talep vardır. Seyahat hemşireler ve solunum terapistleri 10.000 $ haftada ya da New York, pandemik ait deprem odağının birinde çalışmalarına 13 haftalık bir görev için 100.000 $ kazanç olduğunu Nurse.org raporlar.

Ancak, sağlık çalışanları mali üzerindeki odak için bilinmemektedir. Nurse.org Angelina Walker Biz sadece onlara ihtiyacımız alanlarda yardım isteyen hemşirelerin tepki ile bunalmış olan”yazıyor … Hotlines hemşireler şeyler sadece, her yerde ben don beni koy’, ister söyleyerek istilasına uğramıştır ‘t ödeme umurumda, ben sadece yardım etmek istiyorum.’”

Kayıtlı hemşireler için mesleki görünüm güçlüdür; Bureau of Labor Statistics yılda $ civarında 71000 medyan paramı hak 2018 ve 2028 Hemşireler arasında RN işlerde% 12 artışa tahmin ediyor.

Solunum Terapistler

nefes güçlüğü çeken hastalar ile çalışmak Solunum terapistleri, COVID-19 mücadele cephede başka önemli grup. RNS gibi, onların ödeme coronavirüs noktaları hastanelerde artmıştır.

az tehlikeli zamanlarda, solunum terapistlerin ödeme hala yılda 60.000 $ başında yer alıyor. Onların işleri Bureau of Labor Statistics göre, 2018 ve 2028 arasında% 21 artması bekleniyor. 

Hastaneler ve Sağlık Merkezleri İdari Personel

CareerOneStop ülke çapında birçok hastane lisans ve sertifika COVID-19 kriz değil her iş başa gerektirir kadar kadrolar olduğunu bildiriyor. Müşteri hizmetleri ve idari işleri sağlık kuruluşlarının misyonuna esastır.

Önemli: Bureau of Labor Statistics işaret ettiği gibi Hepsinden iyisi, “Bir konukseverlik yerleştirilmiş işten oldum eğer, size becerilere sahip bulabileceği bazı sağlık müşteri hizmetleri işleri doğrudan aktarımı.”

İdari yardım işleri tipik Bureau of Labor Statistics göre saat başına 18 $ civarında ödeme.

Karşılama Merkezi Associates

eve yakın yapışmasını tüketiciler ile, online siparişler patlama vardır ve perakende şirketleri buluşmaya işe talebi artırmıştır. Amazon geçtiğimiz günlerde ülke çapında kendi yerine getirilmesi merkezlerinde 100.000 tam ve yarı zamanlı pozisyonlar için reklamı. Buna ek olarak, e-ticaret devi devletler bu işe dalgalanma sırasında geçici olarak saatte 2 $ tarafından asgari ücreti artacağı.

çevrimiçi Öğretmenler

şirket genelinde okullar bünyesinde sınıfları iptal edilir ve pandemik süresince çevrimiçi taşındı. Sonuç olarak, birçok çevrimiçi öğrenme şirketleri öğretmenler ve öğretmenler için işe bulunmaktadır. Örneğin, USA Today notları çevrimiçi eğitim şirketi Outschool 5000 Online K-12 öğretmenler için işe olduğunu.

Öğretim işleri büyüyor, (çok daha hızlı ortalamadan daha) lise sonrası alanda 2018 ve 2028 arasında% 11 artış projeler İşgücü İstatistikleri, Bürosu raporlar.

Temizleme İşler

Esansiyel iş operasyonları enfeksiyonun yayılmasını durdurmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sonuç olarak, temizlik işçileri ülke çapında talep görmektedir. Eğer temizlik sakıncası ve detaylara güçlü dikkati yoksa, bir iş arama sitesi üzerinden veya istek üzerine bir iş uygulaması üzerinden bir temizlik firması tarafından hızla alınabiliyordu.

Teknik Destek Uzmanları

beyaz yakalı binlerce işçi belki ilk kez, durumları evden zorla olduğundan, bilişim ve teknik destek uzmanları talep olacaktır.

Bureau of Labor Statistics bu işi 2018 ve 2028 arasında% 10 daha hızlı ortalamadan daha büyümesi bekleniyor bildirir 3 saatte 25 $ civarında Medyan ödeme gezinen.

 

 

 

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *