İlk Devam Yazma için ipuçları

Posted on

İlk Devam Yazma için ipuçları

Eğer ilk özgeçmiş yazma veya görevle mücadele endişe varsa, yalnız değilsiniz! Ancak, korkutucu olmak zorunda değildir.

Birçok öğrenci ve yeni mezunlar bir zorlayıcı özgeçmiş oluşturmak için yeterli deneyime sahip olmadığını endişeleniyorum. Ancak endişelenmeyin. Bu sizin ilk işiniz olsa bile yeteneklerinizi ve deneyimlerini vurgulamak için birçok yol vardır.

ilgi ve röportajları üretecek güçlü bir ilk özgeçmiş yazma konusunda tavsiye almak için aşağıda okuyun.

Özgeçmiş Yazma önce Ne Yapmalı

hatta özgeçmiş yazmaya başlamadan önce, uygulayabileceğiniz birkaç adım vardır. Özgeçmişinizi amacı bu iş için güçlü bir aday olduğunu işvereni göstermektir unutmayın ve şirkete değer katacak.

Başarıyla Bunu yapmak için, potansiyel işverenler aradığınızı bilmek gerekir. ilginizi çeken iş ilanları araştırarak başlayın. Böyle sık bahsedilen şartlara veya beceri gibi iş ilanları bulmak anahtar kelimeler, bir listesini yapın. Sen işvereni etkilemek için Özgeçmişinizi bu odaklanmak isteyeceksiniz.

onlar işe kararlar zaman önemli olduğunu düşündüğünüz deneyimli profesyoneller değildir. Baktığınız işlerin çeşitleri için en önemli olanı bir fikir edinmek için alanda insanlarla biraz bilgilendirme görüşmeler tutan düşünün.

Ayrıca, hedef sanayi ile ilgili mesleki yayınlar ve web siteleri okuyabilir. seçtiğiniz alanda dalın ve mümkün olduğu kadar öğrenirler. Eğer işveren için neyin önemli olduğunu öğrendiğinizde, bu sorunları çözmek için özgeçmişinizi hedefleyebilir.

İlk Devam Yazma için ipuçları

 • Vurgu eğitimi. Eğer bir öğrenci veya son öğrenci iseniz, eğitim En büyük varlıklarından biridir. Sayfanın üst kısmına doğru özgeçmişinizi “Eğitim” bölümüne koyun. Gittiğin okul ve aldığınız derecesini, ancak diğer başarıları sadece ekleyin. Belki bir yüksek not ortalaması vardı ya Dean Listesini yaptı. Eğer yurtdışında eğitim varsa, sıra bu içerebilir. İşverenler bu yüzden bu vurgulamak, son mezunların akademik başarıları tarafından etkilenmektedirler.
 • Tüm ilgili deneyimini vurgula. Sen az iş tecrübesine sahip olabilir, ama sen üzerinde çizebilirsiniz diğer deneyimleri bol var. Eğer çalışmış sen katılan kulüp, sen tuttu staj ve gönüllü pozisyonları düşünün. Bunların hepsi “İlişkili Experience” veya benzer bir kategori altında listelenebilir.
 • Alakalı değil ne olduğunu bırakın. Anahtar şirkete değerini göstermek şeyleri vurgulamak ve bunu içermeyen şeyler bırakmaktır. Örneğin, Bilişim Sistemleri işe arıyorsanız, programlama staj önemli olacaktır, ancak su kayağı için ödül kazanmış olması olmaz! Onlar iş ile ilgili sürece hobiler ya deneyimleri dahil etmeyin.
 • Başarıları bahsedin. Her deneyim altında, o iş ya konumda tutulan bazı sorumluluklarını listeleyebilirsiniz. Ancak, sadece ne yaptığını söyleyerek ötesine. Eğer bir kuruma değer katmak kanıtlamak herhangi bir başarının listeleyin. Örneğin, belki de iş yerinde “Ayın Çalışanı” kazandı. Ya da belki bir ofiste verimliliği artmış yeni bir dosyalama sistemi oluşturdu. Eğer bir şirket veya elde şey katma değer kez herhangi örneklerini ekleyin.
 • Anahtar kelimeler kullanın. Eğer için başvurduğunuz iş için ortak beceri ve gereksinimleri oluşturulan anahtar kelimeler listesinde geri bak. Özgeçmişinizi boyunca bu anahtar kelimelerden bazıları kullanmaya çalışın. Bu iş için iyi bir uyum olduğunu, bir bakışta, işe alma yöneticisi gösterecektir.
 • Örneklere bakın. İlk özgeçmiş yazarken Özellikle, bu özgeçmiş örnekleri bakmak için iyi bir fikirdir. Onlar Özgeçmişinizi biçimlendirmek nasıl karar vermenize yardımcı olabilir ve tür bilgi içerir ne. Size özgü bilgiler içerdiği için herhangi bir örnek özgeçmiş değiştirmeye emin olun ve işe başvurduğunuz. Bu öğrenci özgeçmiş örnekleri ve bu özgeçmiş örnekleri inceleyin.
 • Kısa tut. Bu ilk özgeçmiş Özellikle, eklemek birçok bilgi olmayabilir. Özgeçmişiniz bir sayfadan fazla olmamalıdır. Hala marjlar içinde boşluk iyi bir miktar yerken, tüm sayfayı doldurmak amacı.
 • Düzenleme, düzenlemek, düzenlemek. İşverenler bu kadar çok iş başvurusu almak için, bir yazım hatası gibi küçük bir şey bir iş mal olabilir. İyice işveren göndermeden önce özgeçmişinizi tashih emin olun. Herhangi bir yazım ve dilbilgisi hataları yanı sıra (örneğin kurşun noktalarının farklı stilleri kullanma gibi) formatında tutarsızlıkları için oku. Ayrıca sizin için bakmak, bir arkadaş ya da aile üyesi ya da bir kariyer hizmetleri danışmanına sorun.

Tasarım İpuçları Özgeçmiş

Birçok kişi özgeçmiş tasarımı içeriği kadar önemli olduğunu öğrenmek şaşırttı, ama kesinlikle doğru olan. o kolay okunur göz alıcı olmalı ve böylece araştırma, özgeçmişinizi doğru izlenim için 20 saniyeden az olduğunu göstermektedir.

Özgeçmişinizi tasarım ve biçimlendirmek için birçok farklı yolu vardır. Kendi özgeçmişini biçimlendirmek yardımcı olmak için bu özgeçmiş şablonları göz atın. Bir şablonu kullanarak daha kolay özgeçmişinizi oluşturmak için yapacaktır. size zaman kazandıracak, ama aynı zamanda biçimlendirme hataları azaltabilir sadece. Microsoft Word ve Google Dokümanlar aracılığıyla sunulan şu diğer özgeçmiş şablonları bakabilirsiniz.

İlk Devam Numune

Barry Allen
1234 High Street • Atina, GA 30603 • (123) 456-7890 • barry.allen@email.com

NİTELİKLER ÖZET
Bir Tenis Antrenörü olarak excel için tenisçi kaldıraç kolej ve pro tur oynama deneyimini En yüksek sıralamalara.

Tenis Antrenörlüğü : 10 yıllık tasarım rekabetçi tenis deneyimi ve kurşun dinamik genç ve yetişkin kliniklerinde üzerine çizmek ve her yaştan oyunculara kaliteli eğitimi sağlamak için Able.

Spor Yönetimi : tenis turnuvası olay koordinasyon ve pazarlama konusunda eğitilmiş olmalıdır.

Sertifikalar : ABD Profesyonel Tenis Birliği (USPTA) ve sertifikalı Profesyonel Tenis Sicili (PTR), CPR, İlkyardım

Anahtar Güçlü yönleri : Karizmatik ve son derece motivasyon koçluğu tarzında, bireysel güçlerde çok yararlanma ve kişisel zorlukların üstesinden gelinmesi için destek sağlayan.

EĞİTİM

Spor Yönetiminde BSEd (2018 Haziran)
Gürcistan, Atina, GA Üniversitesi
Erkek Tenis Takımı; Tenis Bursu; Spor Business Club

DENEYİM SEÇMELER

GÜRCİSTAN, Athens, GA ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci, Spor Yönetimi (09 / 2014-06 / 2018)
spor yönetiminde çalışmanın kapsamlı dört yıllık bir bölüm tamamlandı. Anahtar kurs spor olayı yönetiminde müfredat, halkla ilişkiler, pazarlama ve finans dahil.

 • Top 100 ulaşmada NCAA D1 tenis programı için Kazanılan 4 MVP ödülü, USTA, All-State sıralaması ve Üst Devlet Turnuva bitirir.
 • üniversite sponsorluğunda yaz tenis kliniklerde 14’e kadar 5 yaş çocuklarına tenis dersleri sağlanmıştır.
 • Won iki Kategori I USTA Ulusal Şampiyonası.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *