Doktor İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More

Posted on

Doktor İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More

tanılar sağladıktan sonra, doktorlar hastalıkları ve yaralanmalar muzdarip olan hastaları tedavi. Doktorlar da hekimleri denir ve onlar da tıp doktorları (MD) ya da osteopatik tıp (DO) doktorlar olabilir.

Doktorların Her iki tür tür ilaçlara ve ameliyat gibi geleneksel tedavi yöntemlerini kullanır, ancak DOs vücudun kas-iskelet sistemi, vurgulamak  önleyici tıp ve bütüncül hasta bakımını. Doktorlar birinci basamak hekimleri olabilir ya da böyle iç hastalıkları, acil tıp, kadın hastalıkları ve doğum, nöroloji, pediatri, geriatri, psikiyatri, endokrinoloji, göz, ya Anesteziyoloji gibi tıp belirli bir alanda uzmanlaşabilir.

Doktor Görevler ve Sorumluluklar

Belirli sorumluluklar uzmanlık göre değişir, ancak tüm doktorlar aşağıdaki görevleri yerine edebilmek gerekir:

 • belirtileri değerlendirin
 • teşhis koşullar
 • Prescribe ve yönetimi işleme
 • Hastaların izlem bak sağlayın diğer sağlayıcılar bakmalarını ve bunların laboratuvar sonuçlarını yorumlamak
 • İle İşbirliği  hekim yardımcıları , hemşire, kayıtlı hemşireler ve diğer sağlık çalışanları
 • Prescribe ilaç
 • medikal teknoloji ve araştırma kal akımı

Doktorlar refahı hastalarına sorumlu olduğundan, bu işgal çok daha zorlu fazlasıdır. tıp kapsamlı bir bilgiye sahip olmanın yanı sıra, bunlar genellikle aynı bilgiye sahip olmayan hastalara bulgularını iletişim kurabilmesi gerekir. onların en savunmasız olduğu zaman onlar insanlarla çalışmak ve bu gerekli teknik bilginin yanı sıra empati gerektirir.

temel görev ve bütün doktorların sorumlulukları ötesinde, alandaki her uzmanlık bu işlere görevler özgü gerçekleştirmek edebilmek için doktorlar gerektirir. Cerrahlar, örneğin, ameliyathanede bir anda saat geçirmek için kesin işlemleri gerçekleştirmek için el becerisi ve dayanıklılık olması gerekir.

Doktor Maaş

hekim ve cerrahların kazanç uzmanlık göre değişir.

 • Medyan Yıllık Maaş: $ 208.000

Kaynak: İşgücü İstatistikleri Bürosu , 2017

Eğitim, Öğretim, & Sertifikasyon

Üniversite öğrenimini bitirdikten sonra olma doktor genelde belirli kariyer bağlı okul ve eğitim uzun bazen en az yedi yıl-ve gerektirir.

 • Eğitim: Aday doktorlar genellikle bir lisans Tıbba programını tamamladıktan gerektirir bir akredite tıp fakültesine kabul edilmesi gerekir. O biyoloji, anatomi ve fizyoloji, kimya ve genel biliminde önemli ders alınmasını da içerir. Tıp fakültesi dört yıllık bir programdır. Tıp Eğitimi İrtibat Komitesi  (LCME) bir MD derecesi veren tıp okulu programları akredite. Kemik tıp okulu programları (DO derecede görüşmek olanlar) dan akreditasyon almak  Kemik Hastalıkları Koleji Akreditasyon Amerikan Kemik Derneği Komisyonu (COCA) .
 • Eğitim: Tıp fakültesi tipik uzmanlık bağlı olarak üç ila yedi yıl her yerden süren bir ihtisas eğitim programı izlemektedir. Lisansüstü Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu  (ACGME) ve  Amerikan Kemik Derneği  sırasıyla MDs ve Dos için (AOA) akredite ikamet programları. Temmuz 2015 itibarıyla birlikte bu kuruluşlar,  Kemik Hastalıkları Tıp Kolejleri Amerikan Derneği  (AACOM), tek bir akreditasyon sistemine doğru hareket başladı. Bu geçiş, Temmuz 2020 yılında tamamlanmış olması beklenmektedir.
 • Lisanslama: Doktorlar devlet tarafından değişebilir ABD Şartnamece uygulamaya bir devlet tıbbi veya osteopatik kurulu ruhsat almaları gerekir ve bulunabilir  Devlet Tıp Kurulları Federasyonu  web sitesinde. Gereksinim değişiklik gösterse de, tüm MDs geçmelidir  usmle  (USMLE) ve DOs Sınavına (comlex-ABD) Lisans Kapsamlı Osteopatik Tıp geçmelidir.

Doktor Beceri ve Yeterlilikler

Tıp fakültesinde ve lisans mezuniyet ek olarak, doktorlar da spesifik ihtiyaç  yumuşak becerileri Bu meslekte başarılı olmak için. Bunlar kimsenin de doğmuş veya yaşam deneyim yoluyla edinilen edildiği yeteneklerdir. Aralarında:

 • Problem Çözme : tanı hastanın semptomları değerlendirilmesi ve yaptıktan sonra, doktorlar, uygun bir tedavi seçmek zorunda. Bunu yapmak için, ihtiyaç duydukları olacak  eleştirel düşünme becerilerini  kullanılabilir seçenekleri karşılaştırmak.
 • İletişim Becerileri: Mükemmel  dinleme becerileri  hekimler hastalarının semptomlarını ve endişelerini anlamasını sağlayabilirsiniz. Bunlar üstün ihtiyaç sözlü iletişim becerileri hastalara ve ailelerine teşhis açıklamak ve personel hemşire ve diğerlerine tedavisi hakkında talimat ve bilgi vermek için.
 • Servis Yön: Bir doktor yardımı insanlara istiyor olmalı. Doğrudan hastalarla çalışan içermeyen bu alanda mevcut bazı yollar varken, çoğu araştırma İnsanlara yardım etmek için bir arzu ile tahrik edilmektedir.
 • İzleme:  Doktorlar uygun onlara hastanın durumundaki değişiklikleri ve yanıt verdiklerini dikkatli olmak gerekir. Bu, belirli bir prosedür veya hastalık sonrası iyileşme hastalarda kısa süreli değişikliklere düzenli hastalarda uzun süreli değişikliklerden her şeyi içerebilir.

İş Outlook

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu diğer sağlık diagnostiği için büyüme daha yavaş hekimler ve cerrahlar 2016 ve 2026 arasında 13 hakkında oranında büyüyecek Bu neredeyse iki kat yüzde 7’si büyüme oranı tüm kariyerlerinde insanlar için öngörülen olduğu işleri projeleri, ancak ve uygulayıcılara tedavi. Giderek yaşlanan nüfusun daha fazla doktor talep oluşmasını sağlayacaktır.

Çalışma ortamı

Birkaç meslekler bir doktorun böyle çalışma ortamında açısından çok olarak değişir. Küçük bir toplum içinde bir aile uygulama ile bir doktor, küçük bir kadro ile nispeten gevşek operasyonu olabilir. Öte yandan, kentsel bir ortamda acil serviste çalışan doktorların düzenli olarak aşırı durumlarda ve yüksek stres ile karşı karşıya olabilir. Pek çok doktor genellikle faaliyet gösterdiği çevrenin türünü ve karşılaştıkları stres miktarını belirler belirli bir alanda uzmanlaşmak seçin.

Çalışma programı

Doktorların programları zorlu olabilir, ama nasıl zorlu olduklarını işin kendi türüne bağlıdır. Çocuk doktoru veya aile hekimi daha düzenli çalışma saatleri tutmak mümkün olabilir, ama bir cerrah sık görüşme yapıyor ve genellikle de tipik bir iş gününün sekiz saat geçmiş gidebilir işlemleri yerine getirir. kariyer kurmadan önce tüm doktorlar genellikle geceleri ve hafta sonları ve çağrı üzerine olmanın sık dönemleri de dahil olmak üzere uzun saatler gerektirir bir ikamet tamamlamanız gerekir.

İş alın Nasıl

ERKEN BAŞLA

Tıp fakültesine alma yüksek olması öğrenci elde etme ve bir lisans olarak, biyoloji, kimya, fizik ve matematik de dahil olmak üzere sağ sınıfları alarak gerektirir.

KARARLI OLMAK

Doktor olmak için eğitim lisans derecesini elde ötesinde bir on yıl olduğu kadar sürebilir.

UZMANLAŞMAK

tıp öğrencileri residencies başlamak zaman, onlar bir uzmanlık odaklanmak başlayabilirsiniz.

Benzer İşleri karşılaştırılması

yardım tedavi hastalara doktorlar dışındaki tıp alanında birçok meslek var. Aralarında Dahil, medyan yıllık maaş ile, şunlardır:

 • Dişçiler: $ 158.120
 • Hekim Yardımcıları: $ 104.860
 • Hemşire Uygulayıcılar: $ 110.930

Kaynak: ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu , 2017

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *