Beslenme ve Diyetisyen İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More

Posted on

Beslenme ve Diyetisyen İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More

Diyetisyenler ve beslenme gıda ve beslenme programlarını planlamak ve hazırlık ve yemek hizmet veren denetleyecek. Onlar önlemek ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları teşvik ve diyet değişiklikleri önererek hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.

Bazı diyetisyenler eğitim yoluyla ses yeme alışkanlıklarını teşvik ve araştırma yapmak, bu tür hastane, okul gibi kurumlar için yiyecek hizmeti sistemlerini çalıştırın. Uygulamada İlköğretim alanlar klinik, topluluk, yönetim ve danışman diyetetigi sayılabilir.

Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Görevler ve Sorumluluklar

Bu mesleği genellikle aşağıdaki işler yapmak becerisi gerektirir:

 • diyetetik eğitim hizmetleri sunun
 • Hastaların beslenme ihtiyaçlarını değerlendirin
 • kurumsal düzeyde diyetetik planları geliştirin
 • grup oturumları Kolaylaştırmak
 • yemek planlama işlemlerini denetler
 • veri toplayın ve istatistiksel raporlar hazırlamak

Diyetisyenler ve beslenme uzmanları bazen kendi genel sağlık bakımın bir parçası olarak özelleştirilmiş diyetleri ve yemek planları geliştirmek için bireysel müşterileri ile çalışır. Bu emin planı bireyin sağlık ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olmak için müşterilerin bakıcıları ile koordine içerir.

Bazı diyetisyenler ve beslenme uzmanları kurumsal düzeyde yemek planları geliştirecektir. Örneğin, bu alanda profesyonel sakinleri için uygun bir menü geliştirmek için bir bakım tesisi veya benzeri bir yerde yemek servisi yöneticileri ile çalışabilir.

Diyetisyenler ve beslenme uzmanları da yeme alışkanlıkları ve nasıl genel sağlık etkileyebilir ilgili eğitimin sağlanması yardımcı gruplar ve bireyler ile çalışır.

Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Maaş

ayaktan bakım merkezlerinde çalışan kişiler diyetisyenler ve beslenme uzmanları hükümet tesisleri için veya huzurevi tesisleri için çalışırken, en elde eder biraz daha az elde eder.

 • Medyan Yıllık Maaş: $ 59410 ($ 28.56 / saat)
 • En iyi 10% Yıllık Maaş: $ 83070 ($ 39.93 / saat)
 • Alt% 10 Yıllık Maaş: $ 36910 ($ 17.74 / saat)

Kaynak: 2017 ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu

Eğitim, Öğretim, & Sertifikasyon

Bir diyetisyen ve beslenme olarak çalışmak en azından lisans derecesi gerektirir ve çoğu eyaletin yanı licensure gereksinimleri vardır.

 • Eğitim: Diyetisyenler diyetetik, gıdalar, beslenme, gıda hizmeti sistem yönetimi, veya ilgili bir alanda en az lisans derecesine gerekir. Bu gıdalarda kursları, beslenme, kurum yönetimi, kimya, biyokimya, biyoloji, mikrobiyoloji ve fizyolojisini içerecektir. Ayrıca iş, matematik, istatistik, bilgisayar bilimi, psikoloji, sosyoloji ve ekonomi Sınıflar yararlıdır.
 • Sertifika: Diyetetik Kayıt Komisyonu sunmaktadır  Diyetisyendir (RD) kimlik  tarafından akredite diyetetik eğitim programlarının mezunlarına  Beslenme ve Diyetetik (ACEND) ‘de Eğitim Akreditasyon Konseyi . Bu kimlik başvurmak isteyenler bir staj ve bir sınavı geçmek zorundadır. Farklı devletler diyetisyen olarak çalışmak için gerekli olanın üzerinde farklı gereksinimleri vardır. Diyetetik Kayıt Komisyonu  Amerikan Diyetetik Birliği (ADA) düzenlemelerine farklı eyaletlerde ne olacağını anlamak için devlet licensure ajanslarının listesini tutar.

Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Beceri ve Yeterlilikler

Diyetisyenler ve beslenme uzmanları hastalarla etkin çalışmak ve kullanımı diyet ve beslenme hakkındaki bilgilerini koymak için belirli yumuşak beceri gerekir. Bu becerilerden bazıları şunlardır:

 • Etkin dinleme:  yaşadıkları sağlık sorunları, beslenme kaygıları ve diğer zorluklara bahsediyorsun zaman Müşteriler tam dikkat gerekir.
 • Sözel iletişim:  diyetisyen ve beslenme uzmanı görevi müşterileri ve hasta yakınlarına bilgi alışverişi içerir önemli bir kısmı. Böylece etkili bir şekilde yapmak mükemmel iletişim becerileri ve konuşma becerilerini gerektirir.
 • Kişilerarası Beceriler: Bu insanlar beceri diyetisyenler ve beslenme uzmanları talimat ve müşterileri ikna ve ayrıca meslektaşları ile etkileşim sağlar.
 • Zaman yönetimi ve organizasyon becerileri: caseloads bazen ağır olabilir ve son derece bunalmış olmasını beslenme uzmanları ve beslenme uzmanları önleyebilir düzenlenmelidir.
 • Bağımsız çalışın: diyetisyenler ve beslenme uzmanları müşteri ve onların bakıcıları ile çalışan çok fazla zaman harcamak, onlar, bu müşterileri ile uygun vakaları değerlendirmek ve bağımsız öneriler yapabilmek gerekiyor.

İş Outlook

diyetisyenler ve beslenme uzmanları için İş büyüme ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, 2026 yılında biten on yıldır yüzde 15 olarak tahmin edilmektedir. Bu, tüm meslekler için öngörülen iki kez yüzde 7’si hızından biraz daha iyidir.

bölümünde, TYD ABD’de yetişkinlerin yaklaşık üçte biri obez ve diyetisyenler ve beslenme uzmanları önlemek kalp hastalığı, diyabet ve geri izlenebilmektedir herhangi diğer koşulları yardımcı olmak için ihtiyaç olacağını Hastalık Kontrol raporu için Merkezlerine büyümeyi bağlıyor obeziteye.

Çalışma alanı

Hastaneler diyetisyenler ve beslenme uzmanları en önemli sayıda istihdam. Diğerleri de hemşirelik ve yatılı bakım tesisleri için olduğu gibi, hükümet için çalışıyorum. Bazı diyetisyenler ve beslenme uzmanları, bağımsız çalışma ve kendi müşteri kitleleri oluşturmak. Hastaların veya müşterilerle çalışmaya ek olarak, aynı zamanda hastalarına veya müşterileri için genel bakım nezaret ediyorlar doktorlar veya diğer sağlık personeli ile çalışmak gerekiyor.

Çalışma programı

Saatler bir diyetisyen ve beslenme uzmanı eserlerin yere bağlı olarak değişebilir. Bazı hastaneler, hemşirelik bakım tesisleri veya diğer tıbbi uygulamalar yalnızca standart çalışma saatleri içinde bunları planlamak, ama bazı hastalar sadece akşamları veya hafta sonları olabilir ve hala ağırladı gerekmektedir.

İş alın Nasıl

LİSANS

diyetetik veya bazı ilgili alanda lisans derecesi gerekli bir başlangıçtır.

EĞİTİM

Birçok lisans veya yüksek lisans programları staj içerir.

SERTİFİKA

Belirli kimlik tescilli diyetisyen olmak için gereklidir.

Benzer İşleri karşılaştırılması

Bir diyetisyen ve beslenme olarak çalışan isteyenler de medyan yıllık maaş ile aşağıda listelenen kariyer, ilginizi çekebilir:

 • Halk sağlığı uzmanı: $ 45.360
 • Kayıtlı hemşire: 70.000 $
 • Rehabilitasyon danışman: $ 34.860

Kaynak: 2017 ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *