İyi Davranışsal Görüşme Teknikleri ve Stratejileri

Posted on

İyi Davranışsal Görüşme Teknikleri ve Stratejileri

Ne zaman sen iş arama , bu olarak bilinen işlemek için hazır olmak önemlidir “davranışsal görüşme.” İşverenler işyerinde belirli durumlarla başa hakkında fikir sahibi olmak için röportajın bu tip kullanın. Görüşmeci özellikle zorlu yaptın ne durumda ve nasıl bir olumlu sonuç elde yaşananlar örneklerini isteyeceklerdir.

davranışsal mülakat işlemek için en iyi teknikler şirket ve iş hakkında olabildiğince Eğer işveren arayan ne becerilerin bir fikir var, bu yüzden kadar keşfetmek, sen istenebilir mülakat soruları hazırlanırken ve dahil etmeye hazır olmasını da içeriyor Eğer görüşmeci vermek yanıtlarda belirli noktalar.

Stratejiler

Eğer bir dışarı çıkmadan önce iş görüşmesi , önceden hazırlanmak için zaman ayırın. Olabilir ya, davranışsal mülakat soruları sorulabilir olmayabilir, ama o sen durumunda hazır olmak en iyisidir.

  • Davranışsal mülakat ve ne şirketler sırasında aradıklarını gözden  davranışsal mülakat .
  • Bir görüşme sırasında paylaşımına örneklerin hazırlanması için YILDIZ görüşme tekniği kullanın.
  • Numune gözden  davranışsal mülakat soruları .

İşi ve Şirket Araştırma

Zaman ayırmak şirket ve size bir iş görüşmesi için hazırlık irade yardım için görüşme işi hem araştırma. Bu yolla soruları mülakat ve Görüşmeci soruları kendinize sormanız yanıt verdiklerini hem hazırlıklı olacaksınız. Ayrıca şirket ve şirket kültürü sizin için iyi bir uyum olup olmadığını öğrenmek mümkün olacak. Bu her zaman en iyi  şirket araştırma sen de vaktinden haberdar ediyoruz, böylece.

Teknikler

Her şeyden önce, kendinize düşüncelerinizi toplamak için birkaç dakika izin ver. Eğer emin değilseniz eğer It yolunda yanıtınızı çerçeveye biraz zaman alabilir nasıl sorusuna yanıt verdiklerini. Eğer soruyu cevaplamak için nasıl emin değilseniz, açıklama istemek. Bu size nasıl cevap hakkında düşünmek için biraz ekstra zaman kazandırır. durum, görev, aksiyon, sonuçları – Sonra cevap bu dört puan eklemeyi unutmayın.

  • (S)  özel bir durum,
  • (T)  yapılması için gerekli görevleri
  • (A)  çektiğiniz eylem
  • (R)  sonuçları, yani, ne oldu

Öyle YILDIZ görüşme tepki tekniği ve hazırlanmak için mükemmel bir yoldur. Unutmayın Do  doğru ya da yanlış cevap yoktur  davranışsal mülakat soruları. Görüşmeci hedefi belirli bir durumda nasıl davrandığını anlamaktır. Nasıl beceri ve şirket doldurmak için arayan pozisyon arasında bir eşleşme olup olmadığını belirlemek olacaktır yanıt verir.

En iyi davranışsal mülakat strateji dürüst, en önemlisi, cevap zaman net ve ayrıntılı olmak ve dikkatle dinliyor içermektedir. cevaplarınız Görüşmeci aradığını değilseniz, bu pozisyon yine sizin için en iyi iş olmayabilir.

Röportaj sonra Takip

Dilediğin orada bir şey görüşme sırasında söylediği ama bir şans alamadım? Kişisel müteakip notu teşekkür size söylemeyi bir şans verir. Aynı zamanda iş ve şirket ilgiden yinelemek için bir fırsat.

Fazla İpucu

Davranışsal röportajda ne olacağını bilerek ek olarak, orada 10 mülakat becerileri bir işe komitesiyle toplantı odası veya Skype oturumu girmeden önce uygulamaya önemlidir: hazırlık, dakiklik, sen sakin ve birleşik şekilde söylemek gerekirse, konuşmadan önce düşünme, “güvenceli (ama kibirli değil) özgüvenlerini, aktif dinleme, iyimserlik, işveren ilgiden ifade başlangıçtaki ötesinde konuşma edememek gösteren asansör satış ” ve – belki de en önemlisi – işe komitenin kez memnuniyet dile Her iki ağızdan görüşmenin sonunda ve hemen yukarı takip yazılı teşekkür notu.

Yine sinir, bu ilk görüşme, özellikle? Endişeye gerek yok – hatta kurulmuş profesyoneller röportajda önce birkaç kelebekler hissediyorum. Yukarıda belirtilen adımları incelemek için zaman alarak anksiyete sakinleştirici ilk adımı attık. Diğer büyük tekniklerini sinirlerin yatıştırmak , negatif kendi kendine konuşma kaçınarak dikkatle giyinme, önceden birkaç sakinleştirici soluklar alabilir böylece mülakat için erken gelen, ve toplantının yapıldığı gün çok fazla kafein içme kaçınarak sayılabilir.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *