Sağlık Destek Kariyer Bir Bakış

Posted on

Sağlık Destek Kariyer Bir Bakış

kadınlar ve sağlık desteği çalışmayan erkekler olmadan, sağlık sektöründe işlevine mümkün olacaktır. Tabii biz doktorlara, diş hekimlerine, fiziksel ve mesleki terapistler ve diğer sağlık profesyonellerinin gerekir, ancak idari ve klinik destek sağlamak isteyenler olmadan işlerini yapmak mümkün olmaz. İşte birkaç sağlık destek kariyer vardır.

Dişçi asistanı

Diş yardımcıları hasta bakımı farklı türde sağlamak ve ofis görev ve laboratuvar görevleri yerine getirir. bazı insanlar toplum kolejleri ve ticaret ve teknik okullarda diş yardım programlarından eğitim almak olsa da, bu alana girmek isteyen çoğu işbaşında eğitim almaktadır. Bazı devletler diş asistanları lisans. 2009 yılında diş yardımcıları bir $ 33.230 medyan yıllık maaş ve $ 15.98 ve ortalama saatlik ücret aldı.

Sağlık Hizmetleri Müdürü

Sağlık hizmetleri müdürleri yönetir, koordine ve hastane ve bakım evleri dahil tesislerde sağlık teslim denetlemek, planlamak. sağlık hizmetleri yönetimi, uzun süreli bakım yönetimi, sağlık bilimleri, halk sağlığı, kamu yönetimi veya işletmecilik alanında yüksek lisans kazanmak gerekir bu alan birinde çalışmak. ABD’de her eyalet lisans sınavını hemşirelik bakımı tesis yöneticileri gerektirir. Sağlık hizmetleri müdürleri 2009 yılında $ 81.850 medyan yıllık maaş aldı.

Evde Sağlık Aide

Ev sağlık yardımcıları yaşa bağlı sorunlar engelli, kronik hastalıklar, bilişsel bozukluklar veya kişiler için temel bakım sağlamak. Ana sağlığı yardımcıları işbaşında kayıtlı hemşirelerden eğitim, lisanslı pratik hemşire veya deneyimli yardımcılarını alırlar. çalıştıkları ajansı Medicare veya Medicaid geri almıştır Onlar sertifikalı olmalıdır. Ev sağlık yardımcıları $ 20.480 ve 2009 yılında $ 9.85 ortalama saatlik ücretlerinin bir medyan yıllık maaş aldı.

Tıp asistanı

Tıp yardımcıları hekim veya diğer sağlık uygulayıcıları ofislerinde idari ve klinik görevleri yerine getirir. tıbbi asistanlar sadece lise diploması ve işbaşında eğitim, iki yıllık resmi eğitim programına yaklaşık komple bir ihtiyacım olsa. Tıp yardımcıları $ 28.650 ve 2009 yılında $ 13.77 ortalama saatlik ücretlerinin bir medyan yıllık maaş aldı.

Tıbbi sekreter

Tıbbi sekreterler tıbbi ofislerinde büro işlerini yerine getirir. tıbbi sekreter olarak işe bir lise diploması ve temel ofis becerisine sahip olmalıdır. tıbbi terminoloji öğrenmek Örgün eğitim gereklidir. Tıbbi sekreterler $ 30.190 ve 2009 yılında $ 14.51 ortalama saatlik ücretlerinin bir medyan yıllık maaş aldı.

Ecza reçetesi

Tıbbi transcriptionists doktorlar tercüme ve diğer tıbbi profesyoneller yazılı raporlar, yazışmalar ve diğer belgeler içine kayıtları dikte. onlar tıbbi transkripsiyon lise sonrası eğitime sahip gerekmez rağmen, birçok işveren yapanlar işe tercih ederim. Tıbbi transcriptionists $ 32.600 ve 2009 yılında $ 15.68 ortalama saatlik ücretlerinin bir medyan yıllık maaş aldı.

Mesleki Terapist Yardımcısı ve Aide

Tedavi planında belirtilen faaliyetler ve tatbikatlar ile Mesleki terapist yardımcıları yardım istemcileri bir meslek terapisti ile geliştirdi. Mesleki terapi yardımcıları tedavi sırasında kullanılan malzeme ve ekipmanlar hazırlar. Onlar da büro işlerini yerine getirir. mesleki terapi yardımcıları genellikle iş ve eğitimi en alırken Mesleki terapist yardımcıları, bir ön lisans veya akredite bir kolejde veya teknik okuldan bir sertifika sahip olmaları gerekmektedir.

40 eyaletlerde meslek terapisti yardımcıları, lisanslı tescilli veya sertifikalı olması gerekmektedir. Mesleki terapi yardımcıları bu gereksinimi yoktur. Mesleki terapi yardımcıları yılda $ 25.730 ve saat başına $ 12.37 kazanılan ederken Mesleki terapist yardımcıları $ 50.250 ve 2009 yılında $ 24.16 ortalama saatlik ücretlerinin bir medyan yıllık maaş aldı.

Fizyoterapist Yardımcısı ve Aide

Fiziksel terapist yardımcıları fiziksel terapistler yönetiminde çeşitli görevleri yerine getirir. temiz ve düzenli bakım odaları tutarak dahil görevleri gerçekleştirerek üretken Fizik tedavi yardımcıları haline gelmesine yardımcı oluyor terapi seansları. Fiziksel terapistler veya fiziksel terapist yardımcıları fizik tedavi yardımcılarını denetlemek. birçok eyalette bir fizik tedavi asistanı olarak işe kimse bir akredite fizyoterapist asistanı programı tamamlayarak ön lisans derecesi kazanmak zorundadır. Fizik tedavi yardımcıları genellikle sadece lise diploması ve işbaşında eğitim gerekir. Fiziksel terapist yardımcıları $ 48.290 $ ve 23.890 $ ve 11.49 ortalama saatlik ücretlerinin bir medyan yıllık maaş aldı 2009. Fizik tedavi yardımcıları içinde $ 22.22 ortalama saatlik ücretlerinin bir medyan yıllık maaş aldı.

Veteriner asistanı

Veteriner yardımcıları laboratuarlar, hayvan hastane ve kliniklerde hayvanların bakımını. Sadece işbaşında eğitim bu iş için gereklidir. Veteriner yardımcıları $ 21.700 ve 2009 yılında $ 10.43 ortalama saatlik ücretlerinin bir medyan yıllık maaş aldı.

Sağlık Destek Kariyer karşılaştırılması
 Asgari EğitimLisansOrtalama maaş
Dişçi asistanıİş eğitimindeLisans veya tescil req. bazı eyaletlerde$ 33.230 / yıl .; $ 15.98 / saat.
Sağlık Hizmetleri MüdürüYüksek lisansLisans req. Bir hemşirelik bakımı tesiste işe$ 81.850 / yıl.
Evde Sağlık Aideİş eğitimindeLisans req. bir ajans alma Medicare veya Medicaid geri ödeme tarafından istihdam eğer$ 20.480 / yıl .; $ 9.85 / saat.
Tıp asistanıİş eğitimindeYok$ 28.650 / yıl .; $ 13.77 / saat.
Tıbbi sekreterOn-The-İş tıbbi terminolojide Eğitim ve kursYok$ 30.190 / yıl .; $ 14.51
Ecza reçetesitıbbi transkripsiyon sonrası ikincil eğitim değil gerekli ama perferred.Yok$ 32.600 / yıl .; $ 15.68 / saat.
Mesleki Terapist YardımcısıÖn veya sertifikaLisans, sertifika veya kayıt çözünürlüğü. Çoğu eyalette tarafından$ 50.250 / yıl .; $ 24.16 / saat.
Mesleki Terapi Aideİş eğitimindeYok$ 25.730 / saat .; $ 12.37 / saat.
Fizyoterapist YardımcısıortakLisans veya tescil req. çoğu eyalette$ 48.290
Fizik Tedavi AideortakLisans veya tescil req. çoğu eyalette$ 23.890 / yıl .; $ 11.49 / saat.
Veteriner asistanıİş eğitimindeYok$ 21.700 / yıl .; $ 10.43 / saat.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *