5 kolay adımda bir Kapak Mektubu nasıl

Posted on

 5 kolay adımda bir Kapak Mektubu nasıl

Bir iş için bir kapak mektubu yazmak gerekir mi? Bu beş kolay adımı takip ederek, başarılı bir kapak mektubu yolu basit bir tanesidir göreceksiniz. ve başarı için iyi bir şans – bir anda sadece bir adım alarak, kapak mektubu, kaleme yazılı ve fazla stres olmadan kapalı gönderilecektir sağlayabilirsiniz.

Burada kazanan bir kapak mektubu yazmak takip edebilirsiniz beş adım vardır.

İş Listesini Analiz

dikkatli bir okuma listesi işi verin ve kendi deneyim iyi eşleşen saptayın. Eğer kapak mektubu bir tablo yapmak için bu seçimleri kullanacağız gibi, vurgulamak için tercih şirketin gereksinimleri hangi ayrımcı olun.

Tüm söyledi ve bittiğinde, kapak mektubu yalnızca bir sayfa uzunluğunda olmalıdır unutmayın. Seçtiğiniz noktaları da pozisyona en önemli olanlar, ancak belirgin örnekler ve deneyimlerinizi zorlayıcı anekdotlar sağlamak olanlar olmalıdır.

Şirketin ihtiyaçlarının yarısını hedefleyin, ancak beş ya da altı toplam altında tutmak. Bir iş listeleme için gerekli niteliklere sahip eşleştirmek için biliyorum emin olun.

Ne akılda tutulması gereken

Eğer kelime işlemciye listeleme işten kopyalayıp yapıştırdığınızda, listesinde olabilecek yazım hatalarını tashih. hata senin hatan olmadığını başvurunuzu birinci okuma muhtemelen bildiğiniz (veya bakım) olmaz veren kişi.

Belirli Bir Çalışan adı arayın

Facebook, LinkedIn, Twitter ve hatta Instagram sayesinde, size kapak mektubu ele alabilir kime ilgili bir çalışanın adını bulmak mümkün olabilir.

Örneğin, isimleri bulmak için Twitter’ın gelişmiş aramayı kullanabilirsiniz, ve şirket LinkedIn’de bir profil varsa, oradan çalışanlarını görebilirsiniz.

tercihen bir yönetmen ya da yöneticisi – – ya da öğeye uyguluyorsanız bölüm içinde daha yüksek-up eğer yapabilirsen sadece İnsan Kaynakları birini bulmak, rastgele bir bireyi seçer, ancak vermeyin.

Bu başvurunuzu kickstart ve nereye gitmesi gerektiğini yere ulaştığından emin olmak için önemli bir yoldur.

Ne akılda tutulması gereken

  • Eğer LinkedIn büyük bir stalking’le çılgınlığı gidiyoruz diğer kişiler kendi profilini görüntülediğiniz göremiyorum tarafından anlaşılması için, gizlilik ayarlarını yapın. LinkedIn’de bir şirketle bağlantı görünürlüğünü artırmak için iyi bir yol olabilir, muhtemelen LinkedIn’de tüm personeli tıklayarak gitmiş olduğunu görmek onlara ihtiyacım yok.
  • Bu iş için başvurabilir şirkette birini tanıyorsanız, kapak mektubu ilk paragrafta bunları söz.
  • Eğer bir kişinin adını bulamıyorsanız, uygun şekilde kapak mektup adresi biliyorum.

Bir Tablo oluşturma veya Paragraflar Kişisel Nitelikleri vurgulama

Daha sonra, sol tarafta şirketin gereksinimlerine iki sütunlu bir tablo yapmak ve eşleştirme sağ tarafta bağlıyor.

Tabloyu yaptığınızda, bunun iki sütun yapmak gerekir. Ardından, seçiyorsun gereksinimleri sayısını alıp Başlık için bir tane ekleyin. Yani, beş puan odaklanmıştır Bu örnekte, için, masa altı satır tarafından iki sütun olduğunu.

Ne akılda tutulması gereken

  • Tablonun sağ taraf için hatırlamanıza bir şey gerekiyorsa size geçmiş sorumluluklar ve nasıl ifade güzel bir kılavuz verecektir mevcut veya geçmiş pozisyon için iş tanımının bir kopyasını, bulabilirse, bkz senin mesleki ve kişisel özellikleri.
  • Eğer bir tablo oluştururken zorluk yaşıyorsanız, paragraf forma nitelikleri içerebilir.

Sizin Kapak Mektubu biçimlendirme

Artık masa yaptık, kopyalamak ve Kapak mektubu gövdesine yapıştırın gerekir. Bu genellikle bir “T” şekilli kapak mektubu biçiminde adlandırılır. tablo tanıtım paragraflar arasında yer gidin ve kapanış önce olmalıdır.

Kesinlikle gerekli olmasa da bu, görünmez sınırları tabloyu biçimlendirmek için güzel bir bakalım. Microsoft Word’de Bunu başarmak için, sağ, masanın üzerine tıklayın seçmek Kenarlıklar ve gölgelendirme’yi ve ardından Hiçbiri  açılan küçük pencerenin sol tarafta.

Ne akılda tutulması gereken

açılıp baktı edildiğinde belge doğru biçimlendirme korur, böylece PDF dosyası olarak kapak mektubu kaydetmek gerekir.

Bir Takipli ile bitirin

şekilde bitirin ve bir sözüyle mektubu kapatmak “bir sonraki adım.” Bu şekilde, uygulama bir yığın alt kısmında kaybolur bile, ne zaman onlar kapak mektubu almak gidip sürdürmek ve daha bakmak hatırlatılır potansiyel işveren ulaşmak.

Son olarak, hatasız yüzden kapak mektubu redakte emin olun.

Ne akılda tutulması gereken

Eğer vaatlerle üzerinden takip etmek için dakiklik ve yeteneğini göstermek için olacak derken Uzan. birçok farklı başvuruda ve sorun tarihleri ​​tutarak parça var varsa, bir Excel sayfası ile düzenlenen veya telefonunuzla hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz kalır.

Gönder veya Sizin Kapak Mektubu yükle nasıl

Nasıl işveren için kapak mektubu ve özgeçmiş almak kuruluşun gereksinimlerine bağlıdır. Sen şirket web sitesine veya bir iş kuruluna başvuru belgelerini yüklemek için istenebilir. Ya da özgeçmiş veya kapak mektubu e-posta veya hatta postalayacaksın istenebilir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *