Özgeçmişler için en iyi Yazı Tipi Boyutu ve Tipi

Posted on

Özgeçmişler için en iyi Yazı Tipi Boyutu ve Tipi

CV’nizi yazarken, yazı tipi seçim önemli. işe yöneticileri ve başvuru yönetim sistemleri hem kolayca okuyabilir birini seçin – Bu temel bir yazı tipi için tercih etmek önemlidir. Özgeçmişiniz zor okunan cursive, el yazısı tarzında veya hat yazı kullanmak için hiçbir yerdir.

Neden Yazı Choice Matter Devam ediyor mu?

o özgeçmişin basit yazı tipini tutmak önemlidir birkaç nedeni vardır. Her şeyden önce, çoğu başvuru takip sistemleri tarafından değil, halk tarafından okunur. Bu sistemler en iyi okuma metni ziyade fantezi biçimlendirme çalışırlar.

Not : Kolayca okunabilen metin yarar sadece makineler değil – insan gözü aynı zamanda daha kolay bulabilirsiniz.

Boyutu Çok Küçük Do not Make

tüm özgeçmiş okumaya yöneticileri ve potansiyel görüşmeciden işe kolaylaştırın. kimse bu önemli belge üzerinde tüm bilgileri okumaya şaşı zorunda olmasını sağlayacaktır 10 ve 12 Bu aramda bir yazı tipi boyutu seçin. İşe Alma yöneticileri ve İşverenler genellikle “evet” veya “hayır” kazık taşınmadan önce her özgeçmiş bakarak saniye geçirirler. okumak için özgeçmiş zor olun ve sizin için mükemmel olurdu bir fırsatı kaybetme kadar rüzgar olabilir.

Best Devam Yazı Tipi Kullanımı

Arial, Verdana, Calibri ve Times New Roman gibi temel bookprint yazı iyi çalışmaz. Eğer (özgeçmiş düzeni ve tasarım değerlendirmenin bir parçası olabilir) grafik tasarım ya da reklam bir pozisyona başvuruyorsanız Ancak, işveren alternatif yazı açık olabilir.

Sen bölüm başlıkları biraz daha büyük ya da kalın yapabilirsiniz. Ve de, beyaz uzay hakkında unutma. yan kenar standart genişliği tutun.

Adın öne çıkmasını sağlayın. (Özgeçmişinizin başına yerleştirilmesi gerekirken) Adınız biraz daha büyük olabilir.

Tutarlı ol

aşırı kalın harf, italik, altını ya da diğer vurgulayan özelliklere etmeyin. Yine, temel iyi çalışır. Biçimlendirmenize içinde tutarlı olması etmeyin.

Örneğin, kalın bir bölüm başlığı varsa, hepsini cesur. Tüm mermi noktaları aynı miktarda ve bu hizalama girintili ve genelinde aralık tutarlı olduğundan emin olun.

Nasıl Yazı Seç

CV’nizi yazmaya başlamadan önce belgenin üst kısmındaki listeden bir yazı tipi seçin.

VEYA:

  • Özgeçmişinizi yazın.
  • Özgeçmişinizi vurgulayın.
  • Ya pop-up pencereden yazı tipini seçmek veya dokümanın üst kısmındaki listeden yazı tipini seçin.
  • Aynı şekilde kullanmak istediğiniz yazı tipi boyutunu seçin.

Kişisel Yazı Seçim Onaylanması

İşe Alma yöneticileri ekranda Özgeçmişinizi okuyabilir, ama aynı zamanda onlar Özgeçmişinizin bir çıktısını edeceğiz oldukça olasıdır. Eğer bir yazı ve yazı tipi boyutunu seçtikten Yani sonra, her zaman özgeçmişinizi bir kopyasını yazdırmak için akıllıca olacaktır.

İpucu : Bu taramak kolay olmadığını görmek için basılı özgeçmiş bir göz atın. Okumak şaşı veya yazı sıkışık görünür bulmak zorunda, farklı bir tane seçin veya daha büyük bir boyut seçin.

Sonuç: Kolayca okumaya muktedir Özgeçmişinizi gören herkesi istiyorum.

Eğer belgeyi kendini okuyabilir ve bir yenilik yazı (örneğin, çizgi sans, bir el yazısı yazı tipi, vs.) kullanmıyorsanız, muhtemelen iyi bir seçim yaptık.

Daha Devam Stil İpuçları

  • Tutarlı ol. Aynı paketin parçası gibi Özgeçmişiniz, kapak mektup ve diğer uygulama materyalleri görünmelidir. Boyunca aynı yazı tipini seçin ve font boyutu, kenar genişliği ve biçimlendirme hakkında tutarlı seçimler yapmak.
  • Fantezi anlamayın. (Yukarıda belirtildiği gibi bu tür grafik tasarım ve reklam işleri gibi) birkaç istisna dışında bu özgeçmişinizi basit tutmak en iyisidir. Yaratıcı özgeçmiş işe alma yöneticisi ertelendi … ya başvuru izleme sisteminde takılıp edip insan İK kişi yapmak asla. Unutmayın: Amacınız beceri ve deneyim değil, özgeçmişinizi tarzı seçenekleri ile okuyucuyu etkilemektir.
  • Bir sayfa için hedefleyen? Hedefe ulaşmak için yazı tipi boyutunu çimdik vermeyin. Bir özgeçmiş yazma okulda bir kompozisyon yazma gibi değildir. Eğer yazı daha büyük veya daha küçük hale getirerek tel altında gıcırtı olamaz. Artı, özgeçmiş uzunluğu özgeçmiş içerikten daha az önemlidir. Her zaman olayları ve iş fuarları ağ dışarı el bir sayfalık versiyonunu geliştirmek ve diğer iş arama amaçlı uzun versiyonunu tutabilir.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *