Bir Kronolojik Devam Oluşturma

Posted on

 Bir Kronolojik Devam Oluşturma


Bir kronolojik özgeçmiş en yaygın özgeçmiş formatları biridir ve bunun için iyi bir nedeni var: İşverenler bu basit ve tarama kolaydır çünkü bunu tercih eğilimindedir.

Daha önce bir özgeçmiş oluşturdu hiç, ve sıfırdan bir inşa etmek oturarak yapıyorsanız, muhtemelen aklında kronolojik özgeçmiş var. ve en iyi bir avantajdır bu özgeçmiş türü kullanabilirsiniz böylece nasıl düzgün bir biçimlendirmek için – yani sizin için en iyi seçim olabilir ederken, kronolojik özgeçmiş de ne öğrenme değer.

Teknik olarak, Kronolojik Ters

Bir kronolojik özgeçmiş üstündeki en son pozisyonu ile, tarih sırasına göre iş geçmişini listeler. Bu iş deneyimlerinin listesinin önüne bir özgeçmiş objektif ya da kariyer özeti içerebilir.

Not: işveren onlar bir arka plan kontrol yapmak karar vermelidir özgeçmişinizi yalan söylediğini düşünüyorum olmayacak, böylece iş deneyiminizi listeleme yaparken düz gerçekleri almak için önemlidir. CV’nizi ve uygulama tarihleri, iş unvanları, (varsa) maaş geçmiş vb doğru olduğundan emin teslim olun önce.

Eğitim, sertifikalar ve özel beceri özgeçmiş bu tarzda çalışma deneyimi izleyin.

Bir Kronolojik Özgeçmiş Faydaları

kronolojik özgeçmiş en sık kullanılan stilleri biridir ve onun aşinalık yalnız emmek için bilgi kolaylaştırır. İdeal olarak, açıkça bir kariyer ilerlemesini gösterir.

tarihleri ​​doğru yönelimi kendi iş geçmişi ayrıntılarını çivilemek yardımcı nedeniyle onun da, derlemek kolay olabilir.

Ne zaman bir Kronolojik Devam Kullanılır

o iş geçmişini vurgulayan gibi, kronolojik özgeçmiş alanında somut deneyime sahip adaylar için en etkili yöntemdir. senin iş geçmişi öne ve vitrine ederek, hemen size deneyim ve becerileri ile ilgili olan işveren göstermek.

Bir Kronolojik Devam kullanma değil ne zaman

Birçok işveren kronolojik özgeçmiş tercih etse de bu doğru seçim olmadığı zaman, zamanlar vardır. Birkaç örnek:

 • Eğer sadece kariyerini başladıysa: Eğer işgücü yeniyseniz kronolojik özgeçmiş formatı iyi çalışmaz. Böyle gönüllü ve staj gibi tüm gerekli beceri ve ücretli çalışmanın alanı dışında uygulanabilir deneyime sahip olabilir. Eğer kronolojik özgeçmiş seçerseniz Ama işe alma yöneticisi sadece ücretli iş tecrübesi eksikliğini değil, yeteneklerin göreceksiniz. Bu durumda, doğrusal iş deneyimi üzerinde beceri vurgulayan bir fonksiyonel özgeçmiş, davayı vermenize yardımcı olacaktır.
 • Eğer kariyer değiştirirken zaman: onlar doğrudan ilgili iş deneyimine sahip olmadığını görürseniz Birçok işveren “hayır” yığın halinde Özgeçmişinizi koyacağız. Böyle yeteneklerinizi ve iş geçmişini hem listeleyen fonksiyonel yeteneklerinizi odaklanmaktadır özgeçmiş ve deneyim ya da kombinasyon devam ettirme gibi, başka stil seçin.
 • İşinizi tarihinin boşluklar varsa: Belki uzun bir süre işsiz oldum, ya küçük çocuklar veya hasta aile üyelerine bakmak için işgücünün dışına zaman almış. Ne olursa olsun size neler yapabileceğini gösteren bir biçimi seçme, işgücünün dışına been neden, daha doğrusu iş geçmişi yerine, en iyi etkiyi yapar yardımcı olacaktır.
 • Sık sık değiştirilen işler ettik olduğunda: Çalışan sadakati geçmişte kaldı, ve iyi bir nedenle: Çok az işveren artık kariyerleri tamamı için işçileri tutmak. Ancak, çok fazla iş değişiklikleri gemiyi atlayacak bir çalışanın eğitim zaman ve para yatırım yapmak istemiyoruz işe yöneticilerine, kötü bakabilirsiniz. Eğer sık sık iş değiştirme öyküsü varsa, kronolojik özgeçmiş muhtemelen en uygun değildir.

Başlamak

Eğer özgeçmişinizi oluşturmak yardımcı olmak için bir şablon kullanmayı düşünün. Şablon, bir hazır düzen vermek ve onu doldurarak sürecinde size yol gösterir.

Özgeçmiş örnekleri size belgede içermelidir Ne tür içeriklerden görmenize yardımcı olabilir ve nasıl yazmak ve biçimlendirmek gerekir.

Kronolojik Özgeçmiş Örneği

Başvuru
999 Chugalug Way
Wheaton, MA 60187
Hücre: (123) 555-1234
applicant@email.com

KARİYER HEDEFİ

İdari koordinatör iş akışını koordine ve şirket lojistik nezaret ederken onu organizasyon ve liderlik becerilerini kullanmak sağlayacak bir üst kurum olan yönetim pozisyonunu istiyor.

ÇEKİRDEK NİTELİKLER

 • Son derece işleyebilir ve aynı anda birden fazla görev nezaret edebilmek bireyi düzenledi.
 • Deneyim zamanlama çalışanların eğitim sınıfları, personel toplantıları ve ofis taşımacılığı.
 • doğru milyonlarca dolarlık bir bütçesi başarmış.

PROFESYONEL DENEYİM

İdari Koordinatör , Mannix Hizmetleri, Naperville, IL
Aralık 2016 – Günümüz

Aylık, haftalık ve günlük satış raporları analizinden sorumlu.

 • Son iki yıldır yüzde 100 doğru sonuç vermiştir.
 • zamanlama eğitim sınıfları, seminerler ve konferanslar için sorumludur.

İdari Sekreter, Minnesota Hayat Sigortası, Barrington, IL
Haziran 2014 – Aralık 2016

PowerPoint SlideShare ve Prezi akıcılık gerektiren satış ve eğitim sunumları araştırma ve tasarım nezaret.

 • üç kişilik bir eğitim kadrosu zamanlama sorumludur.

Tesisler Yardımcısı , SBC Warburg Dillon Reed, Chicago, IL
Mayıs 2012 – Haziran 2014

Bir $ 7.000.000 tesis bütçesini dengelemek sorumludur.

 • bakım aramaları, personel toplantıları, ofis relocations ve inşaat projeleri Tarifeli.

Genel Müdürü , KSMR Radyo 92.5 AM / FM 94.3, Winona, MN
May 2000 – Mayıs 2012

disiplin eylemleri bütçeleme, özel istekleri, program planlaması ve işe dahil görevleri ile bir 36 üyeli personelin ücret yanı sıra 7 üyeli yönetim ekibi içinde.

 • İstasyon olanaklara artırılması için hibe kazandı bir komite başkanlık etti.

EĞİTİM

Halkla İlişkiler Bachelor of Arts
of Minnesota St. Mary Üniversitesi Winona, MN

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *