Sen Kararsız Are zaman bir Kariyer Seçim yapmak nasıl

Posted on

Sen Kararsız Are zaman bir Kariyer Seçim yapmak nasıl

Binlerce seçenek ile, nasıl olacak bir kariyer seçmek  sizin için doğru olan? Eğer ne yapmak istediğini bir fikrin yoksa, görev aşılmaz görünebilir. Neyse ki bu değil. Organize bir işlemi uygulayın ve iyi bir karar verme şansınızı artıracaktır.

Kendinizi değerlendirin

Doğru kariyer seçmek için, önce kendiniz hakkında bilgi edinmek gerekir. Kişisel değerler, ilgi alanları, yumuşak becerileri ve yeteneklerini çok, sizin kişilik tipi ile birlikte, tamamen uygunsuz bazıları sizin için meslekleri iyi bir uyum ve diğerlerini yapmak.

Kullanım öz değerlendirme araçları ve  kariyer testleri  sizin özellikleri hakkında bilgi toplamak ve daha sonra, bunlara dayalı iyi bir uyum vardır meslekler listesi oluşturmak için. Bazı insanlar ile çalışmak tercih  kariyer danışmanı  ya da onları bu süreci gezinmek yardımcı olabilecek diğer kariyer gelişim uzmanları.

Keşfedilecek Meslek Listesini yapın

Muhtemelen kullanılan öz değerlendirme araçlarının her biri tarafından üretilen bu nokta-birinde önünüzdeki mesleklerin birden çok liste var. Kendinizi organize tutmak için, bir ana listede bunları birleştirmek gerekir.

İlk olarak, birden fazla listede görünen ve boş sayfaya kopyalayın kariyerleri için bakış. Başlık o “Meslekler Explore için.” Sizin öz değerlendirmeler  bunlar kesinlikle değer keşfederken yüzden, senin özelliklerin birkaç göre sizin için uygun olduğunu belirtti.

Sonra, size hitap Listelerinizden herhangi uğraşlar bulun. Onlar hakkında biraz biliyorum ve daha fazla keşfetmek isteyen kariyer olabilir. Ayrıca, çok şey bilmiyorum hangi meslekler arasındadır. Sen beklenmedik şeyler öğrenebilirsin.

Listenize Meslekler keşfedin

Bu noktada, sadece 10 ila 20 seçeneklere listenizi daraltmak için yönetilen inanamayacaksınız. Artık listenizde meslekler her biri hakkında bazı temel bilgiler alabilirsiniz.

Bul iş tanımları yayınlanan kaynaklarda ve eğitici, eğitim ve lisanslama gereksinimleri. İlerleme olanakları hakkında bilgi edinin. Hükümet üretilen kullanın işgücü piyasası bilgilerini  kazanç ve iş görünüme ilişkin veriler elde etmek.

Oluştur “Kısa Liste”

Şimdi, daha fazla bilgiye sahip listenizi daha da daraltmak başlarlar. Şu ana kadar Araştırmanızdan öğrendiklerini dayanarak, başka sürdürmeye istemiyoruz kariyerlerini ortadan kaldırarak başlayın. Eğer iki ila beş meslekler ile bitirmek gerekir “kısa listede.”

Kabul edilemez kariyer yapma sebepleriniz müzakere edilemez ise, listenizde de geçip. Size çekici gelmiyor görevleri ile herşeyi çıkarın. Zayıf olması kariyerlerini eleyin iş bakış . Herhangi işgal kurtulun Eğer eğitimsel veya diğer gereksinimleri karşılamaktan uzaktır veya isteksiz olan veya eksikliği gerekirse yumuşak becerileri bazı başarılı olmak için eğer.

Davranış Bilgilendirme Röportajlar

Listenizdeki sol sadece bir kaç meslek var, daha derinlemesine araştırma yapıyor başlar. Eğer ilgilendiğiniz mesleklerde çalışan insanlarla buluşmaya düzenleyin. Bunlar kısa listedeki kariyerleri hakkında ilk elden bilgi sağlayabilir. Bu bilgilendirme görüşmeleri için kiminle kişi bulmak için, LinkedIn dahil ağınızı erişin.

Kariyer Seçim olun

Son olarak, tüm araştırma yaptıktan sonra, muhtemelen seçim yapmak için hazırız. Eğer size toplanan tüm bilgilere dayalı en memnuniyetini getirecek düşünüyorum işgali seçin. hayatında herhangi bir noktada seçimi ile ilgili fikrinizi değiştirirseniz yapmanız üzerine gelmeleri izin verildiğini biliyoruz. Birçok kişi en az birkaç kez kariyerlerini değiştirmek.

Hedeflerinize tanımlayın

Bir karar sonra, tespit uzun ve kısa vadeli hedefler . Bu seçtiğiniz alanda en sonunda iniş çalışması doğru bir yol çizmek için yardımcı olur. Genellikle üç yıla kadar altı ay içinde bir kısa vadeli hedef yerine getirebilir iken Uzun vadeli hedefler genellikle ulaşmak için üç ila beş yıl sürer.

Gerekli eğitim ve öğretim ile ilgili yaptığı araştırma rehberiniz olsun. Eğer tüm ayrıntıları yoksa, biraz daha araştırma yapın. Eğer ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olduktan sonra, sizin hedeflerinizi belirleyin. Uzun vadeli hedefi bir örneği Eğitiminizin tamamladıktan olacaktır. Kısa vadeli hedefler üniversite okumak, çıraklık, diğer eğitim programları ve staj içerir.

Bir Kariyer Eylem Planı yaz

Bir araya koyun  kariyer eylem planı size hedeflerinize ulaşmak için almak zorunda olacak tüm adımlar sıralanıyor yazılı belge. Daha sonra C ve D tüm kısa ve uzun vadeli hedefler aşağı Write ve her birini ulaşmak için almak zorunda olacak adımlara, A noktasından B noktasına gelen götürecek bir yol haritası olarak düşünün. Hedeflerinizi-ve bunları aşmak yollarını ulaştırılması yolunda alabilir herhangi beklenen engelleri dahil edin.

Bu çok gibi gelebilir çalışmaları-ve öyle. Ama ne istediğini biliyorum bir kariyer yolu taklit etmek çok kolaydır. Erken adımları alarak size uzun vadede mücadele ve belirsizlik çok yarayacaktır.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *