Jak zrobić karierę wyboru podczas są niezdecydowani

Posted on

Jak zrobić karierę wyboru podczas są niezdecydowani

Z tysiącami opcji, w jaki sposób można wybrać karierę  , który jest odpowiedni dla Ciebie? Jeśli nie masz pojęcia, co chcesz zrobić, zadanie może wydawać się nie do pokonania. Na szczęście tak nie jest. Śledź zorganizowany proces i będzie można zwiększyć swoje szanse na podjęcie decyzji dobrego.

ocenić Yourself

Zanim będzie można wybrać właściwą karierę, trzeba dowiedzieć się o sobie. Twoje wartości, zainteresowania, miękkie umiejętności, wiedzy i umiejętności, w połączeniu z typem osobowości sprawiają, że pewne zawody dobrym rozwiązaniem dla Ciebie i innych zupełnie nieodpowiednie.

Za pomocą narzędzia samooceny oraz  testy kariery  w celu zebrania informacji o swoich cechach, a następnie wygenerować listę zawodów, które są dobrym rozwiązaniem na ich podstawie. Niektórzy ludzie wybierają do pracy z  doradcą zawodowym  lub innych specjalistów rozwoju zawodowego, które mogą pomóc im poruszać ten proces.

Zrób listę zawodów aby Przeglądaj

Prawdopodobnie masz wiele list zawodów przed sobą w tym momencie-jeden generowanego przez każdego z narzędzi samooceny zostało użyte. Aby utrzymać się zorganizowane, należy połączyć je w jednej listy głównej.

Po pierwsze, szukać kariery, które pojawiają się na wielu listach i skopiować je na pustej stronie. Tytuł to „Zawody na Przeglądaj.” Twoje samooceny  wskazane są dobrym rozwiązaniem dla Ciebie na podstawie kilku swoich cech, więc są one zdecydowanie warto poznać.

Następnie znaleźliśmy żadnych zawodów na swoich listach, które przemawiają do Ciebie. Mogą być karier wiesz trochę o i chcą dalszego zbadania. Także, to zawody, o których nie wiem zbyt wiele. Możecie dowiedzieć się coś nieoczekiwanego.

Przeglądaj zawodów na liście

W tym momencie, będziesz zachwycony udało się zawęzić listę do jedynie 10 do 20 opcji. Teraz można uzyskać podstawowe informacje o każdym z zawodów na liście.

Znajdź opisów stanowisk pracy i edukacyjnych, szkoleń i wymogów licencyjnych w opublikowanych źródeł. Dowiedzieć się o możliwościach rozwoju. Użyj produkowane przez rząd informacji na temat rynku pracy  , aby uzyskać dane na temat zarobków i perspektyw pracy.

Stworzyć „krótka lista”

Teraz masz więcej informacji, należy uruchomić, aby zawęzić listę jeszcze dalej. W oparciu o to, czego nauczył się od swoich badań do tej pory, eliminując rozpocząć kariery nie chcesz kontynuować dalej. Należy skończyć z dwóch do pięciu zawodów na swoim „krótkiej liście”.

Jeśli twoje powody znalezienia karierę niedopuszczalne są niezbywalne, przejechać go na liście. Usuń wszystko z obowiązków, które nie spodobać. Wyeliminować kariery, które mają słabych perspektyw pracy . Pozbyć się jakiegokolwiek zawodu, jeśli nie są w stanie lub nie chcą, aby spełnić wymagania edukacyjne lub inne, lub jeśli brakuje niektórych miękkich umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w nim.

Wywiady postępowanie informacyjne

Kiedy masz tylko kilka zawodów pozostało na liście, zacząć robić badania bardziej szczegółowe. Spotkać się z ludźmi, którzy pracują w zawodach, w którym jesteś zainteresowany. Mogą one dostarczyć pierwszej ręki wiedzę o karierze na krótkiej liście. Dostęp do sieci, w tym LinkedIn, aby znaleźć ludzi, z którymi mają te informacyjnych wywiadów.

Make Your Choice Kariera

W końcu, po wykonaniu wszystkich swoich badań, prawdopodobnie jesteś gotowy, aby dokonać wyboru. Wybrać zawód, który Twoim zdaniem przyniesie Ci najwięcej satysfakcji w oparciu o wszelkie informacje zostały zebrane. Sobie sprawę, że mogą zrobić międzylądowań jeśli zmienisz zdanie na temat swojego wyboru w dowolnym momencie swojego życia. Wielu ludzi zmienić swoje kariery przynajmniej kilka razy.

Identyfikacja celów

Po podjęciu decyzji, określić swoje długo- i krótkoterminowe cele . To pomaga wytyczyć kurs wobec ostatecznie lądowania pracy w wybranej dziedzinie. Długoterminowe cele zazwyczaj trwa około trzech do pięciu lat, aby osiągnąć, podczas gdy zazwyczaj można spełnić cel krótkoterminowy w ciągu sześciu miesięcy do trzech lat.

Niech badania robiłeś o wymaganym zakresie kształcenia i szkolenia będzie twoim przewodnikiem. Jeśli nie masz wszystkie szczegóły, zrobić kilka badań. Kiedy już wszystkie potrzebne informacje, należy ustawić swoje cele. Przykładem celu długoterminowego byłoby ukończenie edukację i szkolenia. Cele krótkoterminowe obejmują zastosowanie do studia, praktyki, inne programy szkoleń i staży.

Napisz plan działania Kariera

Ułożyła  plan działania kariera pisemny dokument, który znosi wszystkie kroki trzeba będzie podjąć, aby osiągnąć swoje cele. Potraktujcie to jako mapy drogowej, która zabierze Cię z punktu A do B, potem do C i D. spisać wszystkich krótko- i długoterminowych celów oraz kroków trzeba będzie podjąć, aby dotrzeć do każdego z nich. Zawierać żadnych przewidywanych barier, które mogłyby wchodzić w drodze do osiągnięcia swoich celów i sposobów-można je przezwyciężyć.

To może brzmieć jak dużo pracy, i to jest. Ale to o wiele łatwiejsze do tworzenia ścieżki kariery, gdy wiesz, czego chcesz. Biorąc kroki wcześnie pozwoli Ci zaoszczędzić dużo walki i niepewności na dłuższą metę.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *