Korekta Porady dla poszukujących pracy

Posted on

Korekta Porady dla poszukujących pracy


Przy tak wielu osób poszukujących pracy ubiegających się o pracę dzisiaj, pracodawcy mogą być bardzo wybredni podczas procesu rekrutacji. Najmniejszy literówka w CV, list motywacyjny, lub innych materiałów aplikacyjnych może uniemożliwić uzyskanie wywiadu.

Dlatego ważne jest, aby korektę wszystkich materiałów aplikacyjnych przed wysłaniem ich do pracodawcy. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci dokładnie sprawdzane.

Nie ufaj Sprawdzanie pisowni

Podczas sprawdzania pisowni może pomóc dostrzec oczywiste literówki, to zdobywa szereg typowych błędów. Na przykład pisowni nie zauważy, jeśli piszesz „twój” zamiast „jesteś” – jeden z najczęstszych CV i list motywacyjny błędów. Dlatego należy dokładnie edytować każdy dokument siebie.

Zrób sobie przerwę

Nie od razu edytować swoje CV, list motywacyjny, lub inny materiał aplikacji po zapisaniu go. Poświęć trochę czasu z dala od dokumentu; pozwoli na edycję ze świeżym zestaw oczy. Podczas przerwy 24-godzinny jest idealny, może nie mieć tyle czasu, jeśli jesteś w obliczu termin. Nawet biorąc kilka godzin z dala od dokumentu, zanim zostanie ona pomóc.

Wydrukuj to

Korektę wydrukowaną kopię swojego CV, list motywacyjny, itd., A nie patrząc na dokument na ekranie komputera. Masz prawdopodobnie zostały patrząc na dokument na ekranie komputera przez dłuższy czas, a wersja drukowana pomoże Ci zobaczyć dokument ze świeżym zestaw oczy. Drukowanie go będzie również pomóc zobaczyć dokument jako rekruter będzie go zobaczyć. W ten sposób można zobaczyć i naprawić wszelkie niewygodne podziały stron.

Czytaj na głos (i do tyłu!)

Przeczytaj dokument głośno podczas korekty. zmusi cię zwolnić, gdy czytasz i podnieść na jakiekolwiek błędy. Wiele redaktorzy również polecam czytanie tyłu (edytować ostatnie zdanie pierwsze, potem drugie przedostatniej, etc.). Nie tylko będzie to również spowolnić czytania, ale to będzie rozbić logiczny przepływ dokumentów, co pozwala skupić się na ortografii i gramatyki.

Podczas czytania na głos, można również śledzić razem z palcem. To pomoże Ci skoncentrować się na każdym słowie.

Zawężenie kryteriów Edycja

To może być trudne, aby edytować zarówno gramatyki i ortografii w tym samym czasie. Dla bardziej szczegółowej edycji, edytować tylko jeden rodzaj błędu naraz. Na przykład, zrobić jedną korektę do ortografii, interpunkcji, jeden na jeden dla czasownika napięta, po jednym dla formatu, po jednym dla informacji faktycznych, itd Choć może to zająć trochę więcej czasu, to pomoże złapać każdy rodzaj błędu.

Sprawdzenia spójności

Wiele osób po prostu poszukać błędów ortograficznych i gramatycznych podczas edycji, ale należy również upewnić się, że układ jest zgodny.

Po pierwsze, upewnij się, że rozmiar czcionki i styl jest taka sama w całym dokumencie – jeśli wycinać i wklejać zdania, może mieć różne czcionki w tym samym dokumencie, który wygląda niechlujnie. Oczywiście, w życiorysie, swoje rozmiary czcionek mogą być różne na podstawie tego, czy piszesz nagłówek lub podpunkt. Że jest w porządku, ale upewnij się, że są zgodne – wszystkie nagłówki powinny być takie same i rozmiar czcionki, podobnie jak wszystkie wypunktowania.

W CV, a także upewnić się, że gramatyka jest spójna. Na przykład, jeśli wykorzystać wszystkie słowa w jednym nagłówku, upewnij się zrobić to samo dla innych gazet. Jeśli używasz pełnych zdań w jednym podpunkcie, zrobić to samo dla wszystkich innych punktach.

Korektę danych osobowych (dla siebie i pracodawcy)

Wiele osób po prostu przejrzeć na swoje dane osobowe (nazwisko, adres, adres e-mail, itp.) Jednak błędem w tej informacji może uniemożliwić pracodawcy z bycia w stanie skontaktować się z Tobą. W związku z tym, należy sprawdzić te informacje dokładnie.

Należy również pamiętać o korektę informacje, które obejmują około spółki, dla której się ubiegasz. Upewnij się, że zaklęcie nazwisko i nazwę firmy pracodawcy prawidłowo, i że masz ich adres poprawne. Ponadto, upewnij się, że znaczy poprawną nazwę firmy! Jeśli skopiuj i wklej nazwy firmy w liście przewodnim, na przykład, ryzykujemy wklejając złą nazwę.

Przejrzyj te wytyczne, co należy uwzględnić w CV więc na pewno masz wszystkie potrzebne informacje w swoich.

Zapytaj przyjaciela

Ludzie, którzy są mniej znane z dokumentu można często zobaczyć błędy jaśniej. Poproś znajomego (albo jeszcze lepiej, para przyjaciół), aby edytować dokument dla Ciebie. Zachęcić ich do powyższych wskazówek wymienionych powyżej dla dokładniejszej pracy edycji.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *