Letnia praca lub staż – Co jest najlepsze dla Studentów?

Posted on

Letnia praca lub staż -Co jest najlepsze dla Studentów?

Czy powinieneś dostać pracę lub staż w czasie przerwy uczelni zależy od indywidualnej sytuacji. Jeśli starasz się zdecydować, a następnie zacząć od zastanawianie się dokładnie to, czego szukasz, aby wydostać się z tego doświadczenia. Można to zrobić poprzez zadawanie sobie kilka pytań:

Jakie są Twoje bieżące potrzeby? Jakie są Twoje cele długoterminowe? Chcesz zdobyć doświadczenie w danej dziedzinie? Czy chcesz zarabiać? Chcesz rozpocząć wykonywania połączeń zawodowych? Chcesz otrzymać kredyt kolegium ? Czy badanie, czy chcesz wprowadzić pewną linię pracy? Szukasz pracy można wrócić do podczas przerw przyszłych ze szkoły?

Po ustaleniu, co szukasz, należy rozważyć wady i zalety, że zadania letnie i płatne lub bezpłatne staże mają do zaoferowania-i wybrać opcję, która dostosowuje najbardziej ze swoich celów.

Porównując Summer Jobs Staże vs.

Wakacyjna praca

 • Gwarantowane do zarabiania pieniędzy
 • Prawdopodobne, aby mniej pieniędzy niż na staż
 • nie może zaoferować kredyt kolegium
 • Standardowy proces aplikacji
 • Generalnie łatwo dostać
 • Dobry sieci i przyłącza dla przyszłych stanowisk
 • Możliwość zwrotu w czasie przerw przyszłych
 • nie może połączyć się z kierunkiem studiów

letnie Praktyki

 • Prawdopodobne, aby zarobić więcej pieniędzy niż wakacyjnej pracy
 • Możliwość dokonywania żadnych pieniędzy w ogóle
 • Może otrzymać kredyt kolegium
 • Mogą być trudniejsze do uzyskania
 • Dobry sieci i przyłącza dla przyszłych stanowisk
 • Mało prawdopodobne, aby powrócić do drugiej staż w tej samej firmie
 • Wzrost i poszukiwań w tej dziedzinie, że uczysz
 • Studenci, którzy pracują w płatnych staży mogą zarobić więcej pieniędzy niż ci, którzy pracują w standardowych pracy wakacyjnej. Według National Association of Colleges i Pracodawców (NACE), średnia stawka godzinowa dla płatnego stażystka w 2019 roku było 19,05 $ za godzinę. To wyższa niż $ 16,38 godzinowej średniej dla nastolatków pracy wakacyjnej w 2019 roku, jak donosi ZipRecruiter.
 • Jeśli jednak praktyka jest nieodpłatna, a potem nie będzie zarabianie pieniędzy w ogóle. Ale może być również uprawniony do otrzymania kredytów kurs na staż-które, jeśli zbywalne, pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy czesnego. To nie jest zwykle opcją w standardowej pracy.
 • Pierwsze byle wakacyjnej pracy może być stosunkowo łatwe, co oznacza, że ​​można przejść przez standardowy proces aplikacji i wywiad. Praktyki mogą być bardziej konkurencyjny i wymagający, a zwykle trzeba zacząć stosować dla nich o wiele szybciej niż byłoby standardowego wakacyjnej pracy. I podczas gdy studenci są często zapraszamy do powrotu do tej samej pracy podczas każdej przerwy w szkole, tak samo nie musi stosować się do stażu pozycji.
 • Zarówno praca lato i staż mogą pomóc budować swoją sieć i uczynić profesjonalne połączeń, które mogą być korzystne dla przyszłego rozwoju swojej kariery. Jednak, to bardziej prawdopodobne w stażu, który będzie zgodny z kierunkiem studiów.
 • Jeśli pójdziesz standardową trasą pracy, to może skończyć się w coś w rodzaju pracy detalicznym, który nie ma nic wspólnego z tym, co masz zamiar do szkoły. Ale jeśli szukasz po prostu zarabiać pieniądze robiąc coś stosunkowo proste z elastycznymi godzinami, to niekoniecznie sprawa.

Płatne i bezpłatne staże

Potencjalne odszkodowanie może być największa różnica między wakacyjnej pracy i staż.

Wskazówka: Glassdoor.com publikuje roczną listę firm o najwyższych płatnych staży. Facebook szczycie listy 2019 na 8000 $ miesięcznie, z Amazon na drugim miejscu w 7725 $ miesięcznie.

Jeśli wziąć standardowy wakacyjnej pracy przez pracodawcę, to nie ma wątpliwości, zwykle o tym, czy będziesz zarabiać. Na staż, robi się trochę trudniejsze: Pracodawcy muszą tylko zapłacić za staż, jeśli jesteś uważany za pracownika, a nie wszyscy stażyści są.

Więc skąd wiesz, czy niepłatny staż jest uzasadniony? Zgodnie z ustawą Fair Labor Standards tym, US Department of Labor przedstawia siedmiu następujących wytycznych dotyczących niezapłaconych staży :

 1. Staż, mimo że obejmuje rzeczywiste działanie urządzeń pracodawcy, jest podobny do treningu, który będzie podany w środowisku edukacyjnym.
 2. Doświadczenie staż jest z korzyścią dla stażysty.
 3. Stażysta nie wypiera stałych pracowników, ale działa pod ścisłym nadzorem obecnego personelu.
 4. Pracodawca, który zapewnia szkolenia osiąga żadnych natychmiastowych korzyści z działalności stażysta, a przy okazji, jej czynności mogą faktycznie być utrudnione.
 5. Stażysta niekoniecznie jest uprawniony do pracy po zakończeniu stażu.
 6. Pracodawca i stażysta zrozumieć, że stażysta nie jest uprawniony do wynagrodzenia za czas spędzony na stażu.

To mądry, aby rozważyć wszystkie możliwe korzyści z praktyki, przed podjęciem decyzji, czy rezygnując dochód w nieodpłatnego pozycji warto. Czasami, co za niezapłacony staż brakuje w nagrodę finansową można go uzupełnić w połączeniach, referencje, zaleceń i kredytów kursu.

Z drugiej strony, studenci, którzy pracują płatnych staży są bardziej prawdopodobne, aby uzyskać ofert pracy po studiach, niż ci, którzy pracują nieuregulowane praktyki, zgodnie z PKD . Badania pokazują, że stowarzyszenie 66,4% z 2019 absolwentów, którzy mieli płatny staż otrzymał ofertę pracy, podczas gdy 43,7% niespłaconych stażystów otrzymał jeden.

Getting Ready for Summer Work

Należy rozpocząć poszukiwania pracy latem lub staż już w przerwie zimowej. Jeśli nie masz zaktualizowaną LinkedIn profil, to należy wskoczyć od razu. Wielu pracodawców będzie przyjrzeć się swojej LinkedIn, aby zorientować się, kim jesteś i co masz doświadczenia, a także zobaczyć żadnych rekomendacji od byłych pracodawców. Należy także pamiętać, aby oczyścić wszystkich publicznych profili społecznościowych.

Najlepszym sposobem, aby zacząć patrząc na staż jest każdemu kontaktowych i wszystkim wiesz, kto pracuje w tej dziedzinie lub dziedzinach będących przedmiotem zainteresowania. Także dowiedzieć się, czy szkoła uczestniczy pan ma jakieś programy stażowe z firmami w swojej dziedzinie.

Zacząć szukać kilka miesięcy przed rok szkolny się skończył, aby uzyskać jak najwięcej możliwości i dostępne pozycje na radarze. Ważne jest, aby przekazać potencjalnemu pracodawcy  eagerness, entuzjazm i zaangażowanie do stażu, szczególnie w dziedzinach wysoce konkurencyjnych.

Jeśli szukasz pracy latem , to może być w stanie uciec z patrząc trochę później. Idealnie, będziesz dążyć do czegoś, co wygląda dobrze w CV lub jest w swojej dziedzinie nauki. Jedną z opcji do rozważenia jest podpisanie z witryn internetowych, takich jak Tutor.com , Yup.com , Care.com  lub kilkoma innymi do opiekuna w tematy, które uczysz.

Czy jest to płatny staż pracy, niezapłacone staż, praca w niepełnym wymiarze czasu lub w pełnym wymiarze godzin, wykazując inicjatywę i motywację do dalszej nauki i doskonalenia umiejętności w trakcie przerwy letniej pomogą Ci rozwinąć swoje CV i poszerzyć swoją wiedzę.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *