Jak stworzyć CV infografika

Posted on

W środowisku o wysokiej konkurencji, niektóre osoby poszukujące pracy zwracają się do narzędzi jak infografika wznawia się wyróżniać z tłumu. Powinien pan mieć infografikę CV? Najlepszą odpowiedzią jest: to zależy.

Ogólnie rzecz biorąc, należy utworzyć jedynie infografikę CV jeśli masz zasobów (zarówno swoje umiejętności i wiedzę lub umiejętność zatrudnić projektanta), aby zdjąć wyjątkowy produkt końcowy. Wszystko sub-par zaszkodzi tylko poszukiwania pracy, zwłaszcza, że ​​w zdecydowanej większości przypadków, infographic CV nie są wymagane. Oto więcej informacji na temat kiedy używać infografikę CV i jak je utworzyć.

Co to jest CV Infografika?

Jak stworzyć CV infografika


Infografika CV różni się od tradycyjnych stylów CV w to, że wykorzystuje elementy graficzne. Podczas gdy tradycyjne CV po prostu korzystać z podstawowego tekstu notować informacje od góry do dołu, infografika resume wykorzystuje układ, kolor, ikony, czcionki i stylizacji do organizowania treści.

Kiedy korzystać z jednego

Ogólnie rzecz biorąc, o ile wymagane, wynajem menedżerowie preferują tradycyjne CV ponad infographic odezwie. Chyba że jesteś zawodowym projekt, to może być naprawdę ciężko zdjąć wielką infografikę CV i wysyłanie na nie tak wielki może zrobić więcej szkody niż pożytku. Inną poważną wadą w INFOGRAPHIC CV jest, że mogą być pominięte w procesie aplikacyjnym pracy, jak Application Tracking System firmy, która automatycznie skanuje CV dla słów kluczowych, mogą nie być w stanie rozpoznać tekst w INFOGRAPHIC CV.

Więc, kiedy należy użyć infografikę CV? O ile nie jest to wyraźnie wymagane, traktować je jako dodatek do posta na swoim profilu LinkedIn, lub dołączyć jeśli wysyłając bezpośrednio z rekrutacją lub kierownik rekrutacji (ale zawsze należy pamiętać o swoją tradycyjną, oryginalną wersję).

Jak utworzyć jeden


Po raz kolejny wielkie infographic wznawia trudno zdjąć. Oprócz posiadające zdolność do wykonania projektu na wysokim poziomie, musisz również zrozumienie wspólnych wykresów i wizualizacji wykorzystywanych do wyrażania danych. Po tym wszystkim, definicja infograph jest to „obraz wizualny przykład wykresu lub diagramu używane do reprezentowania informacji lub danych.”

Tak, niech go rozkładać. Jak stworzyć infografika resume zależy od doświadczenia nie tylko z projektu, ale z infographs. Brudząc ją będzie odzwierciedlać źle na ciebie, nie tylko dlatego, że produkt końcowy będzie wyglądać źle, ale niewłaściwie stosowany wykres (na przykład za pomocą wykresu słupkowego lub wykres kołowy niepoprawnie) przekazuje również brak wiedzy poza projektu. Jeśli brzmi to jak trudnym terenie, to dlatego, że jest.

Jeśli jesteś nowy na zaprojektowanie i to po raz pierwszy słyszałem słowo „infograph”, może warto rozważyć wynajęcie niezależny projektant (spróbuj witryny, takie jak Upwork.com lub nawet Fiverr, ale pamiętaj, za co płacisz), aby poprowadzić Cię przez cały proces. To może być bardzo trudne (jeśli nie niemożliwe), aby stworzyć dobrą infografikę CV z zerowym doświadczeniem.

Jeśli jesteś zaznajomiony lub doświadczenie z projektowania graficznego, najlepiej jest zacząć się z szablonem. Nawet jeśli nie masz dostępu do oprogramowania do projektowania, takich jak Adobe Photoshop lub Illustrator, stron takich jak Canva , Easel.ly i Visualize.me , mogą być wielkie możliwości. Canva jest łatwy w użyciu, darmowy i ma mnóstwo szablonów CV, i choć nie wszystkie z nich są „prawdziwymi” infographs, robią wykorzystują elementy konstrukcji, koloru i układ, który będzie jazz swoje CV. (Jednak jedno słowo ostrzeżenia: jeśli z jakiegoś powodu praca starasz specjalnie poprosił o „infografikę” CV, będzie trzeba użyć wykresy przedstawiają swoje CV za „dane”, a więc trzeba będzie zrobić więcej niż po prostu użyć czcionki biodrowego i umieść tekst na kolorowym tle).

Infographic Resume Tips & Tricks dla wszystkich poziomów umiejętności

Niezależnie od doświadczenia, istnieje kilka wytycznych należy zawsze przestrzegać.

Po pierwsze, zminimalizować swoje Stosowanie barwników

Najlepszym kandydatem jest, aby trzymać się trzy do czterech kolorach, albo różnych odcieni lub oddzielne kolory, które działają dobrze razem. Błękity i zielenie są dobrym punktem wyjścia. Idealnie, tło powinno być stały kolor światła, z ciemniejszym tekstu.

Po drugie, pamiętaj, to jest profesjonalny dokument

Unikaj głośnych, bystry lub kreskówek-owski grafiki, która będzie odwracać uwagi od treści CV. Bądź świadomy korzystania czcionki. Dokonaj czytelność numer jeden priorytet i unikać wszelkich dziwacznych lub wysoce stylizowane czcionek. Dobrym wyboru, aby użyć można, „widzę tę czcionkę używaną powszechnie w całym internecie?” Lub, jeszcze lepiej, to czcionka być używany na stronie internetowej firmy? Jeśli odpowiedź nie jest spektakularny, to prawdopodobnie odpowiedź, też.

Po trzecie, należy upewnić się układ Makes Sense Spójne

Należy dążyć do naśladowania jakiegoś logicznego lub chronologicznym, przepływ informacji. Na przykład imię i nazwisko oraz adres e-mail nie powinny być na dole dokumentu. Jeśli jesteś nowy, to jest, gdy szablon będzie przydatna.

Wreszcie, najważniejsze

“Keep It Simple . ” To nie może być wystarczająco podkreślić. Nawet jeśli projekt zatrudnia mistrzowską wykorzystania wykresów i wykorzystuje piękne kolory, jeśli jest to trudne do odczytania lub gdy kluczowe elementy CV są trudne do rozszyfrowania, infografika CV będzie działać przeciwko tobie. Utrzymać go w czystości, keep it simple, i pamiętaj, że będziesz nadal muszą zawierać podstawowe informacje, takie jak imię i nazwisko, dane kontaktowe, wykształcenia i doświadczenia zawodowego.

W zakresie projektowania, istnieje tak wiele więcej niepisane „zasady” do rozważenia. Najprościej jest badanie próbki infographs i infografika CV, aby uzyskać poczucie tego, co inni ludzie robią. Bądź obiektywny ze swojej pracy, i dostać drugą opinię od zaufanego przyjaciela.

Zwłaszcza wtedy, gdy dokument nie jest wymagany, najważniejszą kwestią do rozważenia jest: to pomoże, czy zaszkodzi, mojej ofercie pracy? Nie dostaniesz punkty tylko za dostarczenie infografikę CV. Na dokument Pan jakieś przysługi, to musi być wyjątkowy.

Twój Infografika Resume Tool Kit

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *