7 sposobów oszczędzania pieniędzy podczas poszukiwania pracy

Posted on

7 sposobów oszczędzania pieniędzy podczas poszukiwania pracy

Ile faktycznie kosztuje znalezienie nowej pracy? Odpowiedź jest niestety taka, że ​​to zależy. Z ankiety CareerBuilder wynika, że ​​27% osób poszukujących pracy, które poniosły wydatki podczas poszukiwania pracy, wydało ponad 200 USD, głównie na odzież (39%), transport (22%) i podróże (21%).

Jeśli szukasz pracy w swojej dziedzinie w lokalnym obszarze metra, a twoje CV jest aktualne i jest w dość dobrym stanie, możesz uciec od samego budżetu na pieniądze na gaz lub opłatę za autobus i koszt wydrukowania kilku dodatkowych kopii twoje CV.

Ale jeśli szukasz pracy w nowym mieście , albo próbujesz zmienić karierę, albo szukasz długiego polowania na pracę, Twoje koszty mogą być znaczne. W zależności od twojej sytuacji, może być konieczne przeznaczenie budżetu na dwa lub dwa zestawy wywiadów, transport do i z wywiadu, usługi coachingu kariery, wznowienie pisania pomocy, szkolenie zawodowe i inne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie każdy koszt jest niepodlegający negocjacji – a przy odrobinie przygotowania i pomysłowości często można znaleźć podobne usługi za mniejsze pieniądze. Czytaj dalej o siedmiu najlepszych sposobach oszczędzania pieniędzy podczas poszukiwania pracy

Być zorganizowanym

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas poszukiwania pracy jest oszczędność czasu poprzez organizację . Aby to zrobić, nie musisz szukać drogiego oprogramowania lub organizerów. Możliwe, że masz już wiele narzędzi zwiększających wydajność, które są idealne do organizowania poszukiwania pracy. Utwórz arkusz kalkulacyjny podania o pracę w Microsoft Excel lub Dysku Google. Skorzystaj z wbudowanych aplikacji i funkcji smartfona, aby śledzić terminy lub tworzyć powiadomienia i spotkania w Kalendarzu Google. Pobierz bezpłatne aplikacje do wyszukiwania ofert z Indeed , Glassdoor, CareerBuilder i innych.

Pożycz wywiad ubrania od przyjaciół i rodziny

Aby zrobić dobre pierwsze wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej , należy odpowiednio się ubrać. Nawet jeśli proces rozmowy jest zdalny i przeprowadzasz rozmowę przez Zoom lub Skype , musisz ubrać tę rolę. W zależności od kultury firmy może to znaczyć wszystko, od codziennego stroju biznesowego po garnitur i obuwie.

Wskazówka : opłaca się przeprowadzać badania. Chociaż najlepiej jest popsuć się bardziej niż mniej, ale nie chcesz iść za daleko w żadnym kierunku. Na przykład, jeśli przeprowadzasz wywiad podczas startupu, garnitur może sprawiać złe wrażenie.

Jeśli nie masz idealnej odzieży do rozmowy kwalifikacyjnej w szafie (lub w bieżącym rozmiarze), nie zakładaj, że utknąłeś kupując coś nowego. Połącz swoją sieć w nowy strój, pytając znajomych i rodzinę, czy mają odpowiednie ubrania do dzielenia się.

Sprawdź witryny modowe i konsygnacyjne online, takie jak Poshmark, ThredUp i TheRealReal, aby kupić okazjonalną odzież modową. Jeśli to nie wystarczy, skontaktuj się z lokalnym sklepem z artykułami używanymi lub sklepem konsygnacyjnym. Możesz być zaskoczony tym, co znajdziesz.

Unikaj płacenia z kieszeni na koszty podróży

Jednym z największych wydatków na rozmowy o pracę poza miastem są podróże i zakwaterowanie. Bilety lotnicze, bilety kolejowe, gaz, wynajem samochodów i rezerwacje hotelowe mogą szybko przynieść ogromne pieniądze. Być może zapłacisz setki, a nawet tysiące dolarów, zanim postawisz stopę w biurach firmy.

Ale może nie będziesz musiał sam zapłacić całego rachunku. Niektóre firmy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania. Denerwujesz się pytaniem, kto płaci? Zastanów się, czy firma nie zorganizuje podróży w Twoim imieniu. Jeśli powiedzą „nie”, możesz zastanowić się, czy negocjować zwrot kosztów.

Jeśli jest to wczesny etap rozmowy kwalifikacyjnej, a pracodawca nie odbiera karty, możesz również zapytać, czy na tym etapie rozważy rozmowę wideo lub rozmowę telefoniczną. Wtedy, jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziesz wiedział, że Twoja inwestycja w koszty podróży na następny wywiad jest bardziej opłacalna.

Uwaga : Wielu pracodawców przeprowadza proces rekrutacji – od rozmów kwalifikacyjnych po wprowadzenie na pokład – online. Możesz nawet zostać zatrudniony do pracy, którą wykonasz osobiście, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Najpierw wypróbuj bezpłatne strony wyszukiwania ofert pracy

Wyszukiwarki ofert pracy i tablice ofert pracy są przydatnymi źródłami ofert dla wielu osób poszukujących pracy – a wiele z nich jest darmowych. Skoncentruj się online na poszukiwaniu pracy na tych bezpłatnych stronach i zaoszczędź sobie miesięcznych opłat abonamentowych. Wypróbuj jedne z najlepszych miejsc pracy, aby zobaczyć, które oferują najwięcej możliwości, które pasują do twoich zainteresowań.

Chcesz zweryfikować oferty na niszowym rynku pracy? Wiele witryn, które pobierają opłatę, oferuje nowym użytkownikom bezpłatny okres próbny. Po prostu pamiętaj, aby zapisać w kalendarzu, aby anulować konto, abyś nie musiał płacić za abonament, którego już nie potrzebujesz.

Podnieś swoje umiejętności za darmo

Jeśli od dłuższego czasu poszukujesz pracy i nie masz szczęścia, może być czas na dodanie nowych umiejętności do swojego CV. I może nie będziesz musiał wziąć na siebie wysokich rachunków za naukę.

Ważne  : Twoim pierwszym krokiem powinno być określenie umiejętności, które najbardziej wywrą wrażenie na pracodawcach i wywrą największy pozytywny wpływ na wyniki finansowe. Jednym ze sposobów na to jest sprawdzenie kwalifikacji swoich rówieśników w swojej dziedzinie, albo przeglądając ich profile LinkedIn lub skanując ogłoszenia o pracę w poszukiwaniu docelowego stanowiska.

Po ustaleniu, których umiejętności należy się nauczyć, wyszukaj bezpłatne zajęcia online za pośrednictwem organizacji takich jak Coursera lub edX.

Chcesz dowiedzieć się więcej o programach szkoleniowych, stażach lub certyfikatach? CareerOneStop to centrum kariery i szkoleń Departamentu Pracy USA, z linkami do zasobów, które mogą pomóc.

Dotrzyj do swojej szkoły

Coaching kariery, pomoc w napisaniu CV i listu motywacyjnego, pomoc w znalezieniu potencjalnych ofert pracy, zasoby do tworzenia sieci kontaktów zawodowych i rozmowy kwalifikacyjne mogą pomóc Ci w znalezieniu pracy znacznie skuteczniej niż w przypadku pracy na własną rękę.

Wskazówka : Jeśli ukończyłeś szkołę dawno temu, twoje centrum kariery może nie być twoją pierwszą myślą, gdy szukasz pracy – ale tak powinno być.

Centra usług karier często zapewniają bezpłatne zasoby sieciowe, wznawiają i udzielają pomocy podczas wywiadów, a także świadczą usługi oceny kariery zawodowej dla absolwentów, nawet jeśli nie są absolwentami ostatnich lat. Witryna Twojej szkoły powinna zawierać więcej informacji na temat zdalnych usług dla absolwentów i sposobów nawiązania kontaktu.

Oszczędzaj pieniądze na technologii 

Niewiele osób poszukujących pracy jest obecnie w stanie poradzić sobie bez technologii, nawet jeśli pracują w zwykłych branżach, które w dużej mierze polegają na połączeniach sieciowych. Ale jeśli szukasz miejsca na zaoszczędzenie pieniędzy podczas poszukiwania pracy, teraz jest dobry moment, aby przejrzeć swoje miesięczne wydatki na usługi mobilne, internet i inne niezbędne technologie.

Zaoszczędź na usługach telefonii komórkowej, korzystając z abonamentów, usług pakietowych lub zamieniając swój plan na taki, który bardziej odpowiada Twoim wzorcom użytkowania. Połącz swój internet i kabel lub odetnij przewód i porzuć telefon stacjonarny. Możesz zadzwonić do swojego obecnego usługodawcy i poprosić o zniżki dla weteranów, studentów, AAA, AARP i innych organizacji.

Tylko upewnij się, że nie wprowadzasz żadnych zmian, które zagrażałyby twojej zdolności do łączenia się z potencjalnymi pracodawcami, takich jak na przykład przejście do mniej niezawodnej usługi komórkowej. Nie chcesz rezygnować z rozmowy z kierownikiem ds. Rekrutacji tylko wtedy, gdy składają ofertę pracy .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *