Communication Skills Lista dla sprzedawców

Posted on

 Communication Skills Lista dla sprzedawców

Wiedząc, jak skutecznie komunikować się to minimalny wymóg w sprzedaży. Jeśli nie można rozmawiać z ludźmi i przekonać ich, by otworzyć się i dzielić się informacjami z wami, będziecie walczyć, aby sprzedać im coś. Ocenić swoje umiejętności komunikacyjne w następujących dziedzinach, aby zobaczyć, gdzie jesteś doskonali i gdzie trzeba nieco więcej pracy.

Nadanie przygotowaną mowę

skutecznego dostarczania wstępnie pisemnej prezentacji jest niezbędnym elementem procesu sprzedaży. Można dać przygotowaną prezentację bez brzmiące wymuszony i nienaturalny? Można obsługiwać pytania bez utraty przepływu? Można ujmować czynniki, które są ważne do konkretnej perspektywy?

Improwizując do Prezentacja

W większości przypadków musisz prezentacji sprzedaży gotowy do pracy, ale co jeśli spełniają perspektywę niespodziewanie i chce teraz rozmawiać? Można dać spójną wersję swojego skoku bez swoich przygotowanych materiałów? W sieci lub branżowych wydarzeń, można mówić o tym, co zrobić w atrakcyjny sposób? musisz improwizować i upewnij się, że można skutecznie przekazać wiadomość na miejscu.

Mówiąc skutecznie Strangers

Kiedy jesteś na zimno telefonicznie lub poznawać nowych perspektyw, trzeba budować natychmiastowe połączenie między siebie i obcego na drugim końcu telefon lub osobiście. Można zainteresować kogoś w ciągu zaledwie kilku sekund i uczynić je prosić o więcej? Można rozpocząć budowanie relacji natychmiast więc perspektywa będą ci ufać na tyle, aby umówić się na spotkanie? Można gładko zakwalifikować perspektywę przez telefon? Można zamknąć na uzyskanie umówić?

Przeprowadźmy małą rozmowę

Większość prezentacji produktów i praktycznie wszystkie targi i imprezy obejmować pewną ilość small talk, zanim pojawi się w dół do rzeczywistego działania. Można rozmawiać wygodnie w pobliżu obcych? Można zrobić sobie sympatyczny? Można użyć, aby rozpocząć nieformalne rozmowy kwalifikacyjnej i budowania relacji z potencjalnymi klientami?

Obchodzenie niezadowolonych klientów

W idealnym świecie, niezadowoleni klienci zawsze zadzwonić do obsługi klienta lub pomocy technicznej, aby uzyskać ich problemy rozwiązać. Ale w tym świecie, wielu klientów preferuje, aby wywołać ich sprzedawca – to on wiedzą najlepiej, a jeden zaufać naprawić rzeczy. Można rozładować zły klient? Można wyjaśnić trudne problem bez dalszego naruszania klient? Można również przeprosić za błędy (własnym lub cudzym)?

Rysowanie ludzi

Zbieranie informacji jest kluczowym elementem zarówno kwalifikacyjna perspektywę i odkrywania korzyści, które uczynią ich oczy świecą się. Można zachęcić ludzi do rozmowy? Można zadawać pytania bez pozorną jak śledczy? Można sprawić, że ludzie wygodne udostępnianie danych osobowych z wami?

Prowadzi Zgromadzenie

Jeśli robisz kompleksową sprzedaż z wielu decydentów, będziesz prawdopodobnie skończyć mówiąc do nich wszystkich naraz. sprzedaży B2B często mają grup zaangażowanych w proces zakupu, nawet jeśli jest tylko jeden główny decydent. Można skutecznie przemawiać do grupy? Można zachować spotkanie na torze nie obrażając nikogo? Można dokonać publiczność czuć jakbyś zwracając uwagę na każdy z nich?

negocjacyjne

Negocjacji jest duża część sprzedaży. Każda perspektywa chce najlepszą możliwą ofertę, i trzeba znaleźć sposób, aby dojść do porozumienia, który pozostawia każdy szczęśliwy. Można wymyślić dobry kompromis? Można powiedzieć, kiedy stanąć firma i kiedy się poddać? Można odejść od negocjacji, gdy perspektywa jest nieuzasadnione?

Komunikowania się ze współpracownikami

Jako sprzedawca, trzeba również pracować ze swoim kolegą sprzedawców, swojego kierownika sprzedaży, oraz pracowników innych działów. Można dogadać się z ludźmi, którzy mają bardzo różnych osobowości? Można zachować otwarte linie komunikacji z innymi działami? Można obsługiwać konfliktów w miejscu pracy i dostosowania ich do pokojowego rozwiązania?

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *