Komunikačné zručnosti pre Zoznam predajcov

Posted on

 Komunikačné zručnosti pre Zoznam predajcov

Vedieť, ako efektívne komunikovať je minimálna požiadavka v predaji. Ak nemôžete hovoriť s ľuďmi, a prinútiť ich, aby otvoriť a zdieľať informácie s vami, budete bojovať, aby im niečo predať. Zhodnotiť svoje komunikačné zručnosti v nasledujúcich oblastiach vidieť, kam vynikať a kde budete potrebovať trochu viac práce.

Dať pripraveného prejavu

Dodávať pre-písomné prezentáciu efektívne je nevyhnutnou súčasťou predajného procesu. Môžete dať pripravenú prezentáciu, bez znieť strnulý a neprirodzené? Môžete zvládnuť otázky bez straty toku? Môžete začleniť faktory, ktoré majú konkrétny vyhliadky dôležité?

improvizovať prezentáciu

Vo väčšine prípadov budete mať predajné prezentácie pripravená ísť, ale čo keď sa stretnete vyhliadky nečakane a chce hovoriť práve teraz? Môžete dať ucelenú verziu ihrisku, bez toho, aby vaše pripravených materiálov? Pre siete alebo udalosti priemyslu, môžete hovoriť o tom, čo robiť v atraktívnom spôsobom? Budete musieť improvizovať a uistite sa, že môžete efektívne dostať svoje posolstvo na mieste.

Hovorenie účinne Strangers

Keď ste cold calling alebo stretnutie s novými vyhliadky, musíte vytvoriť okamžité spojenie medzi seba a cudzincov na druhom konci telefónu alebo osobne. Môžete zaujať niekto behom niekoľkých sekúnd a urobiť je požiadať o viac? Môžete začať ihneď budovať vzťah, takže vyhliadky vám veriť natoľko, aby si stretnutie? Môžete plynule kvalifikovať vyhliadky po telefóne? Môžete zatvoriť na získanie schôdzku?

Tvorba Small Talk

Väčšina obchodných prezentácií a prakticky všetky výstavy a podujatia zahŕňať určité množstvo malých hovoriť, než sa dostanete dole na skutočnú akciu. Môžete chatovať pohodlne blízko cudzinci? Môžete urobiť sami sympatický? Môžete použiť neformálne konverzáciu začať kvalifikačné a budovanie vzťah s vyhliadkami?

Manipulácia nešťastný Zákazníci

V ideálnom svete, nespokojní zákazníci by vždy zavolať zákaznícke služby alebo technickú podporu, aby si svoje problémy vyriešiť. Ale v tomto svete, mnoho zákazníkov dáva prednosť pre vyvolanie ich predajca – on je ten, kto poznajú najlepšie a kto verí veci do poriadku. Môžete zneškodniť nahnevaný zákazník? Môžete vysvetliť zložitú problémy bez narušenia zákazníka ďalej? Môžete ospravedlniť aj za chyby (vy alebo niekto iný)?

Kreslenie ľudia,

Zhromažďovanie informácií je kľúčovou súčasťou oboch kvalifikáciu vyhliadky a objavovať výhody, ktoré umožnia ich oči rozžiaria. Môžete povzbudiť ľudí hovoriť? Môžete klásť otázky, bez toho by sa zdalo ako vyšetrovateľ? Môžete si ľudia pohodlné zdieľanie osobných informácií s vami?

vedenie schôdze

Ak vytvárate komplexné predaj s niekoľkými tvorcami rozhodnutia, budete pravdepodobne skončí hovorí všetci naraz. Predajná B2B často skupín zapojených do procesu nákupu, aj keď je tu len jedna hlavná rozhodovacou právomocou. Môžete účinne hovoriť k skupine? Môžete mať schôdzku na trať, bez urazili? Môžete si vytvoriť svoj diváci pocit, že ste dávať pozor na každého z nich?

vyjednávaciu

Vyjednávanie je veľká časť tržieb. Každý vyhliadky chce to najlepšie možné riešenie, a budete musieť nájsť spôsob, ako prísť k dohode, ktorá opúšťa všetci šťastní. Môžete prísť s dobrým kompromisom? Môžete povedať, kedy sa stať pevne, a keď sa vzdať? Môžete odísť z rokovania, keď je perspektíva, že nerozumné?

Komunikácia so spolupracovníkmi

Ako predajca, je potrebné, aby dobre pracovať s Vašimi kolegami predajcov, váš manažér predaja, a so zamestnancami v iných oddeleniach. Môžete získať spolu s ľuďmi, ktorí majú veľmi rozdielne osobnosti? Dokážete udržať otvorené komunikačné kanály s ostatnými útvarmi? Môžete zvládnuť konflikty na pracovisku a priviesť k mierovému riešeniu?

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *