Wywiad Pytanie: „Jaki jest Twój Nauczanie filozofii?”

Posted on

Wywiad Pytanie:

Kiedy ubiegać się o pracę w charakterze nauczyciela, może zostać poproszony o swojej filozofii nauczania. To nie jest rodzaj pytanie należy grzebać lub improwizacji w locie – będziesz wyglądać nieprzygotowany do pracy, jeśli nie mają gotową odpowiedź.

Z drugiej strony, jeśli masz zwięzłą i jasną filozofię, kierownik wynajmu będzie pod wrażeniem twojej zdolności do myślenia o metodach i celach swojej praktyce pedagogicznej.

Przed kwalifikacyjnej, upewnij się, że masz filozofię, że można zgrabnie wyrażania.

Co ankietera naprawdę chce wiedzieć

Ankieter chce wiedzieć, że masz filozofię nauczania, które można wyrazić ją i że twoje przekonania na temat nauczania i uczenia się są dobrze dopasowane do szkoły.

Czym jest filozofia nauczania? To wyjaśnienie swoich wartości i przekonań, które odnoszą się do nauczania. Twoja filozofia jest często połączeniem metod studiował w college’u lub absolwenta szkoły i wnioski wyciągnięte podczas jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego od tamtego czasu. Może też czerpać z własnego doświadczenia edukacji albo jako rodzic lub dziecko samodzielnie.

Wskazówka: Jeśli nie wiesz, co twoja filozofia nauczania jest, spróbuj zapisywać kilka kluczowych stwierdzeń uważasz za prawdziwe o edukacji, a następnie przejść stamtąd.

Pomyśl o sposobach ty obowiązujących w klasie, a swoje cele dla swoich studentów. Również rozważyć, jak trzeba umieścić swoje pomysły na temat edukacji w działaniu, i jakie zasady są dowodem pracy w klasie. Co sprawia, że ​​jesteś dumny z bycia nauczycielem? Co pozwala wiedzieć zrobiłeś dobrą robotę? Jakie normy nie można ustawić dla siebie i dlaczego?

Osobisty filozofia nauczania jest inny niż pedagogicznej teorii, choć oczywiście te dwie rzeczy są powiązane. Waldorf lub Metoda Montessori, na przykład, obejmować bardzo różne podejścia do nauczania (pedagogiczne) niż główny nurt amerykański system publicznego szkoła wykorzystuje, i jeszcze nauczyciele z każdego systemu może wyrazić bardzo podobne filozofie.

Style i metody nauczania często zmieniają się kariery danej osoby, więc sprawdzimy filozofii od czasu do czasu aktualizować je i dokonać zmian w razie potrzeby.

Jak odebrać „Jaki jest Twój Nauczanie filozofii?”

Jeśli nigdy nie umieścić swoją filozofię nauczania w słowa, to proces trzyetapowy mogą pomóc wyrazić swoje przekonania.

 • Wystarczy rozpocząć
  rozpocząć z jednego lub dwóch zdań, które zgrabnie hermetyzują swoje myślenie.
 • Następnie Opracowanie
  Po złożeniu początkowego komunikatu, można rozwinąć swoją filozofią co oznacza w praktyce.
 • Następnie Dołącz Przykładem
  Można też podać przykład, w jaki sposób zastosować filozofię nauczania w klasie. Pomoże to uczynić filozofię jeszcze bardziej konkretne.

Jednak tylko dzielić przykład, jeśli masz wystarczająco dużo czasu. Jeśli już mówić na kilka minut, lub jeśli czujesz, że wywiad chce przejść, można pominąć tę część.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

A teraz zastosować nasz system trzystopniowy i spojrzeć na niektóre przykładowe odpowiedzi.

 • Wierzę, że klasa jest wspólnotą życia i że wszyscy, od dyrektora do uczniów do rodziców, muszą przyczyniać się w celu utrzymania pozytywnej atmosfery.

Dlaczego to działa:  To stwierdzenie jest proste, proste i łatwe do wchłonięcia. To zajmuje pozycję – klasa jest wspólnotą życia i każdy przyczynia się – i przekazuje go dobrze. Chociaż nie trzeba się zmieścić wszystko, co sądzić o nauczanie w jednym zdaniu, to ważne, aby być w stanie wyrazić najbardziej centralną część swoich pomysłów i priorytetów jako nauczyciel. Niech reszta być dorozumiana.

 • Wszyscy studenci są indywidualne i każdy uczy się we własnym wyjątkowy sposób. I korzystać z wielu metod nauczania (językowych, wzrokowych, słuchowych, kinestetycznych), aby dotrzeć do uczniów, tak że nikt nie pozostaje w tyle.

Dlaczego to działa:  To wyjaśnienie jasno wynika, że to nauczyciel uważa, że skuteczne nauczanie przynosi wszystkim wzdłuż razem. Można także krótkie wzmianki o teorii edukacyjnych lub badań naukowych, które wspierają swoją filozofię, czy można odwołać się do innych wychowawców, którzy egzemplifikują swoją filozofię. Starasz się jasno do ankieterów, że zastanów się, w jaki sposób uczyć i dobrze wykształconych na temat praktyk edukacyjnych.

 • Wszyscy w klasie przyczynia jako student, nauczyciel i myśliciel. Uczę się od studentów, jak dużo, jak uczą się ode mnie. Jednym ze sposobów Podkreślam tę filozofię w moich zajęć jest wprowadzenie regularnej informacji zwrotnej od uczniów. Na przykład, poprosić uczniów o wypełnienie ocenę średniego kursu danej klasy, w której oni zastanowić się nad celami kursu i informacji zwrotnej o tym, czy kurs jest pomagając im osiągnąć te cele do tej pory. Studenci byli tak wnikliwe, dostarczając przydatnych informacji o tym, co dla mnie jest praca w klasie, i co mogę poprawić na. Wierzę, że nigdy nie przestają się uczyć, a ja chcę wiedzieć, moi studenci mogą uczyć się od siebie nawzajem.

Dlaczego to działa:  Ta odpowiedź dostarcza szczegółów o tym, jak nauczyciel widzi swoją rolę. Pokazuje również, że kandydat jest otwarta na opinie i stanie uwzględnić, że w swoim podejściu. Jest to dobre rozwiązanie, aby dać czy nie nadszedł czas, aby wypracować. Jeśli czujesz, że wywiad chce przejść, nie zawierają więcej szczegółów.

Porady dla Nadanie najlepszą odpowiedź

Określić filozofię nauczania przed wywiadem. Pomyśl o swoich metod nauczania i cele. W jaki sposób można umieścić swoje pomysły w czyn? Jakie zasady są dowodem swojej pracy? Pamiętaj, że filozofia nauczania jest inny niż pedagogicznej teorii.

Przejdź do rzeczy. Upewnij się, że jesteś w stanie wyrazić swoje przekonania zwięźle. Idealnie, byłbyś w stanie podsumować swoją filozofię nauczania w jednym zdaniu, jeśli trzeba było. (Chociaż oczywiście trzeba mieć specyfiki do zaoferowania w przypadku nie nadszedł czas, aby mówić w głębi).

Co nie znaczy,

Unikać rozwlekłość.  Źle zorganizowana lub mniej niż zwięzłe będzie trudne dla innych ludzi, aby zrozumieć i może cię zranić. Ankieter chce zobaczyć, aby zrozumieć swoją filozofię nauczania i można go opisać dobrze.

Przejdź na klisze.  Należy również unikać ogólnych i oczywistych stwierdzeń, jak „każdy zasługuje na szansę do nauki.” Jasne, że to szerokie i dotyczy wielu sytuacjach w klasie, ale to bardzo powszechność i oczywistość sprawia frazę problem. Krótko mówiąc, jeśli twoja filozofia jest truizmem lub banał, to oczywiste, że nie umieścić wiele myśli do niego.

Jeśli filozofia edukacyjna rzeczywiście jest to, że każdy zasługuje na szansę (lub coś podobnego), a następnie upewnij się, aby Twój rachunek wyjątkowy wyjaśniając jak widać zasadę równości jako istotne dla edukacji. Przepis, aby pamiętać, że jeśli nie mogę sobie wyobrazić nikogo nie zgadzając się z filozofii (to znaczy, nie zgadzając się inteligentnie, na dobrze przemyślanych powodów), to prawdopodobnie wylądował na oczywisty truizm.

Kluczowe Takeaways

Przygotować odpowiedź przed wywiadzie: Praktyka opisując swoje przekonania, cele i metody.

Bądź zwięzły: Podsumuj swoją filozofię w zdaniu lub dwa. Być w stanie dostarczyć więcej szczegółów w razie potrzeby.

Unikać klisze: być w stanie wykazać w jaki sposób oświadczenie dotyczy unikalnego punktu widzenia.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *