Jak obsługiwać Szukaj pracy podczas pandemii

Posted on

Jak obsługiwać Szukaj pracy podczas pandemii

Jeśli straciłeś pracę z powodu COVID-19 lub były w środku polowanie pracy, gdy hit koronawirus, nie panikuj, i nie poddawaj się poszukiwania pracy.

Choć może to być trudne, istnieją sposoby, można z powodzeniem szukać pracy podczas pandemii. Niektóre branże są cięcia z powrotem, ale inni zatrudniają.

Uwaga : Niektóre organizacje będą potrzebować więcej pracowników niż w przeszłości, i mogą one potrzebować do nich dostać na pokładzie szybko.

Szukaj Rzeczywiście dla „pilnie zatrudniania”, a lokalizację aby zobaczyć natychmiastowe otwory. Który daje poczucie tego, co praca jest zapotrzebowanie w danej lokalizacji.

Poniżej przedstawiamy kilka porad dotyczących poszukiwania pracy podczas pandemii.

Sprawdź swoje zalety

Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy, upewnij się, że jesteś zbierania żadnych korzyści utrata pracy, do których masz prawo. Skontaktować się z działem kadr lub kierownika szczegóły na temat tego, co jest dostępne.

Ważne : Możesz mieć prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Jeśli straciłeś pracę z powodu COVID-19, rozszerzone ubezpieczenie na wypadek bezrobocia mogą być niedostępne.

Rząd federalny, rządy stanowe i niektórzy pracodawcy zapewnienie dodatkowego wynagrodzenia dla pracowników dotkniętych bezrobociem. Standardowe państwowe zasiłki dla bezrobotnych są już na miejscu.

W większości stanów, można ubiegać się o świadczenia w Internecie. Skontaktować się z państwa strony internetowej Urzędu Pracy dla wytycznych kwalifikowalności i świadczeń.

Przygotuj się do poszukiwania pracy

Aktualizować swoje CV i profilu LinkedIn. Jeżeli nie musieli szukać pracy na jakiś czas, trochę czasu, aby zaktualizować swoje CV i LinkedIn. Pamiętaj, aby dostosować swoje CV do zadania, które ma za każdym razem stosować.

Napisać list motywacyjny. Również trochę czasu, aby napisać list motywacyjny, za każdym razem ubiegać się o pracę. Pomoże to aplikacja zostanie zauważonym. Nie pisać można skrzywdzić swoje szanse na uzyskanie zatrudniony. CareerBuilder donosi, że 10% badanych pracodawców nie wymieniony w tym list motywacyjny był natychmiastowy zrywa.

Zdawać sobie sprawę z rynku pracy

Nie każdy zawód i przemysł zostaną naruszone w ten sam sposób. The Washington Post donosi, że pierwsze zwolnienia związane z koronawirusa hit na rynku pracy w ubiegłym tygodniu.

Firmy w podróży, gastronomii, hotelarstwie i planowania zdarzeń zostały szczególnie dotknięte, jak również tych, z siedzibą w obszarach, które doświadczyły pierwszych przypadkach, takich jak stanie Waszyngton. Z drugiej strony, pole opieki zdrowotnej zatrudniania, podobnie jak sklepy spożywcze i usługi sprzątania.

Ważne : Pracownicy nie powinni zakładać, że ich branża nie zatrudni.

Jednak branżach, takich jak zakupy i dostawy internetowym osiągnęły, i podstawowe usługi, takie jak opieka zdrowotna i magazynowania szybko do zatrudniania spotykają się popyt. Niektóre zadania są dynamicznie rozwijającym się, a pracodawcy aktywnie rekrutacji kandydatów do zatrudnienia.

Amazon zatrudni do 100.000 nowych stanowisk w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy w USA w swoich centrach spełnienia i sieci dostaw, aby zaspokoić popyt ze strony osób uzależnionych jego obsługę.

Walmart zatrudnia 150.000 nowych współpracowników do pracy w sklepach, klubach, centrach dystrybucyjnych i centrów spełnienia. Role te będą mieć charakter tymczasowy, ale może konwertować do stałych ról w czasie.

Firma jest również wdrożenie nowego procesu przyspieszyć zatrudniania kluczowych ról, takich jak kasjerów i stokerów. Typowa dwutygodniowy cykl aplikacja zostanie zredukowana do procesu 24 godzin.

Praca Szukaj Online

Podczas tradycyjnego poszukiwania pracy, może to być ważne do poszukiwania pracy oraz osoby w sieci, jak również w Internecie. W obecnej sytuacji, jednak będziemy chcieli skupić się na poszukiwaniu i ubiegać się o pracę w Internecie na najwyższych miejscach pracy, mediów społecznych, bezpośrednio na stronach internetowych firmy.

Znajdź i śledzić nowe oferty pracy szybko i prosto przez:

  • Biorąc pod uwagę czas, aby zorganizować poszukiwania pracy. To sprawi, że im gładsza procesu.
  • Konfigurowanie alertów pracy, więc są powiadamiani o nowych ogłoszeń, jak tylko są one wymienione.
  • Korzystanie hashtags aby przyspieszyć poszukiwania pracy.

Rozważmy pracy z dala od domu Options

Z ogólną niepewnością pandemia, może znaleźć się w sytuacji, w której absolutnie nie może pracować poza domem. Może nagle mają dzieci w domu, bo ich szkoły zostały zamknięte na czas nieokreślony.

A może ty sam masz podstawowych problemów zdrowotnych, które sprawiają, że bardzo podatne na zakażenia należy opuścić swój dom.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli masz połączenie z Internetem, masz zdolność do wyszukiwania i Land praca od domu miejsc pracy, które będą co najmniej uzupełnić swoje dochody (oraz, w zależności od swojej profesjonalnej skillset, można nawet znaleźć pracą od domu pracy, która jest tak samo dochodowe jak poprzedniej pracy).

Szukaj Witryny Top Job

Rozpocznij wpisywanie fraz takich jak „praca w domu”, „wolny strzelec”, lub „zdalnie” w jednej z witryn top pracy.

Szukaj odległych i GIG budowach

Również sprawdzić listę stron internetowych, które pracy GIG i niszowych witrynach jak FlexJobs które koncentrują się na odległych pozycjach. FlexJobs ma listę 20 pełnych zdalnie firm, które są ofertami, a także listę 100 najlepszych firm z odległych miejsc pracy.

Bądź gotów zaoferować rozwiązania

Jest to trudny okres dla pracodawców, jak i pracowników. Jeśli można pokazać menedżera zatrudniania, że ​​masz to, czego potrzeba, aby pomóc firmie osiągnąć sukces, musisz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie zatrudniony.

Myśleć o problemach, które napotykają firmy i wyjaśnić w jaki sposób będziesz je rozwiązać. Czy starasz się do czystych pomieszczeń publicznych lub kod zapisu, tak aby zatrudniony jest pokazanie potencjalnych pracodawców, że masz umiejętności, których potrzebują. Dekodować Poszukiwanie Pracy i podkreślają najcenniejsze kwalifikacje w liście przewodnim, w sekcji profilu swojego CV, a rozmowy kwalifikacyjne.

Jeśli można wykonywać swoją pracę z domu, możesz mieć większe szanse niż kiedykolwiek dostającej menedżerowi uwagę. Wiele firm i usług profesjonalnych firm, zwłaszcza w przestrzeni tech, ich pracownikom pracować w domu. środki kapelusz dużo gałek ocznych są na całe mnóstwo skrzynek, a niektóre z nich należą do zatrudniania menedżerów. Jeśli masz doświadczenie w pracy zdalnej, to byłoby dobrze, aby wspomnieć w CV.

Przygotowani do asa wywiadu

Upewnij się, że jesteś przygotowany do rozmów wideo. Ćwicz rozmowy za pośrednictwem kamery. Jeśli nigdy wcześniej wywiad przez Skype lub Zoom, tam jest trochę krzywa uczenia się.

Zapoznanie się z technologią i zrobić wywiad praktyki zanim rozmawiać z menadżerem rekrutacji. Zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie i tła, a także w jaki sposób pokazuje strój wywiad się w aparacie.

Spędzać czas Networking

Pamiętaj, że sieci nie wymaga spełnienia osobiście. W dobie LinkedIn, grup na Facebooku i innych portalach społecznościowych, nie trzeba być w stanie zachwiać czyjąś rękę, by zrobić dobre wrażenie.

Ważne : Teraz jest szczególnie dobry czas, aby ćwiczyć jedną z najważniejszych założeń sieci: Jeśli chcesz, aby pomóc Ci później, być gotowi, aby pomóc im w tej chwili.

Napisz zalecenia LinkedIn dla byłych współpracowników. Patrz przyjaciół dla otwartych pozycji w firmie. Oferujemy korektę CV swojego przyjaciela i list motywacyjny. To daje poczucie satysfakcji, a to pomoże wzmocnić swoją sieć na przyszłość.

Uaktualnić swoje umiejętności

Możesz mieć więcej czasu, a jeśli nie, to okazja, aby uaktualnić swoje umiejętności. Istnieje wiele możliwości do pracy na skillset on-line, w tym LinkedIn Learning, Coursera, i wiele innych miejsc, gdzie można nauczyć się nowych umiejętności.

Bądź cierpliwy i miły

Koronawirusa wpłynęła wiele aspektów życia codziennego w uzupełnieniu do pracy. Jeśli nie tak szybko, jak chcesz słuchu plecami do pracy, bądź cierpliwy i uprzejmy do zatrudniania menedżerów i połączeń sieciowych. Każdy ma do czynienia z problemów i robi najlepiej jak potrafią w trudnym czasie.

Proces zatrudniania może być dłuższy i różni się od tego, co masz w zwyczaju, ale można się tam dostać. Gdy to zrobisz, trochę czasu, aby podziękować wszystkim, którzy pomogli w poszukiwaniu pracy.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *