Micro Praca i jak zarabiać pieniądze wykonując je

Posted on

Micro Praca i jak zarabiać pieniądze wykonując je

Mikro zadaniem jest, jak wskazuje nazwa, jest bardzo mały zapłacił zadanie. Lepszym słowem dla mikro pracy może być w rzeczywistości „występy”, ponieważ słowo „pracy” może sugerować zatrudnienia oraz brak mikro pracy są dla pracowników, ale tylko dla niezależnych wykonawców.

Definiowanie Micro Praca

Podstawowa koncepcja mikro pracy, odbieranie niewielką opłatę za niewielką zadania przebiega wielu możliwych rodzajów mikro pracy. Mogą to być:

Zadania Online: Te małe zadania, lub microtasks, mogą być wykonane w całości w Internecie, nie wymaga interakcji w świecie rzeczywistym. Nabywców tych usług reklamować na mikro witryn pracy, aby znaleźć kogoś chętnego do wykonania danego zadania. Amazon Mechanical Turk jest jedną z najpopularniejszych stron oferujących tego typu mikro pracy.

Zadania rzeczywistego świata: podobne do zadań online w tym, że nabywcy usług reklamować online dla pracowników, zadanie nie zostanie zakończone w Internecie, ale osobiście. Strony internetowe promujące tego typu mikro pracy są w zasadzie Gielda dorywcze. Taskrabbit jest jednym z bardziej popularnych miejsc zadaniowych rzeczywistym pracy. Jednak Taskrabbit i inni, jak to zwykle oferują zadań, jak również online.

Crowdsourcing projekty: Korzystanie z platformy crowdsourcing internetowego firmy zatrudnić pracowników zrobić jedną małą część większego projektu. Pracownicy zazwyczaj zalogować się na stronie internetowej firmy i wybrać jedną z dostępnych zadań. Clickworker jest firmą, która wykorzystuje crowdsourcing do różnych zadań.

Testy użyteczności WWW: Zdalne testerzy użyteczności przeglądu stron internetowych i aplikacji mobilnych dla ustalonego opłatą (zwykle około 10 dolarów), zwykle przy użyciu rejestrator ekranu lub głosu.

Usługi online rynek: I n te mikro pracy, pracownicy oferują drobne usługi (zwykle za opłatą zadanej) i kupujący przeglądać rynek, aby znaleźć ludzi, oferując usługi, których potrzebują. Strona bierze opłatę od nabywcy, sprzedawcy lub obu.

Nagradzać programów: Niektóre mikro zadania nie mogą oferować płatności w gotówce, ale w punktach lub czegoś innego. Zadania w tych często wiąże obrotu produktów do pracownika.

Badania: Badania zaliczenia jako praca-at-home pracy już od jakiegoś czasu i jest, być może, oryginalny micro praca.

Jak Micro zadania są wykonywane

Wiele mikro miejsc pracy, szczególnie tych z crowdsourced projektów wprowadzania danych, są wykonywane całkowicie on-line z komputerem. Jednak niektóre mikro zadania mogą być wykonywane zarówno w świecie rzeczywistym i online i może wymagać telefon komórkowy. Na przykład, firma może chcieć, aby przejść do sklepu i sfotografować wyświetlanie produktu lub przeprowadzić kontrolę cen i przedstawienia informacji w Internecie za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Jak Micro Praca płatna

Ogólnie rzecz biorąc, te miejsca pracy płacą bardzo małe sumy, ale powinny one wymagają bardzo mało czasu. Praca może płacić w dowolnym miejscu od 1 centa do $ 50, a chodzi o to, że wymagana jest praca powinna być proporcjonalna opłatą oferowany. Powiedział, że w celu zarabiania pieniędzy, trzeba pracować szybko i wziąć na tyle zadań, ile możesz.

Ponieważ te są wykonywane na podstawie umowy (a nie pracownika) podstawa, nie ma gwarancji, że te mikro pracy płacą minimalną płacę. Większość firm zapłacić gotówką (zwykle za pośrednictwem konta PayPal), ale pewne wynagrodzenie w coś innego niż gotówka, karty podarunkowe, czyli punktów lojalnościowych, usług, bitcoins. Często wynagrodzenie jest obliczane w dolarach amerykańskich, ale może być przekształcona w inną walutę po wpłacana na konto PayPal.

Powiązane Definicje

  • Crowdsourcing : Podobnie jak i czasami używane zamiennie z mikro pracy, crowdsourcing często zatrudnia wolontariuszy pracy.
  • Zadaniem serwisu : fora internetowe, które łączą kupujących i sprzedających drobnych usług.
  • Microlabor: Podobnie jak i czasami używane jako synonim crowdsourcing, kuchenka pracy jest wypłacane, choć zazwyczaj niewielkie kwoty.
  • Miejsca oferta: Strony podobne Elance , gdzie pracownicy licytować projektów to przykłady stron oferty; Różnica między nimi a mikro pracy jest skala płac i złożoność projektów.
  • Niezależny wykonawca: robotnicy Micro są niezależnymi kontrahentami, ale na najniższym końcu skali płac.
  • BPO: outsourcing procesów biznesowych.
  • Wprowadzanie danych : Niektóre firmy zatrudniają wprowadzania danych mikro pracy poprzez rozbijanie dużych projektów wprowadzania danych do zróżnicowanych zadań wykonywanych przez wielu ludzi.
  • Outsourcing : Korzystanie z mikro pracy jest inny niż typ outsourcingu offshoring lub homeshoring.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *