Curriculum Vitae (CV) Próbki i Writing Tips

Posted on

Curriculum Vitae (CV) Próbki i Writing Tips

Przy stosowaniu na wybranych stanowiskach w Stanach Zjednoczonych, jak i pracy za granicą, może być zobowiązany do przedstawienia życiorys zamiast CV. Życiorys lub CV, zawiera więcej informacji niż typowego życiorysu , w tym szczegóły dotyczące swojego wykształcenia i osiągnięć naukowych, badania, publikacje, nagrody, przynależności i więcej.

Tutaj można przejrzeć próbki życiorysem, dowiedzieć się o  różnicę pomiędzy CV i CV i zebrać wskazówki i porady jak napisać CV.

Co zawrzeć w Curriculum Vitae

Życiorys, powszechnie określane jako „CV” jest dłuższy (dwa lub więcej stron), bardziej szczegółowe streszczenie niż CV. Twoje CV powinno być jasne, zwięzłe, kompletne i up-to-date z obecnego zatrudnienia i informacji edukacyjnych.

Poniżej przedstawiono przykłady informacji, które mogą być zawarte w życiorysie. Elementy, które zawierają będzie zależeć od tego, co starasz się, więc należy włączyć jak najwięcej istotnych informacji, aby wspierać swoją kandydaturę w CV.

 • Dane osobowe oraz dane kontaktowe.  Większość CV zacząć informacji kontaktowych i danych osobowych, ale należy uważać, aby uniknąć zbędnych szczegółów, takich jak przynależność religijną, imiona dzieci, i tak dalej.
 • Wykształcenie i kwalifikacje . Pamiętaj, aby podać nazwy instytucji i terminach uczestniczyli w odwrotnej  kolejności: dr Masters licencjackie.
 • Doświadczenie zawodowe / historia zatrudnienia . Najbardziej powszechnie akceptowane styl historii zatrudnienia jest  chronologiczny życiorys . Twoja  historia kariera  została przedstawiona w dacie odwrotnej kolejności zaczynając od ostatniej wizyty. Większy nacisk / informacje powinny być umieszczone na swoich najnowszych prac.
 • Umiejętności . Obejmują umiejętności obsługi komputera, znajomość języków obcych, oraz wszelkie inne niedawne szkolenia, które są odpowiednie do roli ubiega.
 • Szkolenia / Graduate terenowe / Study Abroad
 • Rozprawy / Tezy
 • doświadczenie badawcze
 • Doświadczenie nauczycielskie
 • publikacje
 • Prezentacje, wykłady i wystawy
 • Granty, stypendia, stypendia i staże,
 • Nagrody i wyróżnienia
 • Umiejętności techniczne, komputerowe i językowe
 • Profesjonalne licencje, certyfikaty, i członkostwa

Co nie obejmuje

Nie ma potrzeby, aby to swoje zdjęcie, swoje  wynagrodzenia historię , powód zostawiłeś swoje wcześniejsze stanowisko, lub odniesienia w CV przedłożonej do pracy w Stanach Zjednoczonych. Referencje powinny być wymienione oddzielnie i przekazane pracodawcom na żądanie.

Uwaga : Wymagania dotyczące międzynarodowych CV różnią i zależą od kraju, do którego się ubiegamy.

W innych krajach, może być wymagane prywatne informacje, takie jak data urodzenia, obywatelstwo, stan cywilny, ile dzieci masz, i fotografią.

Jak długo należy CV Be?

Dobrym, entry-level życiorys powinien idealnie pokrywać dwie lub trzy strony (CVS dla specjalistów średniego szczebla, szczególnie w środowisku akademickim i badań medycznych ról, mogą pracować dłużej). Mają na celu zapewnienie treść jest klarowny, uporządkowany, zwięzły i istotne. Korzystanie wypunktowania zamiast pełnych zdań może pomóc zminimalizować użycie wyrazów.

Przykładowy życiorys

Poniżej znajduje się przykład życiorys kandydata na entry-level dla pozycji wydziału w USA. Ten CV zawiera historię zatrudnienia, edukacji, kompetencji, nagrody, umiejętności i zainteresowań.

Gloria Gonzalez
3204 Windover sposób
Houston, TX 77204
ggonzalez@email.com
000.123.4567 (komórkę)

ZAINTERESOWANIA BADAWCZE

Hiszpanie literatura, literatura iberoamerykańska, Półwysep Literatura

EDUKACJA

Ph.D. w Hiszpański (US Hispanic Literatura) , 2016 – University of Houston.
Rozprawa: Kichot Reborn: Wędrowiec w US Hispanic literatury . Sancho Rodriguez, przewodniczący

MA w języku hiszpańskim, czerwiec 2013 – University of Houston

BA w języku hiszpańskim, czerwiec 2011 – University of Houston

NOMINACJE

Adiunkt Prowadzący: University of Houston, Wydział Studiów latynoskich, wrzesień 2016 do chwili obecnej.

PUBLIKACJE

Książka

Gonzalez, Gloria. Kichot Reborn: Wędrowiec w US Hispanic Literatury. New Haven: Yale University Press (w przygotowaniu)

Recenzowanych czasopismach

Gonzalez, Gloria. „Historie imigrant z Meksyku Dolinie Środkowej,” Lady Liberty Journal, 6 (1): 24-41.

Gonzalez, Gloria. „Porównując LATYNOSKA i europejskiego Immigrant doświadczeń przez historii” hiszpańskie Literatura dziś 12 (3): 25-35.

Gonzalez, Gloria. „Tęsknota do Be Free: 3 Latynosi damskie Diaries”, Hiszpanie Literature Today: 11 (2): 18-31.

prezentacji konferencyjnych

 1. Gonzalez, Gloria. „Opowiadanie historii Methods in Central Valley.” Hiszpanie Storytelling Association Annual Conference w San Francisco, CA
 2. Gonzalez, Gloria. „Kiedy Kultury Merge. Motywy wykluczenia w meksykańskim literatury amerykańskiej” US Hispanic Literatura Annual Conference, Tucson, AZ.

DOŚWIADCZENIE NAUCZYCIELSKIE

Adiunkt wykładowca University of Houston

 • Mexican-American Literature, Spanish 3331
 • Kobiety w hiszpańskiej literatury, hiszpański 3350
 • Spanish-American Short Story, hiszpański 4339

Absolwent Teaching Assistant, Northwestern University

 • Elementary hiszpański 1501, 1502, 1505
 • Intermediate hiszpański 2301, 2302, 2610

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

Meksyk Study Abroad letni Grant, 2016
UH dydaktyczne Awards, 2015, 2016, 2018
Rozprawa Fellowship, 2015

JĘZYKI

English (native)
Hiszpański (dwujęzyczna płynność w mowie i piśmie)
Klasyczny łaciński (pisemne)

Przynależność / afiliacje

National Association of Latino Sztuki i Kultury
Asociación Internacional de Cultura y Literatura Femenina hispanica
Nowoczesne Języki Association

Życiorys Writing Tips

Mają kilka wersji CV
Nie wystarczy napisać CV i użyć go do każdej pozycji aplikujesz.

Ważne : są kierowane i koncentruje wersje życiorysu i używać ich odpowiednio.

Powinien być zwięzły 
Jeśli to możliwe, staraj się krótkie CV i zwięzły. Zawierać streszczenia zatrudnienia i edukacji, a nie wiele szczegółów. Użyj formalne (brak slang lub skróty) języka, pisząc prosto i jasno.

Prawdę mówiąc 
Może być kuszące, aby over-polski CV i uczynić nasze wykształcenia lub historią praca dźwięk trochę lepiej niż oni. Jeśli masz ochotę, aby rozciągnąć prawdę o swojej historii pracy – nie. Powróci do was prześladować.

Większość pracodawców przeprowadzać kontrole odniesienia i tła, a jeśli twój życiorys nie pasuje do rzeczywistej historii pracy lub edukacji, najprawdopodobniej złapany w pewnym momencie – albo będzie cięcie jako kandydata lub otrzymasz zwolniony, jeśli masz już zatrudniony.

Sprawdź format
Look w formacie swojego życiorysu. Czy istnieje mnóstwo białej przestrzeni? Jest to bałagan? Jest spójne formatowanie (pogrubienie, kursywa, odstępy itp) i jest ogólny obraz, że Twoje CV zapewnia profesjonalny i polerowane jeden?

Dowód Twój Życiorys
dwukrotnie sprawdzić życiorys dla literówek i błędów gramatycznych. Następnie, poprosić kogoś innego, aby przejrzeć ją dla ciebie – to często trudno złapać nasze błędy.

Kiedy używać życiorys Zamiast CV

W Stanach Zjednoczonych, życiorys jest stosowany przy ubieganiu akademickim, edukacji naukowej lub stanowisk badawczych. Życiorys może być również używany do ubiegania się o stypendia i granty. W Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce czy Azji, pracodawcy mogą oczekiwać życiorys zamiast CV.

Wybierz odpowiedni życiorys Format

Upewnij się wybrać curriculum vitae formatu, który jest odpowiedni na to stanowisko się ubiegamy. Jeśli ubiegasz się o stypendium, na przykład, nie będzie musiał zawierać dane osobowe, które mogą być zawarte w międzynarodowym CV.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *