Różnica pomiędzy CV i życiorys

Posted on

Różnica pomiędzy CV i życiorys


Jaka jest różnica pomiędzy CV i CV? Do podstawowych różnic pomiędzy CV i życiorysu (CV) to długość, co jest zawarte, a co każdy stosuje. Choć obie są wykorzystywane w aplikacji o pracę, CV i CV nie zawsze są wymienne.

Większość CV w Stanach Zjednoczonych są oparte na kompetencjach : są dokumenty osobiste marketingowe przeznaczone do zaprezentowania umiejętności kandydata, znaczące osiągnięcia i doświadczenie zawodowe w największym korzyść.

US CV przekazany do pracy w środowisku akademickim, badań naukowych i dziedzin medycyny, są poświadczenia oparte , zapewniając kompleksowy (i często długie) listę czyjegoś wykształcenia, certyfikaty, doświadczenie badawcze i zawodowe przynależności i członkostwa.

Co to jest CV?

Życiorys  (CV) stanowi podsumowanie doświadczeń i umiejętności. Zazwyczaj CV dla kandydatów na poziomie wejścia są dłuższe niż CV – co najmniej dwóch lub trzech stron. CV dla kandydatów średniego szczebla, którzy zgromadzili liczne publikacje wydają się działać znacznie dłużej.

Uwaga: CV zawierają obszerne informacje na temat Twojego wykształcenia, w tym doświadczenie w nauczaniu, stopni, badania naukowe, nagrody, publikacje, prezentacje i innych osiągnięć.

CV są zatem dłuższe niż CV i zawierają więcej informacji, w szczególności dane dotyczące swojego wykształcenia i badawczej.

Co jest podsumowaniem CV?

Podsumowanie życiorys  jest jeden do dwóch stron, skrócona wersja pełnego życiorysu. Podsumowanie CV jest sposób, aby szybko i zwięźle przekazać swoich umiejętności i kwalifikacji. Czasami duże organizacje początkowo będzie poprosić o jednej stronie podsumowania CV kiedy spodziewać się dużą pulę kandydatów.

Co zawrzeć w swojej Curriculum Vitae

Twój życiorys powinien zawierać imię i nazwisko, dane kontaktowe, wykształcenie, umiejętności i doświadczenie.

Oprócz podstaw, CV obejmuje badania i doświadczenie w nauczaniu, publikacje, granty i stypendia, stowarzyszenia zawodowe i licencje, nagrody i inne informacje odnoszące się do stanowiska, na które aplikujesz.

Wskazówka: Zacznij poprzez listę wszystkich informacji tła, a następnie zorganizować je na kategorie.

Co to jest CV?

CV  stanowi podsumowanie edukacji, historii pracy, poświadczeń i innych osiągnięć i umiejętności. Istnieją również opcjonalne sekcje, w tym celu wznowienia i podsumowania kariery.

Uwaga : Życiorysy są najczęściej wymagane od wnioskodawców wniosków o zatrudnienie dokument.

CV powinno być jak najkrótszy. Typowo, ponownie jest długość jednej strony, choć czasami może wynosić nawet dwóch stronach.

Wskazówka : Wznowienie często zawierają list punktowanych do przechowywania informacji zwięzłe.

CV są w kilku rodzajach, w tym formatów chronologiczny, funkcjonalne i kombinacji. Wybierz format, który najlepiej pasuje do rodzaju zadania, które się ubiegamy.

CV i CV Pisanie Porady

Czy pisanie CV lub CV, istnieje kilka pomocnych zasad należy przestrzegać.

Dopasować swoje CV lub CV do stanowiska.  To jest najważniejsze podczas pisania CV, ale ma ona zastosowanie do CV zbyt. Upewnij się, że podświetlić wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności, które odnoszą się do konkretnej branży lub pracy.

W CV, na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę w edukacji, to może chcieć umieścić swoje doświadczenie w nauczaniu na górze CV. W CV, może zawierać tylko doświadczenie zawodowe, które odnoszą się bezpośrednio do pracy o które się ubiegasz. Można również zawierać słowa kluczowe z opisu pracy w CV lub CV. Będzie to pokazać pracodawcy, że jesteś idealnie pasuje na to stanowisko.

Użyj szablonu.  Możesz skorzystać z szablonu, aby zbudować swoje CV lub CV. W ten sposób dokument jasną organizację, która pomoże pracodawca szybko zobaczyć swoje kwalifikacje i doświadczenie.

Korekty i edycji.  Bez względu na to, czy używasz CV lub CV, trzeba dokładnie edytować dokument. Upewnij się, że nie istnieją żadne błędy gramatyczne lub pisowni.

Upewnij się, że format jest jednolita – na przykład, jeśli używasz wypunktowania w jednym opisie stanowiska pracy, należy użyć wypunktowania we wszystkich swoich opisów stanowisk.

Jak napisać CV Udane

  • Wybierz odpowiedni format dla swoich potrzeb. Twój przemysł, doświadczenie i pożądana rola poinformuje wyboru formatu Resume – np chronologicznym, funkcjonalnym lub kombinacji.
  • Napisz zarówno dla robotów i ludzi. CV musi ominąć Tracking System wnioskodawcę i chwycić uwagę człowieka na drugim końcu.

Jak napisać CV Udane

  • Wiem co to i jak formatować informacje.
  • Wybierz odpowiedni format. Upewnij się wybrać curriculum vitae formatu, który jest odpowiedni na to stanowisko się ubiegamy. Jeśli ubiegasz się o stypendium, na przykład, nie będzie musiał zawierać dane osobowe, które mogą być zawarte w międzynarodowym CV.

Międzynarodowy CV

Choć CV w USA są stosowane głównie przy ubieganiu akademickim, edukacji, stanowisk naukowych, medycznych lub naukowych lub przy ubieganiu się o stypendia i granty, kandydaci do pracy międzynarodowych wkrótce dowiedzieć się, że są one zobowiązane do przedstawienia „CV” dla niemal każdego rodzaju od pracy oni ubiegać.

W Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce czy Azji, pracodawcy mogą oczekiwać, aby otrzymać „curriculum vitae” (często z załączonym zdjęciu) zamiast CV. Jednak międzynarodowe „CV” są w rzeczywistości zorganizowany i sformatowany znacznie bardziej jak CV niż Są akademicki US życiorys.

Podstawowa różnica pomiędzy CV amerykańskiego i międzynarodowego CV jest, że pracodawcy w innych krajach, nieskrępowanych prawami dyskryminacji US zatrudnienia, wymagają informacji o wiele bardziej osobiste niż można by dostarczyć na CV w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Dane te różnią się w poszczególnych krajach, ale może obejmować jedną datę urodzenia, obywatelstwo, stan cywilny i liczbę dzieci.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *