Jak Narzędzia Korzystanie Self Assessment do wyboru kariery zawodowej

Posted on

Jak Narzędzia Korzystanie Self Assessment do wyboru kariery zawodowej

Osoby, które starają się wybrać karierę często zastanawiam się, czy mogą zrobić test, który może powiedzieć im, co zajęciem jest właśnie dla nich. Niestety, nie ma pojedynczego badania, które w magiczny sposób powiedzieć, co zrobić z resztą swojego życia. Połączenie narzędzi samooceny , jednak pomoże z decyzją.

Podczas fazy samooceny w procesie planowania kariery , zbierają informacje o sobie, aby podjąć świadomą decyzję. Samoocena powinna zawierać dokładnie badając swoje wartości , zainteresowań , osobowości i zdolności .

  • Wartości: rzeczy, które są ważne, jak osiągnięcia, statusu i autonomii
  • Zainteresowania: co lubisz robić, czyli gra w golfa, długie spacery, i spotykać się z przyjaciółmi
  • Osobowość: cechy danej osoby, motywacyjne napędy, potrzeb i postaw
  • Umiejętności: działalność jesteś dobry w piśmie, takie jak, programowania i nauczania. Mogą one być naturalne lub te, nabyte umiejętności poprzez szkolenia i edukację.

Wiele osób zatrudnić doradcę zawodowego, aby pomóc im w tym procesie i administrować rozmaite zapasy samooceny. Poniżej znajduje się omówienie różnych rodzajów narzędzi, jak również kilka innych rzeczy do rozważenia przy użyciu swoje wyniki do wyboru kariery zawodowej.

Zapasy Wartość

Twoje wartości są prawdopodobnie najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wyborze zawodu . Jeśli nie brać ich pod uwagę przy planowaniu kariery, istnieje duża szansa, że lubię swoją pracę i dlatego nie udało się to. Na przykład ktoś, kto woli autonomii nie byłby szczęśliwy w pracy, w której on lub ona nie może być niezależny.

Istnieją dwa rodzaje wartości: wewnętrznych i zewnętrznych. Wartości wewnętrzne odnoszą się do samej pracy i to, co przyczynia się do społeczeństwa. Wartości Zewnątrzpochodne zawierać cechy zewnętrzne, takie jak ustawienie fizycznej i potencjalne zyski. Zapasy Wartość będzie zadawać pytania tak:

  • Jest wysoka pensja dla Ciebie ważne?
  • Jest to ważne dla praca zaangażować interakcji z ludźmi?
  • Jest to ważne dla swojej pracy, aby przyczynić się do społeczeństwa?
  • Jest o prestiżową pracę dla Ciebie ważne?

Podczas samooceny, A  doradca zawodowy  może podać jedną z następujących wartości: zapasów  Minnesota znaczenie Questionnaire (MIQ)Badanie wartości interpersonalne  (SIV), lub  temperament i inwentaryzacja Values  (TVI).

Zapasy procentowe

Specjaliści rozwoju kariery często również administrować zapasy procentowe , takie jak Strong Inventory turystyczne  (SII), dawniej nazywany  Inventory Strong-Campbell procentowej. Te narzędzia samooceny zapytać osoby, aby odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących ich ( niespodzianka ) interesów. EK Strong, psycholog, pionierem ich rozwój. Znalazł za pośrednictwem danych zebrał o sympatie i antypatie różnych działań, obiektów i typów osób ludzi, że ludzie w tym zawodzie (i spełniona w tej karierze) miał podobne zainteresowania.

Dr John Holland  i inni opracowano system pasujących interesów z jednym lub więcej z sześciu typów: realistyczne, śledczych, artystycznych, społecznych i przedsiębiorczych konwencjonalnych. Następnie dopasować te typy z zawodów. Jeśli wziąć spis procentowej, wyniki są porównywane z tego badania, aby sprawdzić, gdzie pasujesz-są Twoje zainteresowania podobne do tych z  policjantem  lub do tych księgowego, na przykład?

Zapasy osobowości

Wiele inwentarze osobowości wykorzystywane w planowaniu kariery oparte są na teorii osobowości psychiatrę Carla Junga. Wierzył cztery pary przeciwnych preferencji, sposób, w jaki ludzie decydują się na rzeczy- nadrobić osobowości ludzi. Są  ekstrawersja  i  introwertyczna  (jak ktoś energetyzuje), wyczuwając i intuicja (jak informacje postrzega), myślenie lub uczucie (jak ktoś podejmuje decyzje), a sądząc i postrzegania (jak ktoś żyje swoim życiu). Jeden z preferencji każdej pary nadrabia indywidualnego typ osobowości.

Doradcy zawodowi często korzystają z wyników oceny opartych na teorii Junga osobowości, takich jak  Type Indicator Myers-Briggs  (MBTI), aby klienci pomóc w wyborze kariery. Wierzą osoby z określonym typem osobowości są lepiej dostosowane do konkretnych zawodów. Przykładem może być to, że introwertykiem nie będzie dobrze w karierze, która wymaga mu się wokół cały czas innych ludzi.

aptitude Oceny

Przy podejmowaniu decyzji co pole, aby wejść, trzeba odkryć swoje predyspozycje . Zamiłowaniem jest zdolność fizyczną lub nabyte. Oprócz patrząc na to, co jesteś dobry w robieniu, a także zastanowić się, co lubisz. Możliwe jest dość biegły w danej umiejętności, ale gardzę każdą sekundą spędzony go używać. Ogólnie rzecz biorąc, choć, ludzie zazwyczaj lubią to, co oni są dobre na.

Gdy jesteś oceny swoich umiejętności, pomyśl o czasie jesteś gotów wydać na nabycie bardziej zaawansowanych lub nowych  umiejętności . Pytanie zadać sobie pytanie, czy to, czy kariera posiada wszystkie cechy znaleźć atrakcyjne, ale to trwa X lat, aby przygotować się do niego, byłbym skłonny i zdolny do tego zaangażowania czasu?

Dodatkowe rzeczy do rozważenia

Podczas przechodzenia przez proces samooceny, brać pod uwagę inne czynniki, które będą miały wpływ na wybór kariery. Na przykład, myśleć o swoich obowiązków rodzinnych i zdolność do płacenia za edukację i szkolenia. Nie zapominaj, że samooceny jest pierwszym krokiem w procesie planowania kariery, nie ostatni.

Po zakończeniu tego etapu, należy przejść do następnego, poszukiwaniem kariery . Z wyników samooceny na uwadze, obok, oceniać rozmaite zawody, aby zobaczyć, które z nich są najlepsze dopasowanie. Podczas gdy samoocena może wskazywać na szczególną karierę nadaje się dla kogoś z twojej zainteresowań, osobowości, wartości i umiejętności, to nie znaczy, że to jest ten, który jest najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Podobnie, nie należy lekceważyć zawodu tylko dlatego, że nie pojawi się w wynikach samooceny. Zrobić wiele badań o każdym zawodzie, w którym jesteś zainteresowany.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *