Można zarobić na życie Freelancing?

Posted on

Można zarobić na życie Freelancing?

Ponad jedna trzecia amerykańskich pracowników wolny strzelec w ubiegłym roku, według piątego rocznego „ Freelancing w Ameryce ” badania z Odesk i freelancerów Unii. Ale to nie znaczy, że każdy freelancer – 56700000 w Stanach Zjednoczonych, według tych statystyk – pracował dla siebie w pełnym wymiarze czasu.

Jeśli chcesz, aby Freelancing swoją „prawdziwą” pracę, to prawdopodobnie podane zastanowić się, czy można zrobić to praca finansowo. Można zarobić wystarczająco dużo pieniędzy Freelancing – czy jesteś lepiej zatrzymać pracownika?

Aby zdecydować, czy do przejścia, należy zadać sobie te pytania pierwszego.

Czy istnieje rynek na swoje usługi?

Wszyscy mamy znajomych, którzy byli rozpoczęły stronie hustles tylko odkryć, że ich hobby niekoniecznie miała być kariera. Często jest to po prostu dlatego, że nie jest to rynek dla swojej pasji; albo dlatego, że rynek jest przesycony do punktu, w którym nie da się wyżyć.

Jeśli masz zamiar freelance pełnym wymiarze czasu pracy, to oczywiście chcą dowiedzieć się, czy istnieje zapotrzebowanie na swoje usługi przed rzucić swój dzień pracy. Najlepszym sposobem na to jest uzyskanie stopy mokre, gdy jesteś nadal pracuje w pełnym wymiarze czasu (lub gdy masz pracę w niepełnym wymiarze czasu lub innych źródeł dochodu, aby utrzymać cię).

Wskazówka : Freelancing podczas pracy jest również pomocne w budowaniu funduszu kryzysowego – coś, co potrzebuje każdy freelancer.

Co Czy Twoja sytuacja finansowa wygląda?

Idealnie, idziesz do swojej nowej kariery z pewnymi oszczędnościami do odpływu cię aż zaczniesz zarabiać (i aż klienci zacząć płacić ci, co może zająć trochę czasu). Ale poza tym, to ważne jest, aby mieć dobry pomysł miesięcznego budżetu przed rozpoczęciem.

Co się gapisz pod względem kosztów startowych, aby firmy niezależny od ziemi? Jakie są koszty utrzymania w tej chwili? Czy wydatki można przycinać w celu oszczędzania energii, gdy jesteś budowanie swojego biznesu?

Robi Freelancing płatna Enough?

Załóżmy, że idziesz do Freelancing z pracy w pełnym wymiarze godzin w tym samym polu. Ustawianie tempo powinno być łatwe, prawda? Jeśli jesteś godzinowa, to tylko twoja stawka godzinowa. Jeśli wynagrodzeniem, należy po prostu przyjąć tygodniowych lub dwutygodniowych wypłaty i podzielić ją przez przepracowanych godzin.

No, nie całkiem. Jeśli pochodzących ze środowiska, gdzie pracodawca zapłacił za takie rzeczy jak ubezpieczenie zdrowotne, świadczenia emerytalne, chorobowe czasu i tak dalej, trzeba także obliczyć przybliżoną wartość tych wkładów. Niektórzy pracodawcy oferują łączne sprawozdania odszkodowawczych w stosunku rocznym, które zawierają wartość tych świadczeń. W przypadku jego braku, może być w stanie dowiedzieć się, przybliżoną liczbę od wynagrodzenia odgałęzienie.

Należy również wziąć pod uwagę podatku na własny rachunek, która obejmuje składki Social Security i Medicare, które inaczej byłyby płacone przez pracodawcę.

Jednak nawet po tym, jak zorientowali się, że wszystko, nadal nie koniecznie wiedzieć, ile można zarobić od Freelancing. Czemu? Ponieważ współczynnik nie jest oparta na historii wynagrodzenia lub oceny pracodawcy twoich umiejętności. Jest on oparty na tym, co rynek będzie ponieść. W zależności od tego, co robisz, że może być znacznie więcej (lub niestety, mniej) niż to, co robiliśmy wcześniej.

Wskazówka : Aby zorientować się, co powinno być ładowania, umieścić mediów społecznych do pracy dla Ciebie.

Poszukaj grupy nastawiona na swojej branży i ostrości sieci. Większość będzie zawierać kilka szczerych rozmów o cenach, a niektóre będą nawet dostarczyć arkusz stawkę z zakresów.

Organizowane są Państwo (lub nie chce się zorganizować)?

Jednym z największych błędów, nowe freelancerów czynią nie jest posiadanie systemu. Kiedy pracujesz dla siebie, jesteś odpowiedzialny za śledzenie prac już zrobione, naliczania opłat za swoje wysiłki i płacenia podatków od zarobków. Jeśli nie jesteś skłonny do czynienia z tymi mniej niż efektowne aspektów Freelancing, może być lepiej trzymać się z pracy w pełnym wymiarze czasu pracy.

Jeśli jesteś kimś, kto jest niewygodne z matematyki, nie daj się pomysł rozliczeniowego / wchłaniania / płatniczą straszyć z dala. Istnieje wiele bezpłatnych pakietów tam finansów osobistych, które pomogą Ci utrzymać się na górę rzeczy. Plus, można dowiedzieć się, że jest to niezwykle satysfakcjonujące śledzić pieniądze, które wykonane realizuje swoje marzenia.

Wystarczy upewnić się, że utrzymanie podatków na uwadze. Tłumacze i inni pracownicy kontraktowi muszą płacić podatki kwartalnie, a nie raz na rok, a są one również odpowiedzialne za podatek samozatrudnienia. Planuję budżetowania 25% do 30% swoich zarobków podatków.

Możesz zarządzać czasem?

Dla niektórych osób, Freelancing pełnym wymiarze czasu pracy nie jest realistyczną opcją. Muszą rutynę harmonogramem biurowego być produktywny. Gdybyś mógł wygodnie spać do południa i nie jesteś dobry w dotrzymywaniu terminów, będąc freelancer nie może być ścieżka kariery dla Ciebie. Ważne jest, aby zrozumieć, co trzeba, by odnieść sukces.

Nie ma wstydu w wymagające dyscypliny relacja pracodawca-pracownik. Niektórzy ludzie lubią ich harmonogramy zaplanowane. Inni korzystają widząc ich współpracowników codziennie lub znaleźć cenne mentorów w swoich szefów, lub po prostu chcesz wyjść z domu i na uprawianych-up ubrania. Ci są doskonałe powody, aby pracować dla kogoś innego.

Jeśli jednak wolisz pracować niezależnie nawet gdy masz pracę w pełnym wymiarze czasu i jesteś self-rozrusznik, którzy nie potrzebują dużo nadzoru Freelancing może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Możesz być elastyczne?

Freelancing jest zawsze zmienia. Ceny idą w górę i w dół, klienci pojawiają się i znikają, trendy w branży przejąć, a następnie znikają. Zmiana jest ekscytujący aspekt Freelancing. Nigdy nie będziesz się nudzić. Ale może to być również przerażające, nawet jeśli jesteś kimś, kto zwykle rolki z ciosów.

Największe sukcesy freelancerów nie są tak pracowici i twórczy. Są one również elastyczna i sprężysta. Jeśli można dostosowywać, można przetrwać, a nawet rozwijać się w tej trudnej kariery.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *