Co zawrzeć w Sekcji Edukacji CV

Posted on

Co zawrzeć w Sekcji Edukacji CV


Jaki jest najlepszy sposób, aby podać swoje wykształcenie w CV? W sekcji edukacji CV, listy szkół uczestniczyłeś, stopnie ty osiągnięte, GPA jeśli jesteś studentem lub absolwent, a wszelkie nagrody specjalne i wyróżnienia zarobiłeś.

Należy dostosować sekcję wykształcenia CV, aby pasowały do ​​okoliczności, w tym, czy nadal jesteś studentem, ile masz doświadczenie zawodowe, a ile masz osiągnięcia akademickie. Poprzez włączenie odpowiednich informacji w sekcji edukacji CV, można zaimponować pracodawcy i zabezpieczyć wywiad.

Co zawrzeć w Sekcji Edukacji swoje CV

Niezbędne informacje umieścić w sekcji edukacja jest twój stopień (s) i szkoły pan uczestniczył.

Można również podać bardziej szczegółowe informacje, włączając w to większy i mniejszy. Można to także rok, który ukończył, choć nie jest to wymagane.

Dołącz średnią ocen (GPA) jeśli jesteś obecnie studentem lub mają 1-2 lat ze szkoły, a jeśli GPA jest silna (około 3,5 lub wyższy).

Również zawierać żadnych wyróżnień lub nagród odebranych w szkole. Mogą one wynosić od cum laude (takich jak wyróżnieniem cum lub magna cum laude ) notować Deana do innych nagród. Można także pozalekcyjne kluby, grupy lub organizacje charytatywne, greckich, gdzie były aktywne i / lub utrzymywane wiodącą rolę.

Ponadto, zawierają żadnych profesjonalne kursy rozwoju oraz certyfikaty. Można również wymienić żadnych licencji masz chyba że masz osobną sekcję CV gdzie zamieścić tę informację.

Gdzie umieścić Sekcję Edukacji swoje CV

Aktualne studentów lub absolwentów uczelni będzie prawdopodobnie chcesz umieścić sekcję edukacyjną ku górze CV. To dlatego, że studenci mają zwykle ograniczone doświadczenie zawodowe. W tym przypadku, chcesz wyróżnić swoje sukcesy akademickie.

Jeśli zostały ze szkoły przez co najmniej kilka lat, można przenieść ten punkt w kierunku dna CV. Przez ten czas, że masz wystarczająco dużo doświadczenia zawodowego, aby podkreślić, że nie trzeba polegać na swojej edukacji.

Wskazówki dla Sekcji Edukacji swoje CV

Rozważmy podsekcje. Jeśli masz dużo informacji, aby umieścić w sekcji edukacji CV, należy rozważyć zerwanie tej sekcji w podrozdziałach. Odcinek główny może zawierać swoich szkół i stopni, a następnie można mieć inne sekcje, takie jak „Nagrody i wyróżnienia”, „Certyfikaty” i „rozwój zawodowy.” Jeśli odbyła się wiodącą rolę w organizacji szkolnego stowarzyszone (takich jak klub, sport, czy organizacja grecki), można wymienić, że pod nagród i wyróżnień linii.

Podanie szczegółów (w przypadku użyteczne). Jeśli sub-kolegium uczelni są dobrze znane i istotne (na przykład powiedzieć, że absolwent szkoły hotelarskiej swojej uczelni i ubiegasz się o pracę w hotelarstwie) można uwzględnić, że zanim zawierać nazwę uniwersytetu. Na przykład, można powiedzieć, „School of Hospitality, XYZ College”.

Możesz zostawić swój GPA. Jeśli jesteś studentem lub absolwent i GPA nie był wielki, ale masz inne wyróżnienia, po prostu zostawić GPA i umieścić coś innego, jak „XYZ Award odbiorcy.” Gdy jesteś ze szkoły na kilka lat, należy przyjąć GPA z CV nie wiem co.

Można opuścić szkołę (po jakimś czasie). Raz byliście w szkole przez rok lub dwa (lub gdy jesteś w jakiś inny rodzaj kształcenia ustawicznego), można zostawić swój wysoki stopień szkoły i GPA z CV. Należy jednak wspomnieć, swoją maturę (lub GED), jeśli jest to twój najwyższy stopień.

Powiedzieć prawdę. Jest to bardzo łatwe do pracodawcy w celu potwierdzenia, czy dane wykształcenie w CV jest prawdziwe, czy nie. Może on po prostu sprawdzić swój zapis. W związku z tym, szczerze mówiąc. Na przykład, jeśli nie jesteś zadowolony z GPA, zostaw go, ale nie sprawiają, że w górę.

Sekcja Edukacji wznowić szablon

Można użyć następującego szablonu, aby pomóc zorganizować sekcję edukacyjną swojego CV. Należy pamiętać, że można zmienić i usunąć z tych informacji w celu dopasowania do indywidualnych okoliczności i zadania, za które się ubiegamy.

Sekcja Edukacji

College Nazwisko
rok ukończenia
studiów, major, a Minor
GPA

Nagrody i wyróżnienia
Dołącz żadnych osiągnięć akademickich tu tym wyróżnieniem cum laude, w swoim głównym i więcej.

Certyfikaty
Dołącz żadnych zawodowych lub edukacyjnych certyfikaty zostały odebrane.

Rozwój zawodowy
Dołącz żadnych doświadczeń rozwoju zawodowego, w tym kursów (zarówno online, jak i osobiście) i seminaria. Warto również wspomnieć tutaj, jeśli jesteś członkiem żadnej odpowiednich organizacji zawodowych. Jeśli trzymasz pozycję w organizacji, wspominając, że dobrze.

Wznowienie Edukacja Sekcja Przykład # 1

Huntown College
maja 20XX
Bachelor of Arts w języku angielskim, Departament honoruje
3,8 GPA

Wznowienie Edukacja Sekcja Przykład # 2

EDUKACJA
XYZ College
Bachelor of Arts w Dziennikarstwo

Nagrody i wyróżnienia
Summa cum laude
ABC nagroda za wybitne dziennikarstwo dur

Certyfikaty
Level 1 Strategic Communication Certyfikacja

Rozwój zawodowy
Koordynator Konferencji, XYZ Dziennikarstwo Association of America

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *