Jak utrzymać porządek podczas pracy w domu

Posted on

Jak utrzymać porządek podczas pracy w domu

Organizowanie życia rodzinnego i życia zawodowego jest wystarczająco trudne dla każdego. Ci, którzy pracują w domu, choć napotykają szczególne wyzwania w zachowaniu zarówno obowiązki ich rodzin i pracy w ich prawowitym miejscach jak te dwa światy mieszają się pod jednym dachem.

styl każdego z nas i zdolność do organizowania się różnić, więc jeden rozmiar dla wszystkich podejście na pewno nie działa. Jednak środki te obejmują rodzaje rzeczy trzeba rozważyć, jak go o organizowanie praca-at-home życie.

Organizowanie Your Time

Czas jest cennym towarem. Optymalne wykorzystanie czasu, eliminując dojazdy, na szczycie listy powodów, aby pracować w domu przez wiele pracy-at-home rodziców, ale czas zapisany jedno miejsce może być czas zmarnowany w innym jeśli nie przejąć kontrolę nad swoim czas.

Otoczenie Oczekiwania

Efektywne zarządzanie czasem do pracy-at-home rodziców zaczyna się tworzyć pewne podstawowe zasady zarówno dla rodziny i dla siebie. Jedną z tych zasad powinno być ustawić godziny pracy wcześniej. Pozwoli to utrzymać się z pracy zbyt dużo lub zbyt mało pracy, cokolwiek to tendencja. To przynosi lepszą równowagę rodziny, bo każdy wie, czego się spodziewać.

minimalizując roztargnienie

Nieważne jak dobry jesteś trzymanie się podstawowych zasad, nie będzie zakłóceń podczas pracy w domu. Oni po prostu się różnić od tych, które pałaszować na dzień swoimi odpowiednikami z powrotem w biurze. Uczenie się, czym są dla ciebie i jak radzić sobie z rozrywki jest ważną umiejętnością.

Wybierając system kalendarzowy

Użyj systemu kalendarza, które mogą być udostępniane wszystkim członkom rodziny. Kalendarz Google  praca szczególnie dobrze, ponieważ są one za darmo, więc każdy może mieć dzieci własne, ale rodzice mogą mieć do nich dostęp. Podobnie, dzieci widzą, co się dzieje na każdy inny.

Na kalendarzu, że każdy ma dostęp do, istnieje również zawsze kalendarz papieru wiszące w kuchni. Problemem jest to rodzaj kalendarza jest to, że nie masz go ze sobą, kiedy jesteś u lekarza lub w funkcji szkoły i trzeba dodać do niej. Gdzieś pomiędzy kalendarza elektronicznego papieru i staromodnym to cotygodniowy wydruk wszystkich nadchodzących wydarzeń zawieszony w widocznym miejscu. Tworzenie to każdy niedzielny wieczór, pomogą Ci dostrzec konfliktów w harmonogramie rodziny w nadchodzącym tygodniu.

Porządkowanie Spaces

Kiedy twoje życie osobiste i zawodowe występują w tym samym miejscu, trzeba zadbać, aby zorganizować tę przestrzeń fizyczną w sposób, który sprzyja produktywności dla obu części swojego życia.

Obszary robocze

Dedykowany robocza jest niezbędna dla każdego, kto pracuje w domu. Idealnie, biuro w domu powinno być pokój (z drzwiami), które nie są wykorzystywane do innych celów. Większość z nas, choć, po prostu nie mają tego rodzaju dodatkowej przestrzeni w naszych domach, więc mamy do kompromisu. To może być w rogu pokoju, sypialni lub jadalni. Co ważne jest to, że ta konkretna przestrzeń poświęcona jest tym jednym celu. Konfiguracja laptopa na stole w kuchni nie kwalifikuje się jako biuro w domu!

Zaprojektować przestrzeń biurową w domu ze swoimi słabościami, rutyny i twoja praca i potrzeb rodziny w umyśle. Czy łatwo rozproszony przez dzieci rywalizują o uwagę podczas pracy? Wybierz miejsce z dala od swoich miejsc do zabawy. Czy starasz się zrobić podwójne cło obserwując dzieci podczas pracy? Postawcie się w pobliżu nich. Trzeba będzie spokojny na telekonferencji i rozmów telefonicznych? Pick pokój out-of-the-way z drzwiami, niczym sypialni.

Cokolwiek obszar wybrać dla swojego biura, trzeba, co najmniej, biurko, krzesło, komputer, a niektóre półki lub innego miejsca. Poświęć trochę czasu, aby to przestrzeń zachęcającą, dekorowanie go ze zdjęć lub pamiątek w sposób, który może Cię kabina w biurze. Należy cieszyć się w tym miejscu.

Nie pozwól innym wykorzystać przestrzeń, kiedy nie jesteś, a nie go używać sobie do działań poza granicami swojej pracy zawodowej. Nie płacą rachunków istnieje lub wypełnić formularze do szkoły swoich dzieci. Utrzymanie tych zawodowych i osobistych zobowiązań z topniejącego razem zaczyna się od utrzymania oddzielne przestrzenie.

Przestrzenie rodzinne

Mając to obszar roboczy poświęcony oddzielny i jest o wiele łatwiejsze, jeśli masz innych pomieszczeń w domu, dobrze zorganizowane. Tworzenie centrum informacyjne rodzina. Wybierz miejsce, gdzie gromadzenia informacji związanych z rodziną, na przykład pocztę przychodzi, papiery ze szkoły, itd Jeśli używasz kalendarza papieru lub tygodniową listę wydarzeń, to gdzie powinien być. Jeśli dzieci są w szkole, aby twoje życie trochę łatwiejsze poprzez kosz dla nich zdeponować wszystkie papiery one przynieść do domu ze szkoły. Masz oddzielny kosz do rachunków i innych dokumentów.

Wybrać obszar, w którym można zorganizować i przetwarzać informacje. To może być w tym samym miejscu, gdzie jest ona skumulowanego, czy może to być blisko swojej dedykowanej przestrzeni roboczej. Tylko nie mieszać go z twoich dokumentów związanych z pracą. W tym przypadku, to jest w porządku, aby wyciągnąć laptopa i korzystać z kuchennego stołu, ale stworzyć przestrzeń, w której wszystkie potrzebne elementy należą gdy nie pracują na nich.

Można pokusić się używać komputera do pracy do wykonania tych zadań. Podobnie jak wielu z nas nie ma dodatkowe pokoje, które mogą być wykorzystane wyłącznie w biurach domowych, możemy nie wszyscy muszą stać dodatkowego sprzętu komputerowego. Jeśli to możliwe, należy używać tabletu lub innego komputera do użytku osobistego. Jeśli jesteś zatrudniony telecommuter, może masz już zgodzili się, że sprzęt firmy na własny użytek w ramach umowy telepracy. Jeśli jesteś właścicielem freelancer lub domu biznesu, może wydawać się bardziej wydajne, aby mieć tylko jeden komputer, ale rozważyć zakup niedrogiego netbooka lub ponowne starszy komputer. Gdy zmieszać użytku osobistego i profesjonalnego komputera, przed długi innych w rodzinie będzie używać go jako dobrze.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *