Jak włączyć Freelancing w karierze

Posted on

Jak włączyć Freelancing w karierze

Piękno Freelancing jest to, że można zrobić to praca na Twoich warunkach. Jeśli wystarczy dodatkowe pieniądze lub chcą rozwijać swoje umiejętności w nowej dziedzinie, można zrobić to w niepełnym wymiarze godzin, oprócz zwykłej, w pełnym wymiarze czasu pracy – czy można uczynić go swoim pełnym wymiarze czasu pracy, z trochę starannego planowania i dużo ciężkiej pracy i nigdy nie wrócić do gospodarstwa szafy ponownie. Oto jak zacząć.

Jak włączyć Freelancing w karierze

1. uzyskanie stopy mokre
Większość osób powie, aby plan, zanim zaczniesz. Jeśli masz pracę, obecnie, sugeruję coś zupełnie przeciwnego: zanim zaczniesz myśleć o tym, co chcesz, aby Twoja kariera niezależny wyglądać, uzyskanie stopy mokre podejmując kilka koncertów podczas gdy jesteś nadal zatrudniony.

Istnieją dwie korzyści tego. Przede wszystkim pozwala odłożyć trochę gotówki przed dokonaniem skok do Freelancing w pełnym wymiarze godzin. W przeglądarce musi być od trzech do sześciu miesięcy koszty utrzymania, plus koszty rozruchu, aby rozpocząć swoją karierę freelance z bezpiecznej pozycji.

Po drugie, pozwala wypróbować różne rodzaje klientów i pracy oraz wypracowanie załamań przed popełnić większość swojego czasu pracy do czegoś, czego nie może cieszyć się miesiąc od teraz.

2. Sporządź plan
Po eksperymentował z kilku różnych rodzajów koncertów i klientów i mieć z grubsza, co chcesz pracować, nadszedł czas, aby zrobić plan. Nawet jeśli nie próbujesz przekonać inwestorów, pisania biznes planu może pomóc wyjaśnić swoje cele i nakreślić z grubsza plan, co sukces wygląda na ciebie. Kilka pytań o których należy pamiętać:

  • Jaki rodzaj pracy kochasz i nienawidzisz?
  • Co oznacza sukces wyglądać do ciebie?
  • Ile pieniędzy potrzebujesz, aby złamać nawet, aby zaoszczędzić pieniądze, aby czuć się jakbyś „stało się”?
  • Kto jest konkurencja, a co oni oferują?
  • Co oferujesz, że konkurencja nie?
  • Czego chcesz, aby Twój biznes wyglądać za kilka miesięcy od teraz, w przyszłym roku, a za pięć lat?
  • Chcesz pracowników w pewnym momencie, czy chcesz pracować na własną rękę?
  • Czego chcesz, aby Twój dzień pracy, aby wyglądać?

Nie zapomnij, aby zaplanować szacowane podatków kwartalnych; William Perez oferuje prowadnice do szacowania tych i im płacić. Ostatecznie, musisz również zdecydować, czy chcesz włączyć, ale nie trzeba, aby podjąć tę decyzję, zanim zaczniesz.

3. Ustaw współczynniki
kolejny powód, aby spróbować Freelancing gdy jesteś nadal pracuje dla pracodawcy jest, aby mieć szansę, aby ustawić stopy – i je korygować. Jeśli jesteś jak większość początkujących freelancerów, prawdopodobnie za mało policzyć za coś za swoje usługi w pierwszej kolejności. Jeśli zrobisz kilka koncertów testowych, zanim zdecydują się Freelancing w pełnym wymiarze godzin, będziesz miał okazję, aby te błędy podczas gdy nadal masz stały dochód.

Najlepszym sposobem, aby ustawić swoje ceny jest dowiedzieć się, co robisz za podobną pracę w swojej pracy w pełnym wymiarze czasu, a opracowanie stawki godzinowej. Nie zapomnij, aby takie rzeczy jak korzyści, chorym czasu i materiałów biurowych podczas dokonywania obliczeń. Następnie można albo ładować klientów godzinowa lub projektu, po oszacowaniu, ile godzin każdy projekt będzie.

4. skupić się na idealnym klientem
Dość szybko zaczniesz uzyskać obraz z firmami i osobami, z którymi pracujesz z najlepszymi. Twój idealny klient będzie najlepsza mieszanka rodzaju pracy, stylu pracy, harmonogram i wynagrodzenia. Można na przykład dowiedzieć, że lubisz pracę z najlepszych startupów, bo cenisz pracę nad projektami cięcia krawędzi i nie chcą dzień pracy 9-do-5 – lub może się okazać, że więcej siedzibę firmy są bardziej wiarygodne finansowo i skręcać w stronę tych, podczas wypełniania swój roster klienta.

Potem jest element kulturowy. Każdy ma różne wartości i oczekiwań współpracowników i klientów. Może chcesz pracować z ludźmi, którzy są przyjazne i ciepłe, bądź punktualny i dokładny, ani szacunku dla swoich granic pod względem czasu lub dowolnej kombinacji. Wiem, że i szukać firm i punktów kontaktowych, które zgadzają.

5. promować siebie
Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było kupić miejsca w gazecie, aby promować swój nowy biznes. Teraz, może być w stanie rozpocząć swoją karierę freelance, nie wydając ani grosza samotny, po prostu reklamuje swoje usługi na Facebooku, LinkedIn, Twitter i Tumblr.

Ważną rzeczą jest, aby być gotowi, aby dotrzeć. Kiedy robią skok, powiedz połączeniami, że robisz tak. Byłbyś zaskoczony, jak wiele firma może generować po prostu poprzez umieszczenie na swoich różnych sieci społecznych i pozwalając ludzie wiedzą, że szukasz określonego rodzaju pracy.

6. Sieć
Tłumacze potrzebują połączenia w celu utrzymania się nową pracę, ale też ich potrzebują, aby stworzyć poczucie wspólnoty, że pracownicy biurowi i wykonawcy mają czasami brakuje. Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba, aby stać się osoba party koktajl lub nauczyć się kochać small talk, by stać się Networker eksperta. Wszystko co musisz zrobić, to być niezawodny, przyjemne do pracy, i otwarta na nowych znajomości.

Ponownie, social media podjęła wiele ciężkiej pracy z połączeniami kucia. Jest to także dobry pomysł, aby zajrzeć do łączenia stowarzyszenia zawodowe w danej branży, jeśli jeszcze go nie masz, aby utrzymać się na szczycie nowości i trendy i mieć dostęp do możliwości edukacyjnych, które mogą pomóc doskonalić swoje umiejętności.

7. Miej oko na piłkę
Wreszcie, najważniejszą rzeczą do zrobienia, aby zapewnić sukces Freelancing jest do przewartościowania swoich celów, od czasu do czasu. Nie zawsze będziesz uderzył go z parku na pierwszym rozkwicie, ale nie muszą. Wszystko, co musisz zrobić, to zachować kołysanie.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *