Jak Wystaw Praktyki w CV

Posted on

Jak Wystaw Praktyki w CV

W dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy, odpowiednie staż może cię spośród innych kandydatów do pracy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś studentem lub absolwent z niewielkim doświadczeniem zawodowym, lub jeśli są zmiany zawodu.

Nie chowaj się przeżyciami stażowe na dole CV. Zamiast podkreślić swoje doświadczenia stażowe i szczegółowo, w jaki sposób zostały przygotowane za zadania, które ma.

Kiedy, praktyki w CV

należy uwzględnić staż w swoim życiorysie, gdy staż jest istotne zadania, które się ubiegamy. Jest to szczególnie w przypadku, gdy jesteś studentem lub absolwent z ograniczonym doświadczeniem zawodowym. Praktyki dostarczyć krytycznego doświadczenia w branży, więc należy uwzględnić je, aby pokazać swoje umiejętności i zdolności.

Należy także staże, gdy zaczynasz nową karierę. Chociaż może masz wieloletnie doświadczenie zawodowe, prace te nie mogą odnosić się do nowej kariery. Wyróżnij wszelkie praktyki, które przygotowało cię do pracy w nowej branży.

Kiedy opuścić Staże

Można zacząć od usunięcia staże CV kiedy zaczynają się rozwijać na tyle doświadczenie zawodowe w danej dziedzinie. Po około pięciu lub więcej lat (lub dwóch lub trzech miejsc pracy) w danej branży, można skupić się przede wszystkim na tej historii pracy raczej niż na wcześniejszych doświadczeń stażu.

Jeśli jednak odbyło się szczególnie prestiżowy staż w danej dziedzinie, można przechowywać go na swoje CV na nieco dłużej. Na przykład, jeśli miał staż w Google lub Facebook, lub innego ważnego stażu w danej branży, utrzymać ją na swoim życiorysie.

Gdzie umieścić Staże

Ponieważ staże stanowią ważne doświadczenie zawodowe, należy zawrzeć swoje praktyki w „ doświadczenie zawodowe ” lub sekcji „Historia zatrudnienia” swojego CV wraz z innymi zadaniami masz odbyć.

Jeśli odbyła kilka staży, można dołączyć osobny rozdział „Staż” w CV. Umieścić tę sekcję ku górze CV. Umieścić swoją sekcję „Staż” powyżej w sekcji „Historia zatrudnienia”, jeśli staże są szczególnie istotne zadania, które się ubiegamy.

Cokolwiek robisz, nie umieścić swoje praktyki na dole CV lub w „ Edukacji sekcji”. Praktyki są rzeczywistych doświadczeń, i powinny mieć taką samą wagę jak do pracy.

Jak dołączyć Staże

Po dołączeniu staż w swoim życiorysie, to takie same informacje jak każdej innej pracy. Po pierwsze, to tytuł praktyki. Jeśli to możliwe, nie tylko powiedzieć „intern” – zapytaj swojego przełożonego, jeśli masz bardziej szczegółowe, takie jak tytuł „Marketing Intern” lub „Sales Associate Intern.”

zawierać również nazwę firmy, lokalizację i daty stażu. Można podać daty przez miesiąc i rok albo przez sezonu (takich jak „Summer 20XX” lub „Spring 20XX”).

Pod tym informacjom zawierać 2-4 wypunktowania że wymienić swoje obowiązki i osiągnięcia w trakcie stażu. Skupić się na obowiązkach, które odnoszą się do zadania, które się ubiegamy. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę na piśmie, wspominając, jak napisał i opublikował pięć artykułów w trakcie stażu. Nie trzeba włączyć swoje mniej istotnych zadań, takich jak odbieranie telefonów lub fotokopii.

Jeśli masz problem z podjęciem decyzji co do odpowiedzialności i osiągnięcia obejmują uruchomić poprzez długą listę wszystkiego, co zrobił na każdym stażu. Następnie spojrzeć na pracę z listą na stanowisko o które się ubiegasz. Zakreślać niczego z listy, który pasuje do umiejętności i zdolności wymaganych do pracy. Wyróżnić tych szczególnych doświadczeń.

Również poprosić swojego przełożonego intern o pomoc w tym stażu w CV. On lub ona może pomóc wyróżnić najważniejsze umiejętności i doświadczenia w tej branży, i można powiedzieć, co najważniejsze terminy z branży dołączyć.

Należy również upewnić się, że formatowanie staże w sposób, który jest zgodny z sposób sformatować inne doświadczenie zawodowe. Ponownie, staże są tak samo ważne dla kariery pracy, więc nie należy formatować je w różny sposób. Jest to szczególnie przypadku, jeśli zawierają staże w sekcji „Historia zatrudnienia”. Na przykład, jeśli pogrubione tytuły pracy, zrobić to samo dla swoich tytułów staży.

Przykład praktykach w CV

To jest przykład z sekcji „Work Experience” z życiorysu, który zawiera dwa staże.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

New York Muzeum Historii
New York, NY
Programy akademickie Intern
stycznia 20XX – maj 20XX

  • Działania opracowane i prowadził dla odwiedzających muzeum wieku 5-15 do programów szkolnych przerw lutego do kwietnia
  • Napisał pięć artykułów do biuletynu informacyjnego z 5000 czytelników
  • Przeprowadzone badania na najnowszych standardów nauczania i zgłoszone wnioski w prezentacji do Wydziału Edukacji

Albany History Society
Albany, NY
Edukacja Intern
Lato 20XX

  • Opracowano i wdrożono działania dla zwiedzających muzealne wieku 4-10 związanych z nowym muzeum wystawa o historii transportu
  • Współpracował z Departamentem Edukacji opracować i uruchomić cały dzień Historia warsztaty dla studentów elementarnych
  • Otrzymał nagrodę za wybitne Intern letniego Prezesa Towarzystwa
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *