Wspólnych wyzwań New Stażyści twarzy

Posted on

Wspólnych wyzwań New Stażyści twarzy

Po robi swoją pracę domową i badania pracodawców, składając dobrze napisane profesjonalne CV i list motywacyjny, a utrzymanie proaktywnego podejścia do procesu stażu, już wylądował, co wydaje się być idealnym staż na lato.

Podobnie jak większość stażystów, jesteś gotowy do rozpoczęcia zdobywania doświadczenia zawodowego, ale pierwszy dzień w pracy może być frustrujące, jeśli twoje oczekiwania nie są spełnione. Oto w jaki sposób utrzymać kompetencje zawodowe oraz zapewnienie Twój staż jest wartościowa i przyjemna.

Podjąć racjonalne podejście do problemów

Krzywa uczenia się związane z nowej pracy jest wysoka, a tam będzie nieuchronnie wpadek na początku procesu. Naucz się zadawać pytania, brać logiczne podejście do każdej sytuacji, a nie wyciągać pochopnych wniosków lub wziąć coś osobiście, próbując rozwiązać problemy. Oto kilka typowych wyzwań stażyści twarzy podczas pierwszych kilku tygodni w pracy.

Problem 1: nadano Cała Grunt Pracy

Po pierwsze, należy pamiętać, że musi płacić składki jako stażysta, aby w końcu dostać pracę w pełnym wymiarze czasu swoich marzeń. Istnieje wiele nauczyć o organizacji, jej mieszkańców, jej misji i klientów, którym służy, i wiele, że nauka odbywa się podczas wykonywania prac run-of-the-mill.

ROZWIĄZANIE : Zmieniając perspektywę zadań służebnych, można przekształcić niekorzystną sytuację w jednym z przewagi. Na przykład, podczas dokonywania kawę można zrobić ciekawe znajomości. Podczas składania dokumentów, można dowiedzieć się więcej o działalności firmy.

Problem 2: Ty nie zostały zrekompensowane swoją pracę

Być może zostały zaoferowane 15 $ za godzinę, ale zauważ, jesteś tylko otrzymania 10 $ za godzinę w swojej cotygodniowej wypłaty. Albo obiecał zwrot do transportu lub żywności nie został proferred po dwóch lub trzech tygodniach. Jeśli któryś z nich lub podobnej sytuacji są sprawy, ważne jest, aby dowiedzieć się, co może być problem, zanim stał się zniechęcony i twoja postawa jest naruszona. Nikt nie będzie cię winić za sprawdzanie na odszkodowania lub zwrotu.

ROZWIĄZANIE:  Jeśli zostały przypisane do przedstawiciela HR podczas Onboarding, skontaktować się z nimi i dowiedzieć się, dlaczego nie otrzymują rekompensaty z oczekiwaniami. Jeśli nie masz kontaktu HR, porozmawiaj ze swoim bezpośrednim przełożonym lub osoby, która byłaś w kontakcie z kiedy zostałeś zatrudniony.

Problem 3: czujesz się przytłoczony i stanie wykonać do najlepiej jak potrafisz

Nie jest niczym niezwykłym dla stażystów czuć się przytłoczeni, a wiele z nich jest na pewno biorąc pod uwagę duże obciążenie przy minimalnym szkoleniu. Wytrwajcie we wczesnych stadiach, i dać sobie trochę czasu, aby przyjść do prędkości. Jeśli czujesz się zmuszony przez swojego przełożonego, wyjaśniają, że chcesz wziąć czas niezbędny do wykonania dobrej pracy i zminimalizować błędy.

Jednakże, jeżeli dyskomfort jest trwałe, a nie czujesz, że rzeczy są coraz łatwiejsze, warto rozważyć, jeśli staż jest warta kontynuowania.

ROZWIĄZANIE:  Szukajcie drugą opinię od innych stażystów, kolega w pracy lub kogoś, kto ufasz dać dobrą perspektywę. To może być to, że są zbyt mocno na siebie i że wykonujesz dobrze. Może się zdarzyć, że pracodawca ma wygórowanych żądań. Jeśli podejrzewasz, że ten ostatni, porozmawiaj ze swoim przełożonym na temat ich oczekiwań oraz o informację zwrotną dotyczącą swojej wydajności. Chociaż trudno, szczerej dyskusji na temat wydajności i oczekiwań pokazuje dojrzałość. Uczenie się komfortowo w tej sytuacji staną się w dobrej pozycji do przyszłych rozmów z wydajnością.

Problem 4: Pojawiają się niewiele ma Sugestie

Regularne oceny są istotne dla wszystkich pracowników, ale szczególnie dla stażystów i kandydatów entry-level. Pracownicy muszą wiedzieć, czy robią dobrą pracę albo jeśli coś musi się zmienić. Wielu pracodawców wychodzą konieczność sprzężenia zwrotnego, która co nakłada na was do poszukiwania go.

ROZWIĄZANIE:  Jeśli pojawi się niewielki lub żaden uwagi, poprosić swojego przełożonego, jeśli wykonują odpowiednio. To może być przypadkowy pytanie kawie jeśli czujesz się bardziej komfortowo w mniej formalnej atmosferze. Takie podejście pozwala przełożony być mniej strzeżone o konieczności pomijane potrzebę powiedzieć, jak robisz. Można również zebrać wiedzę zadając porady swojego przełożonego o pewnych tematów związanych z pracą, takich jak jak należy obsługiwać sytuacja A, B i C.

Wiele wyzwań, które możesz napotkać w pracy są związane z problemami i zbliża innych ludzi we właściwy sposób; problemy mogą wydawać się nie do pokonania, a ludzie mogą wydawać się nieracjonalne. Dowiedz się tego, a dowiesz się najtrudniejszą lekcję wszystko.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *