Jak opracować i napisać plan działania Kariera

Posted on

Jak opracować i napisać plan działania Kariera

Plan działania kariera jest mapa drogowa, która zabierze Cię z punktu A (Wybierając zawód) do punktu B (znalezienie pracy i postępu w karierze ). Znany również jako indywidualny (lub indywidualnych), plan kariery lub indywidualny (lub osób fizycznych) Planu Rozwoju Kariery , to pomoże Ci osiągnąć swoje cele zawodowe .

Zanim zaczniesz

Aby rozpocząć opracowanie planu działania kariera, po pierwsze, wyboru zawodu. Że przedsięwzięcie wymaga zwykle znaczną ilość wysiłku. Aby uprościć zadanie, albo przynajmniej uczynić go bardziej uporządkowany, śledzić proces planowania kariery . Składa się z wielu etapów. Czwarty i ostatni jest stworzenie planu działania kariera. Etapy od jeden do trzech, w porządku, składa się z:

  1. Self Assessment: Podczas tego etapu, korzystać z kilku narzędzi samooceny, aby dowiedzieć się o swojej wartości, zainteresowań, uzdolnień i typu osobowości. Twoim celem jest, aby zidentyfikować listę odpowiednich kariery pasujących do tych cech. Idealnie, nie powinno być między 10 a 15 zawodów na liście.
  2. Kariera Exploration:  Teraz, gdy wiesz, co zawody są odpowiednie na podstawie samooceny swojej, zaczynają odkrywać te, które Cię interesują. Nie rób rozległe dochodzenie w każdej karierze na liście tylko te, które są realne możliwości zasługują na tego rodzaju uwagi, ale przynajmniej przeczytać decyzję krótkie, aby nie eliminować wszelkie opcje w oparciu o wcześniej pojęcia o nich. Okupacja, który pojawia się na powierzchni jako coś, czego nie chcieliby mógł skończyć się jeden raz, że najbardziej Cię interesuje się dowiedzieć więcej na ten temat. Sięgnąć głębiej do kariery, że można rozważyć realizujących. Rozpocząć w celu zawężenia listy do około trzech do pięciu zawodach.
  3. Dokonaj meczu:  Uzbrojony informacji o kilku kariery zacząć podejmować ostateczną decyzję. Pomyśl o plusy i minusy każdej z opcji. Rozważmy obowiązki zawodowe, wymagania edukacyjne , zarobki i perspektywy pracy . Nie tylko trzeba cieszyć się swoją pracę, ale ma także wspierać finansowo i stylu życia powinny mieć przyzwoite szanse na rynku pracy. Konieczne jest, aby być w stanie spełnić wymagania edukacyjne. Wybierz karierę, że w oparciu o te dane, jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Określeniu celów

Teraz, gdy wybrali karierę, to jest czas, aby wyznaczać cele, które będą stanowić podstawę planu działania kariera. Zawierać cele krótkoterminowe, które można dotrzeć w mniej niż rok i długoterminowych te, które będą trwać od jednego do pięciu lat do osiągnięcia.

Plan działania kariera jest inna niż prostą listę celów. Obejmuje ona także wszystkie kroki trzeba będzie podjąć, aby do nich dotrzeć. Rozpocząć:

  • Po pierwsze, Brainstorm wymyślić listę wszystkich swoich celów. Pamiętaj, to jest lista, i nikt nie sądzi, co można umieścić na nim.
  • Kategoryzować je na dwie kategorie: Cele krótkoterminowe i długoterminowe cele. Stosując się do uczelni lub programu kształcenia, na przykład, weźmie pod rok i jest zatem cel krótkoterminowy, podczas gdy uzyskanie stopnia lub zakończeniu programu jest na ogół jeden długoterminowy.
  • Identyfikacji wszelkich barier, które mogłyby zagrozić swoją zdolność do osiągnięcia swoich celów, a następnie dowiedzieć się, czy i jak można je przezwyciężyć. Jeśli nie można znaleźć skutecznych rozwiązań, być może trzeba przeformułować swoje cele. Jeśli, na przykład, masz trudności w uczeniu się, które mogłyby utrudniać zdolność do zarabiania na stopień, znaleźć szkołę, która zapewnia studentom z zasobów, aby pomóc im osiągnąć sukces.

Wpisz swój plan działania Kariera

Wreszcie nadszedł czas, aby napisać swój plan działania kariera . Oś czasu dla osiągnięcia swoich celów powinna rozpocząć ze swoimi tych krótkoterminowych i koniec ze swoim głównym celem, który w tym momencie powinno być uzyskanie pierwszej pracy. Niektórzy ludzie uważają, że warto rozpocząć swój plan na końcu. To jest stan cel, który zajmie najwięcej czasu pierwszego, i swój sposób pracy do tyłu. Nie ma twardy i szybki przepis, o ile plan jest łatwe do zrozumienia i naśladowania.

Notować każdy z Twoich celów i wskazać, jak długo, w przybliżeniu, że odbędzie się to osiągnąć. Następnie, pod każdym z nich, pisać listy punktowanej każdego kroku osiągnięciu tego celu będzie wymagać. Obejmują, jak również bariery, które mogą dostać się w drodze, wraz z praktycznych rozwiązań dla ich przezwyciężenia.

Twój plan działania kariera powinna być elastyczna. Nie bój się dokonać w nim zmian, jak przejść. Może być konieczne, aby dodać pewne cele krótkoterminowe po drodze. Po osiągnięciu swój ostateczny długoterminowy cel, można dodać jeszcze jeden, wraz z większą liczbą celów krótkoterminowych, które pomogą Ci się tam dostać.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *