Stewardesa Opis stanowiska: Wynagrodzenie, Umiejętności, & More

Posted on

Stewardesa Opis stanowiska: Wynagrodzenie, Umiejętności, & More
Chociaż stewardes, dawniej znany jako stewardes i stewardów, zrobić pasażerowie wygodny w samolotach, które nie jest ich podstawowym obowiązkiem. bezpieczeństwo pasażerów i bezpieczeństwo w kabinie załogi są ich główne obawy.

pomagają one pasażerów w sytuacjach kryzysowych, utrzymanie ich spokojny i bezpieczny. Służą one również napoje, przekąski, a czasami posiłki. Ta kariera obejmuje zarówno bezpieczeństwo i gościnność oraz oferuje możliwość dla osób, które chcą, aby zapewnić bezpieczeństwo i usługi do ludzi podczas patrzenia na świat.

Flight attendant Zadania i obowiązki

Ta praca wymaga kandydatów, aby móc wykonywać zadania, które obejmują:

 • Stale monitorować wszystkie warunki bezpieczeństwa i wyposażenia awaryjnego naszych samolotów, podczas gdy na ziemi iw locie
 • Wyjaśnić wszystkie urządzenia bezpieczeństwa i upewnij się, że pasażerowie są następujące znaki i procedur bezpieczeństwa
 • Zapewnić gościnność i obsługa klienta dla pasażerów
 • Witać pasażerów, monitor bagaż podręczny, a bezpośrednie pasażerów do wyznaczonych siedzeń
 • Pomocy pasażerom w rozmieszczenie bagażu podręcznego o wadze do 50 funtów i tym
 • Uczęszczać do osób wymagających szczególnej opieki (takich jak małoletni bez opieki, osoby z niepełnosprawnością i osoby starsze) w całej operacji lotniczych
 • Reagowanie na sytuacje Onboard medycznych

Flight Attendant Wynagrodzenie

wynagrodzenie za obsługujący lot różni się w zależności od poziomu indywidualnego doświadczenia. Dodatkowo, linia lotnicza, położenie geograficzne, a umiejętność mówienia innymi językami mogą również wpływać na poziom płac.

 • Mediana rocznego wynagrodzenia: $ 50500 ($ 24.28 / godzina)
 • Top 10% rocznego wynagrodzenia: ponad $ 79.520 ($ 38.23 / godzina)
 • Dno 10% rocznego wynagrodzenia: Mniej niż $ 26.860 ($ 12,91 / godz)

Źródło: US Bureau of Labor Statistics, 2018

Edukacja, szkolenia i certyfikacja

Choć maturę jest minimalnym wymogiem dla każdego, kto chce stać się stewardesa, wielu pracodawców woli zatrudnić kandydatów do pracy, którzy mają wykształcenie.

Jako nowy stewardesa, po zakończeniu formalnego szkolenia, pracodawca będzie można umieścić na statusie rezerwowym. Oznacza to, że działa tylko wtedy, gdy wezwany do wypełnienia dla pracowników nieobecnych lub wypoczywających lub na dodatkowych lotów. Spodziewaj się, że pozostanie na statusie rezerwowym przez co najmniej jeden rok lub dłużej. W zależności od zatrudnienia, może to trwać do siedmiu lat. Ostatecznie będzie wolno licytować zadań miesięcznych.

 • Weryfikacja bezpieczeństwa: kandydaci muszą pomyślnie ukończyć 10 rok tła i kontrolę kredytową, sprawdź linii papilarnych FBI, a także pre-zatrudnienie i losowe testy na obecność narkotyków i alkoholu.
 • Wiek: Chociaż Federal Aviation Administration (FAA) nakazuje, że stewardessy mieć co najmniej 18 lat, niektórzy pracodawcy mają wyższe minimalne wymagania wiekowe. Wiele linii lotniczych wolą zatrudnić kandydatów do pracy, którzy mają doświadczenie w pracy ze społeczeństwem.
 • Wymagania fizyczne: Pracodawcy będą wymagać, aby spełnić wymóg pewnej wysokości w celu osiągnięcia ogólnych zasobniki, pomiędzy 5’0 i 5’11 (bez butów). Twoja wizja musi być naprawiona 20/40 lub lepiej. Trzeba także zachować dobrą kondycję fizyczną i dobrych praktyk uwodzenie, higieny i etykiety.
 • Szkolenie: Wszystkie nowo zatrudnieni stewardes odbierać od trzech do sześciu tygodni od formalnego szkolenia na stanowisku pracy od pracodawców. Po zakończeniu wstępnego programu szkoleniowo pracodawcy, osoby muszą uzyskać certyfikat od FAA. Latanie na innych typach samolotów wymaga dodatkowych szkoleń i certyfikacji.

Flight Attendant Umiejętności i Kompetencji

Twój formalnego szkolenia przygotować się do wykonywania swoich obowiązków zawodowych, ale-są również doświadczenia potrzebne szczególne umiejętności miękkie cechy osobowe, które urodziły się lub nabyte przez życie.

 • Orientacja serwis: stewardes musi zwracać uwagę na potrzeby pasażerów.
 • Umiejętności interpersonalne: Musisz posiadać doskonałe umiejętności komunikacyjne i mają profesjonalny wygląd i konserwatywne. Ponadto, możliwość wczuć się i przekonać i koordynować swoje działania z innymi, będzie można również wchodzić w interakcje z klientami, innymi stewardes, pilotów i innych członków personelu lotniczego. Będziesz miał więcej szans na zatrudnienie, jeśli posiadają co najmniej dwa lata doświadczenia obsługi klienta.
 • Aktywne słuchanie: Zdolność do zrozumienia i odpowiedzi na klientów pozwoli Ci wykonywać swoją pracę dobrze.
 • Komunikacja werbalna: Ponieważ bezpieczeństwo jest twoim głównym problemem, trzeba być w stanie jasno przekazać instrukcje do swoich pasażerów i załogi.
 • Krytyczne myślenie: Możliwość korzystania z logiki do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, zwłaszcza w sytuacjach stresowych, jest niezbędna.
 • Możliwość przenoszenia: stewardes musi mieć chęć i zdolność do przenoszenia w zależności od potrzeb operacyjnych.

Perspektywy pracy

Zgodnie z US Bureau of Labor Statistics, perspektywy wzrostu dla stewardes w ciągu następnej dekady w stosunku do innych zawodów i branż jest wyższa niż średnia dla wszystkich zawodów, napędzane przez nowe, większe statki powietrzne, które mogą przewozić więcej pasażerów i wymagają więcej stewardesom ,

Planowane zatrudnienie w tym zawodzie wzrośnie o około 10% w ciągu najbliższych 10 lat, który jest szybszy niż średnia wzrostu prognozowanego dla wszystkich zawodów, między 2016 a 2026 r wzrostu dla innych pracowników transportu lotniczego wyniesie 7% w ciągu najbliższych 10 lat.

Te stopy wzrostu w porównaniu do przewidywanego wzrostu 7% dla wszystkich zawodów. Konkurencja jest silna ze względu na liczbę dostępnych kandydatów w stosunku do liczby ofert pracy. Wykształcenie może zwiększyć swoje szanse, a miejsca pracy będą nadal dostępne ze względu na konieczność zastąpienia stewardesom pozostawiając okupację.

Ponieważ wiele stewardes pozostać w pracy dłużej, niż to miało miejsce w przeszłości, konkurencja dla tych nowych do pola jest ostra. Twój postęp od stanu rezerwy na mający możliwość wyboru zadań będzie powolny.

Środowisko pracy

Choć linie lotnicze zatrudniają większość stewardes, jakąś pracę dla korporacji lub firm, które lotów czarterowych. stewardes spędzają większość swojego czasu pracy w kabinie samolotu i muszą współdziałać z trudnymi klientami, uchwyt zawirowania powietrza, śledzić i egzekwować różne środki bezpieczeństwa i serwowania posiłków i napojów.

Po pierwszym uruchomieniu, i prawdopodobnie przez jakiś czas, nie będzie mógł wybrać najbardziej pożądanych tras. Ze wszystkimi urokami podróży, musisz kompromis z konieczności pracy w nieregularnych godzinach oraz w weekendy, wieczory, noclegów i święta.

Jako przedstawiciele linii lotniczych, stewardes musi zaprezentować się w zadbanym i profesjonalny sposób. Tatuaże i piercing może nie być widoczny, gdy w firmie wydane jednolite i nie może być tymczasowo pokryte bandażami lub make-up; tatuaże na wszelkie obszary dłoni, palców, nadgarstków, szyi i głowy nie są dozwolone.

Plan pracy

harmonogramy pracy często zmieniać i stewardes musi pracować w nocy, w weekendy i święta, a wiele lotów nastąpić w tych czasach. Nowe stewardes konieczne może być na wezwanie i gotowy do pracy w krótkim czasie.

stewardes zwykle wydać od 75 do 100 godzin lotu każdy miesiąc i około 50 dodatkowych godzin na ziemi, przygotowując się do lotu i wykonywania innych obowiązków. W zależności od trasy lotu, niektóre stewardessy mogą być z dala od domu przez kilka dni w tygodniu.

Jak dostać pracę

NAPISZ ukierunkowane RESUME

Pisać swoje CV, aby podświetlić odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Dowiedz się więcej o tym, jak napisać skuteczny list motywacyjny. Można również odświeżyć swoje umiejętności wywiady z przeglądając tę ​​listę pytań do wywiadu stewardesa.

ZASTOSOWAĆ

Spójrz na środki poszukiwania pracy, takich jak Indeed.com, Monster.com i Glassdoor.com o dostępnych pozycjach stewardesa . Możesz również odwiedzić strony internetowe linii lotniczych bezpośrednio zastosować do otwierania pozycji pracy. Grać żadnego praktycznego doświadczenia, które mogą pomóc odróżnia cię, takie jak płynność w dodatkowych językach.

Znaleźć staż

Zdobyć doświadczenie i cenne kontakty przez interning z linii lotniczych. Zacznij od wizyty na stronie internetowej firmy, aby zobaczyć, czy oferują staże. Można spędzić cały swój czas na ziemi, ponieważ będzie prawdopodobnie pracuje w wydziale administracyjnym lotniczą. Jednak takie firmy jak Southwest Airlines oferują dodatkowe korzyści, takie jak darmowe lotów w USA dla osób, które łączą ich program intern, a być może uda się nawiązać kontakty, które mogą pomóc gruntów pracy stewardesa.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *