Co robi księgowy zrobić? Wynagrodzenie, wymagane umiejętności, & More

Posted on

Co robi księgowy zrobić?  Wynagrodzenie, wymagane umiejętności, & More

Księgowi zapewnienia prawidłowości sprawozdania finansowego do osób indywidualnych, firm i organizacji. One upewnić się, że przepisy i procedury są przestrzegane, a podatki są poprawne i wypłacane na czas. Księgowi przygotować dokumentację finansową i wyjaśnia swoje ustalenia osoby lub kierownictwa firmy lub organizacji.

Istnieje kilka rodzajów księgowych. księgowi zarządzania przygotować informację finansową, która jest używana wewnętrznie przez firmy, które ich zatrudniają. rewidentów, którzy pracują dla firm księgowych lub są wykonać na własny rachunek audyty i przygotować dokumentację finansową oraz formularze podatkowe dla klientów. księgowi rządowe pracy z dokumentów finansowych agencji rządowych. badania one również firmom, organizacjom i osobom, które podlegają regulacji rządowych i opodatkowania.

Księgowy Obowiązki i obowiązki

Typowe obowiązki zawodowe księgowi muszą być w stanie wykonać to:

  • przygotować budżety
  • Wprowadź transakcji i sald kont pogodzić
  • Przygotowanie dokładnych dokumentów roboczych, harmonogramów i uzgodnienia dla celów audytu
  • Wysyłanie faktur do kont
  • Egzekwować warunki płatności z kont
  • Bądź na bieżąco z państwowymi i lokalnymi przepisami podatkowymi
  • Pracuj z audytorami zewnętrznymi
  • rekordowe płatności i wypłaty

Księgowi wykonać szeroki zakres obowiązków w zależności od swojego pracodawcy i szczególnym uwzględnieniem ich pracy. Czy pracy z korporacji, osób fizycznych lub agencje rządowe, księgowi muszą być w stanie złożyć dokumentów prawnych, finansowych, takich jak te, że spółki publiczne muszą ujawniać inwestorom. W przypadku klientów indywidualnych, to może być coś tak podstawowego jak rocznych formularzy podatkowych dochód.

Księgowi pracujący w przedsiębiorstwach muszą być zdolne do analizowania wewnętrznych dokumentów finansowych, upewnij się działy są zgodne z prawem, a zalecenia budżetowe.

Księgowy Wynagrodzenie

Wynagrodzenia dla księgowych może się znacznie różnić w zależności od pracodawcy. Niektóre duże firmy mogą zapłacić wyższe pensje i samodzielnych księgowych z wieloletnim liście klientów również mogą zarobić więcej.

  • Mediana rocznego wynagrodzenia: $ +69.350 ($ 33.34 / godzina)
  • Top 10% rocznego wynagrodzenia: $ 122.220 ($ 58.75 / godzina)
  • Dno 10% Roczne Wynagrodzenie: $ 43020 ($ 20.68 / godzina)

Źródło: US Bureau of Labor Statistics, 2017

Edukacja, szkolenia, certyfikacji i

Minimalne wymagane wykształcenie, aby stać się księgowy jest stopień licencjata. Wielu księgowych będzie realizować wyższe stopnie i certyfikaty, w celu zgłoszenia się bardziej rynkowe.

  • Wykształcenie: Licencjat w dziedzinie rachunkowości lub pokrewnej dziedzinie badań jest niezbędne, aby zacząć w karierze jako księgowy. Niektórzy pracodawcy preferują kandydatów do pracy, którzy mają tytuł magistra w dziedzinie rachunkowości lub podatków lub MBA z koncentracją w rachunkowości.
  • Certyfikat: Aby móc złożyć dokumenty z US Securities and Exchange Commission, księgowi muszą stać się biegłym księgowym (CPA). Poszczególne państwa przyznają uzyskaniu pozwolenia zgodnie z własnymi przepisami. Po zdobyciu wykształcenie, księgowi muszą zdać  Uniform CPA egzamin .

Umiejętności i kompetencje księgowy

Oprócz formalnego wykształcenia i licencji, miękkie umiejętności niezbędnych do być księgowym obejmują:

  • Umiejętności obsługi klienta: Wielu księgowych spędzają dużo czasu pracując z klientami, oceny ich potrzeb oraz pomagając im w ich finansów i podatków. Wymaga to umiejętności mówienia i słuchania, które są częścią obsługi klienta.
  • Analitycznego myślenia: Księgowi muszą być w stanie zidentyfikować trendy czy problemy podczas przeglądu finansów dla osób fizycznych i przedsiębiorstw.
  • Rozwiązywanie problemów: pracuje jako księgowy często polega na pomaganiu klientom rozwiązywać konkretne problemy finansowe. W wielu przypadkach, księgowi odkryć problemy i zachodzi potrzeba proponowanie rozwiązań, kiedy to nastąpi.
  • Biegłość Microsoft Office: Księgowi będą spędzać dużo czasu pracuje ze standardowymi aplikacjami stosowanych dla przedsiębiorstw, zwłaszcza Microsoft Excel lub innego arkusza kalkulacyjnego.
  • Dobrze zorganizowane: śledzenie i analizowanie finansów wymaga wysokiego poziomu organizacji, aby pozostać na szczycie przychodów i kosztów, ponieważ ewoluować.

Perspektywy pracy

Zgodnie z US Bureau of Labor Statistics , wzrost liczby miejsc pracy dla księgowych ma wynieść 10 procent dla dziesięcioleciu kończącym się w 2026. To jest lepsze niż 7 procent prognozowanego wzrostu dla wszystkich zawodów. Perspektywy zawodowe w tej dziedzinie często są przywiązane do kondycji gospodarki, ale księgowi zawsze będą potrzebne, gdyż coraz więcej firm na giełdzie, jak i kody podatkowe stają się bardziej złożone.

Środowisko pracy

środowisk firmy mogą się różnić, ale większość księgowych albo pracować dla większej firmy, która potrzebuje ich usług lub ich samodzielnej pracy obsługującej indywidualnych i małych firm. Niektórzy niezależni księgowi mogą pracować z domowym biurze.

Plan pracy

harmonogramy pracy zazwyczaj zgodne ze standardowymi godzinami pracy. Największym wyjątkiem jest podczas sezonu podatkowego, gdy wiele księgowi będą pracować przez wiele godzin, aby spotkać się z klientami przed upływem terminu zgłoszenia.

Jak dostać pracę

STUDIOWAĆ
stopień licencjata w dziedzinie rachunkowości jest minimum.

GET CPA
nie stając się biegły księgowy, perspektywy pracy może być ograniczona.

Zdobyć doświadczenie
Najlepszym sposobem na budowanie zaufania klientów i zysk jest przez robi dobrą robotę.