Jakie są zalety i minusy Freelancing?

Posted on

Jakie są zalety i minusy Freelancing?

Jeśli już podjął decyzję, że chcesz pracować z domu, następne pytanie dla wielu brzmi:  Czy mogę pracować dla siebie lub znaleźć pracę stanowisko telepracy?

Szczerze mówiąc, bardzo często okoliczności podjąć tę decyzję za nas. Jednakże, jeśli jesteś na tyle szczęście, że ważenie zalety samozatrudnienia (lub Freelancing) wobec tradycyjnego zatrudnienia pod uwagę wady i zalety samozatrudnienia.

Zalety

Większa swoboda w Planowanie i wykonywanie pracy

Swobodę wyboru harmonogramu jest jednym z najbardziej atrakcyjnych korzyści z Freelancing. Ponieważ IRS określa niezależnego wykonawcę jak ktoś, że firma nie kieruje „środki i metody”, w którym one działają, one naturalnie mieć więcej swobody w ich harmonogramem. Niezależnych wykonawców często otrzymują pracę na podstawie projektu i wypłacona po zakończeniu prac.

Łatwiej znaleźć pracę

Gdy firmy zatrudnić freelancerów, nie robią tyle zaangażowania, ponieważ są one, gdy są one zatrudniania pracownika, a więc mogą być skłonni zatrudnić kogoś do pracy jednorazowej z mniej imponujące CV. Więc Freelancing może być sposób włamać się do nowej linii pracy. Ale praca będzie musiał udowodnić swoje umiejętności, jeśli chcesz uzyskać więcej.

Praca-at-home Pozycje bardziej prawdopodobne

Podczas gdy niezależni wykonawcy mogą pracować w biurze, ponieważ nie są one tak ściśle nadzorowane jako pracownicy są bardziej prawdopodobne, aby opierać się w domu. To może być korzyść dla firmy zatrudnić wykonawców, ponieważ nie muszą zapewnić przestrzeń biurową dla nich.

Odliczyć od podatku wydatków służbowych

Samozatrudnionych może odpisać szereg różnych wydatków służbowych na swoich podatków dochodowych. Wśród ulg podatkowych samozatrudnienie pracować-at-home wykonawcy cieszyć się odliczenie biuro w domu.

Brak Podatki wyjęte Płatniczego

Kontrole że niezależni wykonawcy otrzymują od klientów są zazwyczaj większe niż oni jako pracownicy, ponieważ żadne podatki są wykupione. To nie znaczy, że nie winien podatków, ale oni dostać więcej pieniędzy z góry.

Odszkodowanie może być wyższy

Ponieważ wynajęcie wykonawcy mogą być tańsze dla firmy, może być w stanie zaoferować wyższą stawkę rekompensaty. Jest to jednak w żadnym wypadku nie zawsze tak jest.

Cons

Ostatnim pro na poprzedniej liście wydaje się sprzeczne z pierwszym con na tej liście. Pamiętaj, że firmy są zawsze patrząc na ich dolnej linii, a więc kompensacji może różnią się znacznie w zależności od umiejętności i pożądanych na rynku dla tych umiejętności.

Nie wymagane do uzyskania minimalnego wynagrodzenia

Ponieważ niezależny wykonawca jest często wykonywane na podstawie projektu, nie ma gwarancji, co stawka godzinowa może być, czy jest ona większa niż płaca minimalna.

Wyższe podatki

Pracodawcy płacą połowę kosztów Social Security i Medicare podatków pracownika. Wykonawcy zapłacić wszystkie z tych podatków poprzez podatku samozatrudnienie.

Płatności podatkowe

Pracodawcy zbierać podatki dochodowe i płac poprzez potrącenia od wynagrodzeń i wysłać je do rządu. Niezależny wykonawca musi wziąć na wysyłanie tych wypłat i może być wymagane kwartalne szacowane płatności podatkowych.

Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

Choć miło, że koszty prowadzenia działalności gospodarczej są odliczane od podatku, to jest nawet ładniejszy, gdy ktoś inny płaci za połączenia internetowego, materiałów biurowych i innych potrzeb biznesowych. Zazwyczaj pracodawcy płacą za tego rodzaju kosztów.

Brak korzyści

Korzyści, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, wakacje, planów emerytalnych, itp są dostępne tylko dla pracowników,

Mniej Bezpieczeństwa Pracy

Firmy zatrudnić niezależnych wykonawców często, ponieważ mają projekty krótkoterminowe lub nieregularną pracę. Wykonawcy pracy może przyjść w święta lub głodu przejazdów.

Płatności często przychodzą nieregularnie

Podobnie jak w pracach może być nieregularny, dzięki czemu płatności. To może mieć osobisty budżetowanie trudne.

Fakturowanie i kolekcja jest obowiązkiem Wykonawcy

W przeciwieństwie do pensji, która pochodzi z harmonogramem bez działań ze strony pracownika, wykonawca musi zwykle wysłać fakturę do zapłacenia. A jeżeli faktura nie została zapłacona w terminie, jest wykonawca, który musi przestrzegać w celu zapewnienia płatności. Aw kilku przypadkach klienci mogą nie płacić w ogóle, co oznacza, że ​​spadnie na wykonawcę do podjęcia działań prawnych lub zaakceptować ich stiffed.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *