Jak do listy swoich osiągnięć w CV

Posted on

Jak do listy swoich osiągnięć w CV

Jak zacząć pisać swoje CV do nowej pozycji, należy mieć świadomość, że istnieje wspólny błędem osób poszukujących pracy często zrobić w formatowaniu tekstu ich wznowienia. Często ludzie po prostu wymienić, co zrobili w poprzednich miejsc pracy bez wskazując na wpływ ich osiągnięć i wkładu.

CV nie powinno brzmieć jak zestaw opisów stanowisk, które przekazują tylko co swoje obowiązki były w ostatnich prac. Zamiast tego, należy skupić się na jak zrobił dobre wrażenie w pracy i do zmian do swojego działu i organizacji.

Ważne jest, aby pokazać to, co udało się osiągnąć w swoim życiorysie, zamiast po prostu prezentuje listę zadań.

Twoje CV powinno komunikować jak byliście atutem ostatnich organizacji, z którymi zostały powiązane. Te dane o konkretnych osiągnięciach pomoże Ci wyróżnić się od konkurencji.

Jak dołączyć dokonań na Resume

Oto kilka wskazówek dla włączenia osiągnięć w CV. Śledzić proces dla każdego z zadań już posiadanych, dzięki czemu można wyróżnić co zostało osiągnięte w każdej pozycji w CV.

Jak zdefiniować sukces mierzono
Zidentyfikuj dolnej linii dla każdego z wydziałów lub jednostek funkcjonalnych, w którym pracowali. Zadaj sobie pytanie, jak można by mierzyć sukces tych jednostek. Oznacza to, wiedząc, jak to numery na swoje CV, jeśli to możliwe.

Na przykład dział rekrutacji może być mierzona czy nie jest pozyskiwane odpowiedniego talentu. Wydział księgowości może być oceniana przez jak czyste ich kontrole były. Dział zakupów może być oceniony przez pieniądze to zapisane. Restauracja może być mierzona przez liczbę stałych klientów lub jakości swoich opiniach internetowych.

Wyróżnij How You wpływ Success
wyszczególniać jak twoja rola została podłączona do dolnej linii w każdym z twoich doświadczeń. Na przykład, rekruter może zauważyć, że była odpowiedzialna za wybór najlepszych szkół podajnika dla kandydatów entry-level.

Środek zakupów mógłby ocenić najlepsze dla dostawców sprzętu komputerowego. Kelner może skupić się na jakości usług świadczonych który patronów restauracji.

Identyfikować i dokumentować wszelkie Wskaźniki bazowe związane z dolnych linii dla swoich działów w momencie miała na swoich ról. Na przykład, jako księgowy, ile audyt ustalenia były tam dla obszaru odpowiedzialności przed Twoim przyjmując tę ​​rolę?

Jako rekruter, jaki był średni koszt wynajmu przed przyjazdem? Jako kierownik produkcji, jaki był średni czas przestoju na linii montażowej, zanim przejął tę rolę?

Ilościowego swoich osiągnięć
oszacować poziom zmian, które przyczyniło się do mechanika w swojej roli i ilościowego, jeśli to możliwe. Na przykład, można stwierdzić, że zmniejszona negatywnych wyników kontroli o 50%. Może cięcia kosztów podróży w dziale o 20% lub zmniejszyć rotację personelu o 25%. Jest to inteligentny strategia, aby podświetlić te procenty tłustym drukiem tak, że „pop” na stronie.

Zakwalifikować swoje osiągnięcia
Jeśli zmiana nie może być łatwo wyrażona w kategoriach ilościowych, jakościowych używać języka, który wskazuje odpowiednio do wielkości zmian. Na przykład, można powiedzieć:

 • Znacząco zwiększona morale.
 • znacznie szybciej rozwiązany skarg klientów.
 • Znacznie zmniejszyć rotację personelu.
 • Zwiększony czas reakcji znacznie.

Obejmują Słowa akcji
Wykorzystaj działania słów na CV, które pociągają za sobą realizację lub kilka wyników, które zostały wyprodukowane. Na przykład, rozpocząć swoje wypowiedzi ze słowami takimi jak:

 • wzrosła
 • spadła
 • zredukowany
 • wzmocnione
 • zmodernizowane
 • zapoczątkowany
 • stworzony
 • zreorganizowana
 • wyłączony
 • ustanowił
 • ustanowiony
 • przyśpieszony
 • zaawansowane
 • zapoczątkowany
 • przewyższył
 • przekonać

Sprawozdanie osiągnięciem będzie bardziej przekonująca, jeśli zawierają odniesienia do sposobu generowane wyniki. Punkt do umiejętności lub strategii jesteś zatrudniony, aby osiągnąć każdy sukces.

Przykłady, jak to wygląda w CV:

 • Poprawiona wydajność pracowników poprzez tworzenie zachęt do osiągnięcia celów głośności.
 • Zwiększony odsetek pozytywnych opinii klientów, instalując system, który śledzone komentarzy przez pracownika.
 • Oceniano alternatywy dla sprzedawców płac i wybraniu nowego partnera powodując oszczędności 15% .

Jak dodać wartość do dokonań Notowanych na swoje CV

Osiągnięcia nie muszą być monumentalny w celu pokazania pracodawcy, jak można dodać wartość w CV. Pomyśl, w jaki sposób dokonały rzeczy lepiej, nawet w nieznacznym stopniu.

Na przykład, urzędnik zasobami ludzkimi może powiedzieć: „zalecanych zmian do przetwarzania nowe aplikacje, które zmniejszenie czasu reakcji na kandydatów.” Sprzedawca detaliczny może powiedzieć: „przeniesiony wyświetlacze produktów bardziej efektywnie poruszać datowane towar”.

Innym sposobem sprawdzania poprawności upiększania jest przytoczyć uznania przez przełożonego, pracodawcy, klienta lub innej zainteresowanej strony.

Na przykład serwer może powiedzieć: „Wybrany jako pracownika miesiąca w oparciu o doskonałą obsługę klienta.”

Human Resources profesjonalny może powiedzieć: „Promowane do zastępcy dyrektora zasobów ludzkich w oparciu o udanej rekrutacji absolwentów do pracy IT.” Nadzorca może powiedzieć, „Uznany podczas przeglądu wyników dla wzmocnienia morale pracowników.”

Po decyduje, który z kariery dokonań należy pokazać, przejrzyj kilka szablonów CV i budowniczych, aby zobaczyć jakim formacie najlepiej pomaga ustawić je w najwyższej jakości.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *