Co to jest CV funkcjonalne?

Posted on

Co to jest CV funkcjonalne?

Co to jest CV funkcjonalne, a kiedy należy użyć jednego ubiegać się o pracę? Funkcjonalny resume skupia się na swoich umiejętnościach i doświadczeniu, niż na chronologicznej historii pracy. To jest zwykle używany przez poszukujących pracy, którzy są zmiany zawodu, którzy mają braki w ich historii zatrudnienia, lub którego historia praca nie jest bezpośrednio związane z pracą. W ten sposób konkretne umiejętności i możliwości są podkreślane, aby podświetlić zdolności poszukujący pracy za.

To różni się od tradycyjnego, chronologicznego życiorysu, który wyświetla harmonogram odwrotnej doświadczenie w pracy z krótkimi wyjaśnieniami każdego zadania. W rezultacie, ostrość zostaje przesunięty z tytułów zawodowych oraz ilości czasu, jaki upłynął od rzeczywistych umiejętności wnioskodawca posiada.

Funkcjonalne CV jest odpowiedni dla Ciebie? 

szukający pracy mają wiele możliwości, jeśli chodzi o tworzenie ich CV. Ponieważ CV funkcjonalne koncentruje się na umiejętnościach nad datami, to idealnym rozwiązaniem dla kandydatów, którzy mają luki między miejsc pracy, są na początku swojej kariery (lub mają tylko doświadczenie staż-based), lub czynią przełącznik kariery.

Funkcjonalny CV jest mniej powszechnie stosowane niż chronologicznego życiorysu, który wymienia historię pracy kandydata, począwszy od ostatnio zajmowanego stanowiska. Rekrutacji i ankieterzy preferują ten format, więc jeśli nie masz powody zastosowania CV funkcjonalnego, zdecydować się na chronologicznym jeden. Jedna inna opcja jest wznowić połączenie, które oferuje najlepsze z obu światów. Na połączeniu CV, umiejętności są podświetlone, a potem następuje swojej historii pracy.

Wskazówki jak napisać CV funkcjonalne

Rozważmy podsumowanie wznowienia. Rozważmy w tym podsumowaniu CV na początku CV, która koncentruje się na umiejętności masz, które są istotne dla pracy. Jest to świetny sposób, aby kształtować sposób pracodawca widzi (i CV) na pierwszy rzut oka.

Zorganizować tematycznie. Pisząc CV funkcjonalnego, organizować swoje CV przez tematów, zamiast po prostu wymieniając swoje zadania w odwrotnym porządku chronologicznym. Te tematy mogą być umiejętności lub kwalifikacje wymienione w CV (na przykład „Rekrutacja Experience” i „Customer Service Experience”). Grupując razem swoje umiejętności, pracodawca może łatwiej zobaczyć, że masz odpowiednie umiejętności do pracy, nawet jeśli historia praca jest mniej niż gwiezdne (lub mniej związane z pracy pod ręką).

Wpisz słowo. Należy użyć słów kluczowych z opisu stanowiska pracy w swoim życiorysie. Można używać tych słów jako tytuły dla podpozycji lub w list punktowanych gdzie opisują swoje umiejętności i osiągnięć w sposób bardziej szczegółowy. Pomoże to pracodawca zobaczyć, że dobrze dopasować swoje umiejętności z wymaganiami pracy.

Wspomnieć odpowiednich projektów. Należy również pamiętać, aby obejmować wszelkie projekty – osobiste lub zawodowe – które są związane z pracą. Projekty wykazać sukces w opracowywaniu i realizacji zadań.

Nadal obejmować historię zatrudnienia. Bez względu na to co, będzie prawdopodobnie nadal muszą zawierać historię zatrudnienia. Uwzględnienie tego w dolnej części CV, tak, że pracodawca skupi się bardziej na swoich umiejętnościach, a nie swojej historii pracy.

Napisz silną list motywacyjny. Obejmują silną list motywacyjny, aby przejść z CV. Korzystać z tego listu, aby rozwinąć umiejętności i zdolności, które masz, że sprawi, że silny kandydat na to stanowisko. Pomoże to zmniejszyć jakiekolwiek wątpliwości pracodawca może mieć o swojej historii pracy.

Przykład CV funkcjonalna

Jest to przykład CV funkcjonalnej.

Wnioskodawca
321 Jackson Street
San Jose, CA 55555
(123) 456-7890
the.applicant@email.com

phlebotomist

udokumentowane sukcesy w środowisku opieki krwi bankowego

Zorientowanego na wyniki, o wysokiej energii, hands-on profesjonalnych umiejętności w zakresie zarządzania, zapewnienie jakości, rozwój programów, szkoleń i obsługi klienta.

Kluczowe umiejętności obejmują:

 • bankowość krwi
 • Zapewnienie jakości
 • AABB akredytacji
 • Zgodny z FDA cGMP

osiągnięć zawodowych

EDUKACYJNY

 • Ułatwione projektów edukacyjnych z 2016-2018 dla Północnej Kalifornii centrów krwi.

PUSZCZANIE KRWI

 • Assisted członkowie zespołu w veni-przebicia, opieki reakcji dawcy i zapewnienie licencjonowanego personelu rozszerzyć swoje obowiązki poprzez zarządzanie dokumentacją regulacje usługi krwi (BSD), gdy przypisany do urządzenia mobilnego samowystarczalny krwi (SCU).

SPEŁNIENIE

 • Codziennie operacyjną kontrolę Przegląd / jakość edukacji odpowiedzialności, ponieważ odnosi się do wymagań regulacyjnych nałożonych rządowych w środowisku medycznym.

PROGRAM ZARZĄDZANIA I NADZÓR

 • Skutecznie nadzorowane wsparcia umowne sześciu AT & T Broadband systemów znajdujących się w Bay Area przed karierą w upuszczania krwi. Zarządzane planowanie, kontrola jakości, płace, projekty specjalne i oceny w celu zapewnienia właściwego end-of-line i sygnału demarkacyjnej.
 • Zmniejszone obroty pracownika, wprowadzone dwukierunkową komunikację dla pracowników terenowych, zwiększoną wygląd pracownika i wspierali rozwój pracownika (zdrowotnych) świadczeń.

TECHNOLOGIA

 • Główny punkt kontaktowy dla AT & T telefon i ABC-powiązanych stacji telewizyjnych za związane ze skargami i diagnozowania problemów z komunikacją albo na miejscu lub zdalnego nadawania.

EDUKACJA I REFERENCJE

Uniwersytecie Stanowym San Jose , San Jose w Kalifornii.

 • Associate of Applied Science w EKG-Phlebotomy, 2014
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *