Międzynarodowy Curriculum Vitae Przykład i Writing Tips

Posted on

Międzynarodowy Curriculum Vitae Przykład i Writing Tips

Jeśli poszukują poza miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, należy pamiętać, że wielu pracodawców poprosi o życiorysem (lub „CV”), być może z towarzyszącym profilu, zamiast na „resume”. To może być mylące, ponieważ w życiorysie USA są wykorzystywane niemal wyłącznie do pracy w środowisku akademickim , naukowym pól badawczych oraz zawodów medycznych .

CV amerykańskie poświadczenia oparte korzystając kategorie funkcjonalne do listy swoich edukacyjnych, publikacje, wyróżnień i nagród, doświadczenia, szkoleń, badań i profesjonalnych spotkań. Międzynarodowy życiorys, choć są tak skonstruowane, bardziej jak CV , z kilkoma istotnymi różnicami.

Międzynarodowy życiorys Wymagania

W zależności od kraju, do którego się ubiegamy, może być zobowiązany do podania informacji osobistych, które byłoby niezgodne z prawem (z powodu dyskryminacji wiekowej i innych przepisów prawa pracy EEOC ) dla pracodawców, aby zabiegać w Stanach Zjednoczonych.

Rodzaje informacji, które mogą być potrzebne, aby zapewnić zawierać datę i miejsce urodzenia, obywatelstwo, płeć, stan cywilny / liczby dzieci oraz ich wieku, znajomości języka, religii, stanu zdrowia i / lub numer paszportu. Wiele międzynarodowych pracodawcy wymagają od kandydatów obejmują zdjęcia na ich życiorysów.

Wskazówki dotyczące pisania Curriculum Vitae międzynarodowe

Przygotowanie międzynarodowej życiorys zajmie więcej badań i wysiłku niż przygotowywanie CV nami lub CV. Na szczęście istnieją środki, które mogą pomóc. Oto ważne kroki do naśladowania.

Wykonać badania : Zanim zaczniesz pisać swoje CV międzynarodowej, dowiedzieć się, jakie są szczególne wymagania dla danego kraju kierowania. Jednym dobrym źródłem jest VisualCV , który wymienia elementy nie wymagane tylko dla regionów (Ameryka Północna, Australia i Wielka Brytania, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Azji i Ameryki Południowej), ale także dla kilku poszczególnych krajach w tych regionach.

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące kraju, najlepiej może być po prostu „Google” wyrażenia jak „Wymagania CV Portugalii.”

Określenie optymalnego stronę Długość : Różne kraje mają różne oczekiwania co do długości CV. W Niemczech i Grecji, pięć-page CV są powszechne; w Wielkiej Brytanii, dwa to norma.

Decydować o swojej postaci : większość międzynarodowych CV, jak USA wznawia, są skonstruowane z użyciem odwrotnego formatu chronologicznej , zaczynając od swojej ostatniej pracy. Jednak może to być również skuteczne stosowanie formatu funkcjonalny gdy chcesz podkreślić swoje umiejętności i wiedzy (albo dlatego, że brak doświadczenia prawdziwej pracy lub dlatego, że dokonanie istotnej zmiany w dziedzinie kariery).

Pomyśl o tonem: W krajach zachodnich, CV są zazwyczaj osobiste dokumenty marketingowe, gdzie oczekuje się „trąbienie swój róg”, prezentujący zawodowe i osobiste zalety i osiągnięcia, które pozwalają wznieść się ponad konkurencję. W niektórych krajach Europy Wschodniej, takich jak Chiny, jednak oczekuje się, że kandydaci do pracy, aby napisać bardziej skromnie.

Przetłumaczyć swoje CV: Chociaż nie wszystkie zadania międzynarodowe wymagają znajomości języka kraju, w którym będziesz pracował i zamieszkałych, wiele zrobić. Najlepszym sposobem, aby udowodnić swoją kompetencję językową jest przetłumaczyć swoje CV w języku mówionym przez pracodawcę. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności, mają native speaker lub zaawansowany sprawdzane swoje CV przetłumaczone za błędy.

Sprężyna do profesjonalnego headshot : Jeśli przesyłasz swoje CV do pracodawcy, który wymaga fotografię, mają profesjonalną jedną podjęte.

Próbka Międzynarodowy CV

To jest przykład międzynarodowego CV. S ee poniżej więcej przykładów.

Barry Wnioskodawca
Rua Main, Porto, Portugalia
barry.applicant@email.com
000.123.4567 (Cell)
Płeć: M
DOB: 13 sierpnia 1990, Porto, Portugalia
Narodowość: Portugalczyk
Żonaty

PROFIL

Moja kosmopolityczny tła i zainteresowania analityczne w innych kulturach wraz z dowództwem kilku językach europejskich pozwala mi zarządzać wielonarodowe siły roboczej, które wymagają pogodzenia różnych podejść krajowych do sztuk wydajności. Sprawdzony lider z głębokim doświadczeniem w działalności, produkcji i technik zarządzania człowieka, szybko dostosować się do nowych wyzwań i łatwo motywować konsensusu projektu produkcja, zatwierdzenia, koordynacji, finansowania, inscenizacji i uruchomić.

EDUKACJA

Absolwent Historii Lusíada University of Lisbon, Lizbona, Portugalia
Key zajęć : historia, historia portugalskiej średniowiecznej, renesansowej, Historia portugalskiego odkrywcy, historii hiszpańskiej, włoskiej historii, historii papiestwa

Szkolenia w zakresie ogólnej studia muzyczne, gregoriański INSTYTUTU Lizbona, Lizbona, Portugalia
obszarach tematycznych : historia muzyki, chorału gregoriańskiego, komponowanie muzyki, notacji muzycznej, Symfonicznej Teatru Muzycznego kompozytorzy, muzyka orkiestrowa

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Casa da Música Koncert Hall, Porto, Portugalia
Head of Public and Building Services  (wrzesień 2017-obecnie)

  • Koordynowane i zarządzane 500 front-of-house, back-of-house, administracyjne, konserwacji i pracowników marketingu.
  • Zainicjowany nowy cyfrowy kampanię marketingową że zwiększone średnie rozmiary oglądalności o 40%.
  • Nadzorowane planowanie € 1,5M renowacji zabytkowych pomieszczeń budynku.

Casa da Música Koncert Hall, Porto, Portugalia
Produkcji i Dyrektor Operacyjny  (kwiecień 2015-sierpień 2017)

  • Skoordynowane występy grup muzyki współczesnej przez głośnych z Wielkiej Brytanii, Japonii, Afryce i Ameryce Południowej.
  • Negocjowane opłacalne kontrakty na nowego oświetlenia scenicznego oraz sprzętu audio.
  • Skutecznie współpracował z wylotów głównych mediów i wpływowych mediów społecznych w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat wydarzeń sali koncertowej.

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

Europejska Nagroda RIBA, 2018
Europejska Nagroda Unii Architektury Współczesnej, 2017
Nagroda Stowarzyszenia Muzyków, 2017

JĘZYKI

Portugalski, angielski, hiszpański, francuski i włoski

ZNAJOMOŚĆ OBSŁUGI KOMPUTERA

Pakiet Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook) i Adobe Creative Suite

Kulturowych interesów i fizycznych REKREACJA

Historia, muzyka, socjologia, psychologia, teatr, muzyka symfoniczna, tenis, pływanie i

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *