Jeżeli Asystent idź do Law School?

Posted on

Jeżeli Asystent idź do Law School?

Jako asystentów prawnych, masz widok wnętrza praktyce prawnej. W pewnym momencie, to naturalne, aby zastanawiać się, czy byłbyś lepiej jako prawnik. Po tym wszystkim, masz dużo większe doświadczenie na-ziemi niż przychodzących współpracowników, z których wiele nigdy nie postawił stopy w sądzie lub widzianych komplet dokumentów M & A. Nie udało się zastosować to, czego nauczyłem się, aby poruszać się w szeregi jako prawnik? Przed dokonaniem duży ruch, oto kilka rzeczy do rozważenia.

Będziesz naprawdę Pierwsze Pensja uaktualnienia?

Paralegals, którzy chcą stać się adwokaci są często kuszony przez wyższych wynagrodzeń zasadniczych prawników zwykle zrobić. Ale liczba ta może być mylące. Adwokaci są wynagrodzeniem i nie zarabiać więcej, jeśli pracują w godzinach nadliczbowych. W przeciwieństwie do tego, paralegals zarabiać więcej, tym bardziej one działają. Kiedy mówimy o sytuacji próby, gdzie każdy w zespole pracuje dni 20-godzinne (nie, że niezbyt często, niestety), to może być co paralegals więcej za godzinę niż wielu prawników! Zanim zdecydujesz się zainwestować $ 100,000 lub więcej w szkole prawa do wyższego wynagrodzenia, do matematyki i upewnić się, że zamierza doprowadzić do wyższej stawki godzinowej (biorąc pod uwagę wszelkie płatności kredyt studencki może być pozostawiony z).

W jaki sposób jakość życia mieć wpływ?

Mimo, że nie może wydawać się to, jeśli jesteś paralegal w żądanie, prawdopodobnie masz większą kontrolę nad równowagi między życiem zawodowym niż adwokat robi. Ponieważ można zarabiać nadgodziny, prawnicy dać przynajmniej trochę uwagi na liczbę godzin jesteś proszony o pracę. Jako adwokat, będziesz zasadniczo być na wezwanie wszystkich czasu, coś wiele osób głęboko nieprzyjemne.

Jaki rodzaj pracy chcesz robić?

Innym podstawowym motywatorem dla rozważa przejście z asystentów prawnych do adwokata to zrobić bardziej interesujący lub bardziej wymagająca praca. Tutaj ważne jest, aby uważnie przyjrzeć prawników pracy, zwłaszcza młodych prawników, faktycznie zrobić.

Życie starszego partnera może wyglądać glamour gdy jesteś oddaniem się dokumenty dotyczące przesłuchania w sądzie, należy pamiętać, że trwa wiele lat, aby dostać się do tego punktu. Jako nowy prawnik, nadal będziesz musiał płacić składki w okopach, robi rote pracę, która może być mniej interesujące niż organizowanie wszystkie dokumenty do sprawy jako asystentów prawnych.

Zanim zdecydujesz się iść do szkoły prawniczej, zrobić kilka informacyjne wywiady z prawnikami w swojej firmie (jeśli są wygodne pozwalając im znać można kontynuować tę drogę) lub z innymi prawnikami, których znasz. Uzyskać dobre wyczucie, co robią cały dzień, dzięki czemu będziemy w stanie ocenić, czy „praca prawnik” jest naprawdę to, co chcesz zrobić.

Jaki rodzaj pracy będziesz w stanie zdobyć?

Paralegals którzy chodzą do szkoły prawniczej czasami oczekują oni mieć nogę w procesie zatrudniania, ale nawet gdy masz powiązane doświadczenie zawodowe, w polu prawnym jest bardzo hierarchiczny miejsce. Jeśli pracujesz dla firmy AmLaw jako asystentów prawnych, to jest mało prawdopodobne, będziesz tam zatrudniony jako prawnik chyba skończyć się w górnej szkoły prawniczej. Połączenia osobiste są ważne, oczywiście, ale tylko iść tak daleko. Ostatecznie, rodowód nadal niesie dzień w wielu miejscach.

Jeśli zdecydujesz się na to i stosuje się do szkoły prawniczej, należy rozważyć sposoby, aby utrzymać swój dług w dół i będziesz mieć więcej możliwości przy przejściu. Chyba że dążenie do ozdobnego BigLaw pracy, chodzenie do szkoły prawniczej niepełnym wymiarze czasu pracy przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy może być dobrym rozwiązaniem.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *