Jak napisać życiorys (CV) dla Hioba

Posted on

Jak napisać życiorys (CV) dla Hioba

Jeśli ścieżka kariery obejmuje pracę w akademickich, naukowych lub dziedzinach medycyny w Stanach Zjednoczonych, istnieje duża szansa, że ​​będziesz musiał przedstawić życiorys, zamiast typowego CV. W języku łacińskim, wyrażenie „życiorys” oznacza „przebieg życia”. Która jest całkiem właściwe, jeśli jako kandydata entry-level, czujesz się jakbyś spędził całe swoje życie w szkole lub absolwent szkoły medycznej!

We współczesnym języku angielskim pojęcie za życiorysem może lepiej być tłumaczone jako „oczywiście czyjegoś wykształcenia zawodowego i kariery.” Krótko mówiąc, instytucje, które żądają tych dokumentów są najbardziej zainteresowani w jednym znajduje się dobrze zaokrąglone poświadczenia do pracy (wyrażony przez szkolenie i późniejsze doświadczenia zawodowego). Różni się to od standardowych CV, które koncentrują się bardziej na kompetencjach .

Oto informacje o tym, dlaczego, kiedy i jak korzystać z CV, kiedy użyć CV vs. życiorysem, pisanie CV oraz wytyczne formatowania, różnice między USA i międzynarodowych CV oraz przykłady.

Kiedy używać życiorys

Kiedy należy korzystać osoby poszukujące pracy życiorys, powszechnie określane jako „CV”, zamiast CV? W Stanach Zjednoczonych, życiorys jest stosowany głównie przy ubieganiu akademickim, edukacji, nauki, stanowisk medycznych lub naukowych. Jest to również zastosowanie w przypadku ubiegania się o stypendia i granty. Oto więcej informacji na temat kiedy używać życiorys zamiast CV.

Podczas poszukiwania pracy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki lub Azji, spodziewać się złożyć CV zamiast CV.

Należy pamiętać, że zagraniczni pracodawcy często oczekują, aby odczytać typ danych osobowych na życiorysem, które nigdy nie zostaną uwzględnione na amerykańskiej CV, takich jak data urodzenia, obywatelstwo, stan cywilny i miejsce urodzenia.

Stany Zjednoczone prawo regulujące co kandydaci do pracy informacja może zostać poproszony o podanie nie stosuje się poza granicami kraju.

Co zawrzeć w CV

Istnieje kilka różnic między życiorysem i CV. Życiorys jest dłuższy (dwa lub więcej stron), bardziej szczegółowe streszczenie swojego tła i umiejętności. Podobnie jak w przypadku CV, może być konieczne różne wersje CV dla różnych typów stanowisk.

Jak CV, życiorys powinien zawierać imię i nazwisko, dane kontaktowe, wykształcenie, umiejętności i doświadczenie. Oprócz tych podstaw, jednak CV zawiera również doświadczenie badawcze i dydaktyczne, publikacje, prezentacje, granty i stypendia, stowarzyszenia zawodowe i licencje, nagrody i wyróżnienia oraz inne informacje odnoszące się do stanowiska, na które aplikujesz. Można także prywatnego, aby Twoje CV wyróżniać.

Zacznij poprzez listę wszystkich swoich danych w tle, a następnie zorganizować je na kategorie. Upewnij się, że zawierają dat na wszystkich publikacjach Państwo listę.

Informacje osobiste dołączyć do międzynarodowego CV

 • Narodowość
 • Stan cywilny
 • Wiek
 • Liczba dzieci (w wieku opcjonalne)
 • Osobiste interesy, takie jak hobby
 • Wszystko edukacja w tym liceum / gimnazjum
 • Zdjęcia są również zalecane (profesjonalny headshot jest najlepszy)

Data urodzenia na CV

Niektóre kraje poza USA oczekują, że obejmują swoją datę urodzenia w CV. Jeśli ubiegasz się do zagranicznej pracy, protokół badań w danym kraju za podań o pracę.

Jeśli używasz życiorys (CV) lub CV do ubiegania się o pracę w Stanach Zjednoczonych, ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące dyskryminacji wiekowej, nie można wymagać, aby zawierać datę urodzenia na swoim życiorysie.

Dostosuj swoje Curriculum Vitae

Po dokonaniu listę informacji, które chcesz uwzględnić, że to dobry pomysł, aby utworzyć własny życiorys, który specyficznie podświetla masz doświadczenia, które są istotne zadania, które się ubiegamy. To zajmuje więcej czasu na napisanie własnego CV, ale jest warte wysiłku – zwłaszcza, gdy starasz się o pracę, które są odpowiednie dla Twoich umiejętności i doświadczenia.

 • Zastosowanie osiągnięcie zorientowane pociski, które zaczynają się działania czasownika i zawierać wynik.
 • Start z profilu zawodowego (zwany również podsumowanie) podkreśla, że ​​najlepsze, co Cię jako kandydata oferujesz.
 • Edycja treści obejmują takie dziedziny wiedzy, umiejętności i wiedzy, które specyficznie dopasować do wymagań pracy; nie wszystkie szczegóły swojego wykształcenia i stażu pracy (praca, badawczych, stypendia, etc.) mogą być istotne.
 • Ostrożnie ranga i organizować sekcje CV według tego, co instytucja starasz się ubiega. Na przykład, jeśli starasz się o uniwersytecie, gdzie badania są podkreślone, należy rozpocząć swoją listę publikacji na pierwszej stronie, tuż po początkowym profilu zawodowym. Jeśli, z drugiej strony, wiesz, że nauka jest ceniona na całym publikacji przez wydział, będziemy chcieli, aby dać historii zawodowej kariery zaszczytne miejsce na pierwszej stronie.

Przykładowy życiorys

To jest przykład z życiorysem. Poniżej znajdziesz więcej przykładów.

Dorota lekarz, MD
3204 Windover Way
Houston, TX 77204
dorothydoctor@email.com
000.123.4567

Życiorys

Dedykowane i pacjent koncentruje MD ustawione do Excela wewnątrz rezydencji zapewniając możliwość wzrastania w wiedzy i praktyce terapeutycznej medycyny dziecięcej.

EDUKACJA

Doctor of Medicine (MD), maj 2018 – David Geffen School of Medicine, UCLA

BS w biologii,  summa cum laude , czerwca 2014 r – Stanford University

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

David Geffen Medical Stypendium, 2014, 2015, 2016, 2017
Stanford Wydział Biologii Award 2013
Lista Stanforda dziekana, 2010-2014

EGZAMINY

USMLE Etap 1, maj 2016
USMLE Etap 2 CK, maj 2018

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

UCLA, Klinika Onkologii
Asystent  (2015-2016)

 • Assisted Joe Johnson, MD i Sue Sanderson, Ph.D. w badania i składania „Novel podejścia do immunoterapii raka przewodowego in situ (DCIS).”

Stanford University
Resident Assistant  (2013-2014)

 • Pod warunkiem, przywództwo, koleżeństwo i emocjonalne wsparcie licencjackich mieszkańców akademiku uniwersyteckim.

DOŚWIADCZENIE WOLONTARIUSZA

American Medical Association Student, UCLA (wrzesień 2013 – czerwiec 2018)

 • Przewodniczący kapituła, maj 2014 – czerwiec 2018
 • Skoordynowane dobrze uczestniczyli Wellness na Targach Campus, wrzesień 2017

Wolontariusz , Wenecja Family Clinic (wrzesień 2014 do czerwca 2017)

 • Przyczyniły się do wspierania potrzeb niedostatecznym rodzin w wolnej klinice medycznej.

Szpital Wolontariat , Ronald Reagan UCLA Medical Center (wrzesień 2014 – czerwiec 2015)

 • Ochotnika w pediatrii, stanowisk ER, chirurgii i obrotowych

Wolontariusz , Program Connection UCLA Ludzie-Animal (wrzesień 2013 – czerwiec 2014)

 • Pod warunkiem towarzystwo krytycznie chorych dzieci w programie zooterapia.

JĘZYKI

English (native)
Hiszpański (zaawansowany biegłość w mowie i piśmie)

Przynależność / afiliacje

American Medical Association Student, 2014 – obecnie
American Medical Association, 2017 – obecnie

osobistych interesów

CrossFit, surfing, fotografia, obój i wydajność.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *