Curriculum Vitae akademicki (CV) Przykład i Writing Tips

Posted on

Curriculum Vitae akademicki (CV) Przykład i Writing Tips

Życiorys (CV), napisany dla środowiska akademickiego powinny podkreślać badawcze i dydaktyczne doświadczenie, publikacje, granty i stypendia, stowarzyszenia zawodowe i licencje, nagrody, oraz wszelkie inne informacje w swoim doświadczeniu, które pokazują, że jesteś najlepszym kandydatem na stanowisko wydziału lub badawczej reklamowane przez uniwersytecie.

Podczas pisania CV akademickie, upewnij się, że wiesz, co obejmuje sekcje i jak struktura dokumentu. Sprawdź szablony CV oraz przykładowe CV, które pomogą Ci napisać własną.

Wskazówki dotyczące pisania CV Academic

Pomyśl o długości. W przeciwieństwie do CV (a nawet niektóre inne CV) CV akademickie mogą być dowolnej długości. To dlatego, że trzeba obejmować wszystkich istotnych publikacji, konferencji, stypendiów itp Oczywiście, jeśli starasz się do określonej pracy, należy sprawdzić, czy aukcja praca zawiera żadnych informacji na temat limitu strony do CV.

Pomyśl o strukturze . Ważniejsza niż długość jest struktura. Podczas pisania CV, należy umieścić najważniejsze informacje na górze. Często będzie to obejmować edukację, historię zatrudnienia oraz publikacje. Można także rozważyć dodanie prywatnego, aby Twoje CV wyróżniać. W obrębie każdej sekcji, wymienić swoje doświadczenia w odwrotnym porządku chronologicznym.

Zastanów się publiczności . Jak CV, należy dostosować CV do odbiorców. Na przykład, dobrze się zastanów uczelni lub wydziału, które się ubiegamy do pracy na. Dział ten został tradycyjnie cenione publikację na nauczanie, gdy podejmuje decyzje dzierżawy i promocji? Jeśli tak, należy opisać swoje publikacje przed wymieniając swoje doświadczenie w nauczaniu.

Jeżeli jednak starasz się, powiedzmy, community college, który szczyci się na jakości jego nauczania, swoje osiągnięcia dydaktyczne powinny mieć zaszczytne miejsce. W tym przypadku, sekcja nauczanie (w odwrotnej kolejności chronologicznej) należy postępować sekcję publikacjach.

Porozmawiaj z kimś w danej dziedzinie. Poprosić kogoś w swojej dziedzinie na informacje zwrotne o tym, jak zbudować swoje CV. Każdy zakład oczekuje nieco inne rzeczy z CV. Porozmawiaj z ludźmi sukcesu w danej dziedzinie lub działu, i zapytać, czy ktoś jest gotów dzielić CV próbki z wami. Pomoże to spreparować CV, które będą zaimponować ludziom w swojej dziedzinie.

Zrób to łatwe do odczytania. Zachować swoje CV czytelne poprzez włączenie szerokie marginesy (około 1 cala na wszystkich stronach), a przestrzeń między każdej sekcji. Można także wypunktowania w niektórych sekcjach (takie jak podczas wyświetlania kursów Uczyłeś na każdym uniwersytecie), aby uczynić swoje CV łatwe do odczytania. Również należy użyć łatwy do odczytania czcionki, takie jak Times New Roman, rozmiar czcionki w około 12-pkt.

Poprzez swoje CV jasne i łatwe do naśladowania, to zwiększyć szanse, że pracodawca będzie patrzeć na nią uważnie.

Bądź konsekwentny. Być zgodne z dowolnym formacie wybrać. Na przykład, jeśli jesteś śmiały tytuł sekcja jeden, pogrubienie wszystkie tytuły sekcji. Spójność będzie to łatwe dla ludzi czytać i śledzić wraz z CV.

Ostrożnie edytować. Chcesz, aby Twoje CV, aby pokazać, że jesteś profesjonalny i polerowane. W związku z tym, dokument powinien być wolny od błędów. Przeczytać swoje CV i korektę go za ewentualne błędy ortograficzne lub gramatyczne. Poprosić znajomego lub członka rodziny, aby przyglądać się, jak dobrze.

Curriculum Vitae Format akademicki

Ten format CV daje poczucie tego, co można umieścić w swoim CV akademickiego. Pisząc swój własny życiorys, dostosować odcinki (i kolejność tych sekcjach) do swojej dziedzinie, i do zadania, które chcesz. Niektóre z tych sekcji mogą nie być odpowiednie dla danej dziedzinie, więc usuń te, które nie mają sensu dla Ciebie.

KONTAKT
Nazwa
Adres
Miasto,
Stan Kod pocztowy
Telefon
komórkowy
Telefon
E-mail

Zwięzłe
Ta sekcja jest opcjonalna. W nim zawiera listę krótkie z najważniejszych kandydata.

EDUKACJA
Lista swoją tło akademickich, w tym studiów licencjackich i magisterskich instytucji uczestniczyli. Dla każdego stopnia, listy instytucja, lokalizacja, stopień oraz datę ukończenia. W stosownych przypadkach, zawierać tytuł pracy doktorskiej lub tezy i swoich doradców.

HISTORIA ZATRUDNIENIA
Lista historię zatrudnienia w odwrotnym porządku chronologicznym, w tym informacji o pozycji i dat. Można przerwać ten na wiele sekcji na podstawie swojej dziedzinie. Na przykład, może mieć przekrój o nazwie „Teaching Experience” i kolejną sekcję o nazwie „Doświadczenie administracyjne.”

Habilitacyjne SZKOLENIA 
Lista twoi habilitacyjnych, badań i / lub kliniczne doświadczenia, jeśli dotyczy.

STYPENDIA / DOTACJE
staże i stypendia listy, w tym organizacji, tytuł i terminach. Obejmują również wszelkie inne świadczenia zostałeś podane. W zależności od swojej dziedzinie, może obejmować kwotę przyznanego grantu dla każdego.

WYRÓŻNIENIA / NAGRODY
Dołącz żadnej nagrody zostały odebrane, które są związane z pracą.

KONFERENCJE / Talks
Wymienić wszystkie prezentacje (w tym prezentacji plakatowych) lub zaproszonych rozmów, które zostały podane. Także wykaz wszystkich konferencji i paneli, które zostały zorganizowane.

SERVICE
Dołącz każdą usługę zrobiłeś dla działu, jak służąc jako doradca studentów, działających w charakterze przewodniczącego wydziału, lub jakiegokolwiek innego świadczenia pomocy administracyjnej.

LICENCJE / certyfikacji
typu Lista licencji, certyfikacji lub akredytacji, oraz daty otrzymania.

PUBLIKACJE / KSIĄŻKI
Dołącz żadnych publikacji, w tym książek, rozdziałów książek, artykułów, recenzje książek i więcej. Zawierać wszystkie informacje na temat poszczególnych publikacji, w tym tytuł, tytuł czasopisma, daty publikacji, oraz (jeśli dotyczy) numery stron.

PROFESSIONAL przynależności
Lista żadnych organizacji zawodowych, do których należy. Wspomnieć, jeśli trzymać pozycję na pokładzie jakiejkolwiek organizacji.

UMIEJĘTNOŚCI / ZAINTERESOWANIA 
Jest to opcjonalna sekcja, których można użyć, aby pokazać nieco więcej o tym, kim jesteś. Obejmują tylko odpowiednich umiejętności i zainteresowań. Na przykład, można wspomnieć, jeśli posługuje się językiem obcym, lub mają doświadczenie w projektowaniu stron internetowych.

LITERATURA
W zależności od danej dziedzinie, może zawierać listę swoich referencji na końcu CV.

Program akademickich vitae Przykład

Jest przykładem akademickiego curriculum vitae.

JOHN SMITH
287 Market Street
Minneapolis, MN 55404
Telefon: 555-555-5555 email@email.com 

EDUKACJA:

Ph.D., Psychology, University of Minnesota, 2016
stężeniach: Psychologia, Wspólnota Psychologia
Dissertation: A Study of Learning-Dzieci Niepełnosprawnych w wspólnotowego niskich dochodach
pracy doktorskiej Advisors: Susan Hanford dr Bill Andersen dr ., Melissa Chambers, MSW

MA, Psychologia, Uniwersytet w Albany, 2012
stężeniach: psychologia, pedagogika specjalna
Teza:  umiejętności komunikacyjnych Learning-Dzieciom Niepełnosprawnym
Thesis Advisor: Jennifer Atkins, Ph.D.

BA, psychologia, California State University, Long Beach, CA 2010

DOŚWIADCZENIE NAUCZYCIELSKIE:

Instruktor, University of Minnesota, 2013-2016
University of Minnesota kursy: Psychologia w klasie młodzieży Psychologia

Asystent, Uniwersytet w Albany, 2012-2013
Przedmioty: edukacja specjalna, trudności w uczeniu się, Wprowadzenie do psychologii

BADANIA DOŚWIADCZENIE:

Adiunkt, XYZ Hospital, 2016-2018
Podawany bogaty neuropsychologiczne i psychodiagnostyczne ocenę dla dzieci w wieku 3-6 dla badania na temat wpływu technologii w swojej klasie na dzieci z różnymi warunkami neurorozwojowych

Publikacje:

Północnej, T., i Smith, J. (w druku). „Technologia i nauka szkolna w mieszanym Przestrzeni Edukacji.”  Journal of Adolescent Psychology,  vol. 12.

Willis, A., Północ, T., i Smith, J. (2016). „Zachowanie kształcenia niepełnosprawnych Młodzieży w klasie.”  Journal of Educational Psychology , tom 81, 120-125.

PREZENTACJE:

Smith, John (2016). „Zachowanie kształcenia niepełnosprawnych Młodzieży w klasie.” Referat przedstawiony na konferencji psychologii na University of Minnesota.

Smith, John (2015). „Krawiectwo Zadania ciągu Inclusive klasach.” Referat przedstawiony na Brown Bag Series, Department of Psychology, University of Minnesota.

Dotacje i STYPENDIA:

RDB Grant (University of Minnesota badania Grant, 2016)
Warsztat Grant (za ASPA spotkania w Nowym Jorku, 2016)
Nelson G. Stevens Fellowship (XYZ Research Facility, 2015)

Nagrody i wyróżnienia:

Treldar Scholar, 2016
Teaching Fellow of the Year, 2016
Academic Excellence Award 2015

PROFESJONALNE CZŁONKOWSTWO:

Psychology Association of America
National Association of Adolescent Psychology

WAŻNE UMIEJĘTNOŚCI

  • Programowanie zdolności w C ++ i PHP
  • Rozległa wiedza SPSSX i SAS programów statystycznych.
  • Biegle w języku niemieckim, francuskim i hiszpańskim

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *