Wskazówki dotyczące pisania swojej pierwszej CV

Posted on

Wskazówki dotyczące pisania swojej pierwszej CV

Jeśli martwisz się o pisaniu pierwszej CV lub zmaga się z tego zadania, nie jesteś sam! Jednak to nie musi być przytłaczający.

Wielu studentów i absolwentów martwić, że nie mają wystarczająco dużo doświadczenia, aby stworzyć przekonujące CV. Jednak nie martw się. Istnieje wiele sposobów, aby podkreślić swoje umiejętności i doświadczenia, nawet jeśli jest to Twoja pierwsza praca.

Czytaj poniżej o radę, w jaki sposób napisać mocny pierwszy CV, które będą generować zainteresowanie i wywiadów.

Co należy zrobić przed pisanie CV

Zanim jeszcze zaczniesz pisać swoje CV, istnieje kilka kroków, które można podjąć. Należy mieć na uwadze, że celem CV jest, aby pokazać pracodawcy, że jesteś mocny kandydat do pracy, i że będzie dodać wartość dla firmy.

Aby to zrobić skutecznie, trzeba wiedzieć, co potencjalni pracodawcy poszukują. Zacznij od poszukiwania ofert pracy, które Cię interesują. Zrób listę słów kluczowych można znaleźć w ofert pracy, jak często wymienionych wymogów lub umiejętności. Będziemy chcieli, aby skupić się na nich w CV zaimponować pracodawcy.

Zapytać doświadczonych specjalistów, co uważają za ważne, gdy podejmują decyzje rekrutacji. Rozważmy gospodarstwa niektóre informacyjne wywiady z ludźmi w swojej dziedzinie, aby zorientować się, co jest najważniejsze dla rodzaju pracy badasz.

Można również przeczytać profesjonalnych publikacji i stron internetowych związanych z branży docelowej. Zanurz się w wybranej dziedzinie i dowiedzieć się jak możesz. Gdy już wiemy co jest ważne dla pracodawców, można kierować swoje CV do rozwiązania tych problemów.

Wskazówki dotyczące pisania swojej pierwszej CV

 • Edukacja kulminacyjnym. Jeśli jesteś studentem lub niedawny student, Twoja edukacja jest jednym z twoich największych atutów. Umieścić w sekcji „Edukacja” z CV ku górze strony. Obejmują nie tylko szkoły poszedłeś i stopnia otrzymane, ale żadnych innych osiągnięć. Być może miał wysoki GPA lub wykonane notować Deana. Jeśli studiował za granicą, może zawierać ten również. Pracodawcy są pod wrażeniem osiągnięć akademickich absolwentów, więc wyróżnić tych.
 • Podkreślić wszystkie związane z doświadczeniem. Można mieć ograniczone doświadczenie zawodowe, ale masz dużo innych doświadczeń można czerpać. Pomyśl o klubach brałeś udział w stażach, już posiadanych oraz stanowiska wolontariuszy, które pracowały. Wszystkie one mogą być wymienione w sekcji „Podobne Experience” lub podobnej kategorii.
 • Pozostawić na co nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, aby podkreślić, te rzeczy, które pokazują swoją wartość firmy i opuścić te rzeczy, które nie. Na przykład, jeśli szukasz pracy w systemach informacyjnych, Twój staż programowanie będzie ważne, ale fakt, że wygrali nagrodę dla narciarstwa wodnego nie będzie! Nie obejmują hobby lub doświadczenia, chyba że odnoszą się one do pracy.
 • Wspomnieć osiągnięcia. Pod każdym doświadczeniu, można wymienić tylko niektóre z obowiązków Trzymasz w tej pracy lub stanowiska. Jednakże, po prostu mówiąc, wykracza poza to, co zrobiłeś. Wymień wszystkie osiągnięcia, które dowodzą można dodać wartość do organizacji. Na przykład, być może wygrałeś „Employee of the Month” w pracy. A może stworzył nowy system archiwizacji, że zwiększenie efektywności w biurze. Zawierać żadnych przykładów z czasów, które dodaje się do wartości firmy lub osiągnął coś.
 • Wpisz słowo. Spojrzeć na listę słów kluczowych generowanych wspólnych umiejętności i wymagania dla pracy się ubiegamy. Spróbuj użyć niektóre z tych słów kluczowych w całym swoim życiorysie. To pokaże menedżera zatrudniania, na pierwszy rzut oka, że są dobrze dopasowane do pracy.
 • Spójrz na przykłady. Zwłaszcza podczas pisania swojego pierwszego CV, że to dobry pomysł, aby spojrzeć na przykłady CV. Mogą one pomóc Ci zdecydować, jak formatować swoje CV i jakie informacje mają zostać uwzględnione. Upewnij się, aby zmienić dowolną próbkę CV zawierać informacje, które są specyficzne dla ciebie, a zadania, które się ubiegamy. Sprawdź te przykłady studenta CV, a także inne przykłady CV.
 • Keep it krótki. Zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza CV, możesz nie mieć dużo informacji do uwzględnienia. CV nie powinno być dłuższe niż jedna strona. Dążyć do wypełnienia całej strony, a jednocześnie posiadające dobrą ilość pustego miejsca na marginesie.
 • Edycja, edycja, edycji. Ponieważ pracodawcy dostać tak wiele podań o pracę, coś małego jak literówka może kosztować pracę. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzane swoje CV przed wysłaniem go do pracodawcy. Przeczytaj go za wszelkie błędy ortograficzne i gramatyczne, a także wszelkich niespójności w formacie (na przykład za pomocą różnych stylów punktach). Poproś znajomego lub członka rodziny, lub usługi doradca zawodowy, również spojrzeć na to za Ciebie.

Resume Porady projekt

Wiele osób dziwi się, że wzór CV jest tak samo ważna jak treść, ale nie jest to absolutnie prawdziwe. Badania wskazują, że CV ma mniej niż 20 sekund, aby zrobić dobre wrażenie, więc musi być efektowne i łatwe do odczytania.

Istnieje wiele różnych sposobów projektowania i format CV. Sprawdź te szablony CV do pomocy formatowania własnego CV. Korzystanie z szablonu będzie łatwiej tworzyć swoje CV. Będzie to nie tylko zaoszczędzić czas, ale może również zmniejszyć liczbę błędów formatowania. Można patrzeć na innych szablonów CV dostępnych w programie Microsoft Word i Google Docs.

Próbka pierwszy Resume

Barry Allen
1234 High Street • Athens, GA 30603 • (123) 456-7890 • barry.allen@email.com

KWALIFIKACJE STRESZCZENIE
Najlepiej rankingu tenisista zmobilizowania kolegium i pro doświadczenie wycieczka gry do Excela jako Tennis Coach.

Tenis Coaching : w stanie wyciągnąć na 10-letnim doświadczeniu tenisowym konkurencyjnej do zaprojektowania i ołowiu dynamicznych młodszych i dorosłych klinik i instruktażu jakości dla graczy w każdym wieku.

Sports Management : przeszkolony w koordynacji zdarzeń turniej tenisowy i marketingu.

Certyfikaty : United States Tennis Association Profesjonalne (USPTA) i Professional Tennis Registry (PTR) certyfikat CPR, pierwszej pomocy

Główne atuty : Charyzmatyczny i wysoce motywacyjny styl coachingu, wykorzystując przy poszczególnych mocnych i zapewnienie wsparcia dla przezwyciężenia osobistych wyzwań.

EDUKACJA

BSEd w Sport Management (czerwiec 2018),
University of Georgia w Athens, GA
mężczyzn Gra zespołu; Stypendium tenis; Sports Business Club

NAJWAŻNIEJSZE DOŚWIADCZENIE

University of Georgia, Athens, GA

Student, Sports Management (09 / 2014-06 / 2018)
Zakończono kompleksowy czteroletni studiów w zakresie zarządzania sportowego. Klucz zajęć nauczania zawarte w zarządzaniu wydarzenie sportowe, public relations, marketingu i finansów.

 • Zdobył 4 nagrody dla MVP NCAA D1 programu tenisowego, osiągając 100 najlepszych USTA ranking, All-State, a kończy Top State turnieju.
 • Pod warunkiem, lekcje tenisa dla dzieci w wieku od 5 do 14 na uczelni sponsorowanych letnich klinik tenisowych.
 • Wygrał dwa kategoria I USTA National Championships.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *