Europass Curriculum Vitae Porady Pisanie

Posted on

Europass Curriculum Vitae Porady Pisanie

Ponieważ Unia Europejska wzrosła, coraz więcej standardów są realizowane przez Parlament Europejski w celu podniesienia jakości życia i doprowadzić go do pewnego poziomu, gdzie mieszkańcy wspólnie mieszkających i pracujących w UE będą wszyscy mają równe prawa.

Podczas ubiegania się o stanowisko wewnątrz każdego z państw członkowskich UE, czy studiują lub po prostu próbują zdobyć doświadczenie, jedna z najważniejszych kwestii jest, aby móc uczynić swoją wiedzę i możliwości zrozumiałe dla potencjalnego pracodawcy.

Czym jest Europass?

W dniu 15 grudnia 2004 roku, na mocy decyzji nr 2241/2004 / WE Parlamentu Europejskiego i Rady przyjęła jednolite przejrzystych ram kwalifikacji i kompetencji poprzez ustanowienie Europass.

Europass  składa się z pięciu dokumentów: Europass Curriculum Vitae (CV), Europass Paszport Językowy, suplement Europass do świadectwa, suplement Europass do dyplomu oraz dokument Europass Mobility. Pierwsze dwa formularze można wypełnić samemu, zaś trzy pozostałe są wypełnione i wydane przez właściwe organizacje.

Tworzenie dokumentów

Jeśli nie masz jeszcze CV, można utworzyć jedną online za pomocą narzędzia do tworzenia CV Europass . Można utworzyć listu motywacyjnego za pomocą tego samego systemu. Jeśli masz już CV można przesyłać je i edytować go w Internecie . Trzeba zapisać go do chmury lub wyeksportować go, gdy skończysz.

Można korzystać z systemu Europass stworzyć paszportu umiejętności oraz Paszport Językowy oraz przeglądu suplement do świadectwa , Europass Mobilność i Suplement do Dyplomu trzeba będzie ubiegać się o pracę w UE.

Europass CV Pisanie Porady

Tworzenie Europass CV jest pierwszym i najważniejszym krokiem w procesie poszukiwania pracy. Zanim  zaczniesz pisać  swoje CV Europass, istnieje kilka punktów, które trzeba znać.

Twój Europass CV jest pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą, i trzeba będzie przyciągać uwagę pracodawcy w ciągu pierwszych 10-15 sekund czytając CV Europass. Jest to jedyny sposób można zabezpieczyć się  wywiad dla danego zadania . Ale przed rozpoczęciem pisania, należy przypomnieć sobie o kilku ważnych kroków:

Przykłady Przegląd zanim zaczniesz. Znajdziesz przykłady PDF dla każdego kraju w UE w Internecie. Wykorzystać je jako przewodnik dla tworzenia własnego CV.

Twoje umiejętności i kompetencje muszą być przedstawione jasno i logicznie tak, że doświadczenie będzie wyróżniać.  Należy zwracać uwagę na szczegóły, ponieważ jest to substancja prezentacji. Obejmuje to błędy ortograficzne i interpunkcyjne.

W ogóle, twój Europass CV powinno być krótkie.  Zazwyczaj, dla osoby o zaledwie kilka lat doświadczenia, dwie strony są więcej niż wystarczające. Dla specjalistów z większym doświadczeniem, można napisać CV Europass z więcej niż dwóch stron. Jeśli ubiegasz się o stanowisko kierownicze, trzeba będzie wskazać dotychczasowych doświadczeń w sposób bardziej szczegółowy, w tym przyczyn leżących dlaczego potencjalny przyszły pracodawca powinien rozważyć zaproponowanie Ci pensję wykonawczą. W tym przypadku, pisać swoje CV Europass z tak wielu stron, jak to konieczne.

Zawsze dostosować swoje CV do opisu stanowiska stanowiska o które się ubiegasz. Spróbować, nawet, aby podświetlić potencjalnych posiadasz kwalifikacje, które są wymagane przez pracodawcę. Nie kłam w CV, jako że kłamstwo może być wykryte przed lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Europass CV posiada standardowy porządek logiczny, w którym chcesz zaprezentować swoje możliwości i wiedzy fachowej. Musisz wypełnić:

  • Informacje osobiste
  • Opis doświadczenie zawodowe
  • Szkolenie i edukacja opis
  • Umiejętności i kompetencje opis

Formatowanie Europass CV

Przechowywać w sugerowanej czcionki i układ Europass CV, jak to jest znormalizowany decyzją nr 2241/2004 / WE. Wydrukować swój życiorys na białym papierze w celu upewnienia się, że układ jest poprawny.

Pamiętaj, że zawartość i treść CV musi być oczywiste dla potencjalnego pracodawcy w ciągu 10-15 sekund po jej przeczytaniu. W związku z tym, należy zawsze używać krótkich zdań. Skupić się na istotnych aspektach swojego szkolenia i doświadczenie zawodowe oraz wyjaśnić wszelkie przerwy w studiach lub karierze.

Po zakończeniu pisania Europass CV, upewnij się, że ktoś inny  przegląd i sprawdzić  , aby upewnić się, że zawartość jest jasne, łatwe do zrozumienia i nie zawiera błędów ortograficznych.

Należy mieć na uwadze, że w Unii Europejskiej, Europass CV jest kluczem do sukcesu w procesie poszukiwania pracy. Stało się standardowy dokument stosowany do ubiegania się każdej pracy w dowolnym państwie członkowskim Unii Europejskiej, a także ułatwiając dla osób poszukujących pracy i pracodawców.

Kiedy używać życiorys Zamiast CV

W Stanach Zjednoczonych, życiorys jest używany tylko przy ubieganiu się o akademickie, wykształcenie, pozycje naukowe lub badawcze.

Życiorys może być również używany do ubiegania się o stypendia i granty. W Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce czy Azji, pracodawcy mogą oczekiwać życiorys zamiast  CV .

Wybierz odpowiedni życiorys Format

Upewnij się wybrać curriculum vitae formatu , który jest odpowiedni na to stanowisko się ubiegamy. Jeśli ubiegasz się o stypendium, na  przykład , nie będzie musiał zawierać informacje osobiste, które w przeciwnym razie byłyby zawarte w międzynarodowym CV.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *