Jak stać się skutecznym Listener Aktywny

Posted on

Jak stać się skutecznym Listener Aktywny

Podczas słuchania, dajesz całą swoją uwagę na coś lub kogoś, kto czyni dźwięk. Czy jesteś zainteresowany aktywnym słuchaczem, który można słuchać tak głęboko, że twoi współpracownicy i pracownicy czują się szczęśliwi, że cię jako współpracownika? Można z celowego praktyce i większym doświadczeniem.

W głębokim lub aktywnego słuchania, które są słowa używane do opisania najskuteczniejsze style słuchania, słuchacz wykazuje pewne potężne zachowań słuchania. Kiedy dać niepodzielną uwagę na inną osobę lub działalności, jesteś głęboko słuchać co oni próbują się porozumieć. To słuchanie jest postrzegany przez inne osoby jako szacunku i troski.

To słuchanie jest również postrzegana przez osoby, której słuchasz, jako dowód, że jesteś naprawdę słyszenia i rozumienia, co dana osoba stara się komunikować.

Będziemy chcieli, aby nauczyć się aktywnie i głęboko słuchać bo te umiejętności pomogą Ci stać się skutecznym biznes komunikator. Nie można stać się wielkim komunikator werbalny bez drugiej połowie równania odsłuchu, aktywne słuchanie, mocno objął.

Zrozumieć Co stanowi aktywny lub Głębokie słuchanie

W aktywnego słuchania, osoba, która jest słuchaczem, przenosi się do osoby, której on lub ona jest słuchanie, ich najgłębszego szacunku. To jest przenoszony przez starań, aby skupić się na i skoncentrować się na słowach i rozumieniu, że osoba, która komunikuje się z nimi, próbuje przekazać.

W głębokim lub aktywnego słuchania:

  • Słuchacz pyta że sonda i skupić się na zrozumieniu i wyjaśnieniu znaczenia co komunikator próbuje przekazać. Słuchacz nie spędza czasu formułowanie odpowiedzi lub odpowiedź do komunikatu mówiącego w ich umysłach, podczas gdy druga osoba mówi do nich.
  • Słuchacz koncentruje swój umysł i całą uwagę na słowa i znaczenia osoby komunikujące się jak zauważył i usłyszał za pomocą takich elementów mówiąc jak ich słowa, ton głosu, niewerbalne mimikę i język ciała, przykłady, a mówiąc prędkość.
  • Celem aktywnego słuchania jest wspólna znaczenia, w którym słuchacz i osoby przekazujące są zgodni co do wiadomości, która była przenoszona z jednego do drugiego. (Nie oznacza to, że zgadzasz się z głośnika, wystarczy, że jesteś absolutnie pewien, że rozumie wiadomość zostali próbuje przekazać.)
  • W aktywnego słuchania, słuchacz zapewnia osobie próbuje się komunikować, potwierdzając język ciała, szemrali umowa słowa i dźwięki i inne działania, które pomagają osobie komunikować się czuć słyszał i słuchał. Na przykład, można kiwać głową, uśmiech, powiedzieć: „Tak, rozumiem” i korzystać z innych metod dostarczania informacji zwrotnej, jak słuchać.

Słuchanie wyeliminować złe nawyki, aby stać się skutecznym Listener Aktywny

Łatwo jest wpaść złych nawyków słuchowych w codziennym zajęty, że doświadczenie w pracy. Przypadkowe rozmowy i interakcji ze swoimi współpracownikami co dzień może prowadzić do szarej, która nie obsługuje aktywnego słuchania.

Są to wspólne słuchanie złych nawyków, które uniemożliwiają staje najskuteczniejszym komunikator.

  • Jeżeli pracownik wielokrotnie podnosi te same problemy lub punkty widzenia wam, jako aktywnego słuchacza, podstawowym problemem do rozważenia jest to, że pracownik powtarza się, bo nie czujesz się go słuchu. Spójrz na swoje nawyki aktywnego słuchania, aby zobaczyć czy są potrzebne wykazujących zachowania słuchania, które przekaże pracownikowi, że naprawdę słuchasz, i słyszenia i rozumienia go.
  • Nie staraj się zwracać uwagę na częściowe kolegi lub członka personelu. Obrażasz osobę i nigdy nie będzie w pełni zrozumieć swoją pozycję lub potrzebę. Gdy pracownik lub współpracownik zbliża cię o radę, inspiracji, informacji zwrotnych lub dyskusji, słuchać, aby zrozumieć, co dana osoba potrzebuje od ciebie.
  • Jeśli nie mogą w pełni uczestniczyć w osoby personelu w tej chwili z jakiegokolwiek powodu, to lepiej przełożyć rozmowę. Jeśli są, na przykład, na drodze do spotkania, zmaga się z terminem, starając się wyjść wcześniej, lub dowolny inny doświadcza rozproszenia, to lepiej się umówić, kiedy naprawdę można słuchać osoby.
  • W najgorszym przypadku, jeśli tylko częściowo słuchać, pracownik odchodzi czując, że nie dbają o swoich obawach. Jest o wiele lepiej przełożyć dyskusję kiedy masz czas, aby wysłuchać z aktywnego i głębokiego zainteresowania. Powiedz: „Tom, ja naprawdę rozproszony przez mojego 3 pm terminu na bieżącym projekcie. Czy możemy się spotkać jutro o 9 rano, tak, że mogę słuchać i pełni zrozumieć swoje obawy?”
  • Słuchaj z uwagą skierowaną ku zrozumieniu tego, co Twój współpracownik lub pracownik potrzebuje od ciebie. Wielu menedżerów, szczególnie, są więc stosowane do pomagania ludziom rozwiązywać problemy, które ich pierwszym kierunkiem działań jest rozpoczęcie rozwiązania burzy mózgów i doradztwo. Może pracownik potrzebuje tylko ucho słuchacza. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby aktywnie i głęboko słuchać. Zadawaj pytania o wyjaśnienia, aby upewnić się, że wiesz dokładnie, co pracownik stara się komunikować.
  • Gdy uważasz, że nie, wtedy i tylko wtedy, poproś osobę, co chcieliby od ciebie . Zaufaj to. Zazwyczaj wiemy, i często oni odetchnąć z ulgą i powiedzieć: „Dziękuję bardzo za tylko słuchać. To jest dokładnie to, co potrzebne. Nie musisz robić nic więcej.”

Bottom Line O aktywnego słuchania

Możesz stać się bardziej skutecznym aktywnym słuchaczem, jeśli zwrócić uwagę na tych głównych złych nawyków odsłuchowych. Przy wielokrotnym praktyce, można wyeliminować złe nawyki i stać się wielkim aktywnym słuchaczem. Zmiany te sprawiają Ci skuteczny biznes komunikator . Twoi koledzy i raportowania pracownicy skorzystają ze swojego zamierzonego praktyce.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *