Jak przygotować się do rozmowy Behavioral Job

Posted on

Jak przygotować się do rozmowy Behavioral Job

Co to wywiad behawioralny? Kandydaci do pracy często zapytać, jaka jest różnica między zwykłym kwalifikacyjnej i wywiadu behawioralnego. Co należy zrobić, aby przygotować się, gdy pracodawca ma zamiar zadać pytania wywiad behawioralny oparte?

Nie ma różnicy w rzeczywistej formie rozmowy kwalifikacyjnej. będzie jeszcze spotkanie z ankietera odpowiedzi na wywiad pytania. Różnica polega na rodzaju pytań do wywiadu, które zostaną zadane.

Zapoznać się z informacjami na temat różnicy między behawioralnych i tradycyjnych rozmów kwalifikacyjnych, przykłady pytań, jak radzić sobie wywiad behawioralny.

Co to wywiad behawioralny pracy?

Rozmowa behawioralna opiera się na podstawie wywiadu odkrywając jak respondent działał w określonych sytuacjach związanych z zatrudnieniem. Logika jest to, że jak się zachowywał w przeszłości będzie przewidzieć, jak będzie zachowywać się w przyszłości, czyli przeszłość wydajność prognozuje przyszłe wyniki.

tradycyjne Wywiady

W tradycyjnym wywiadu, zostaniesz poproszony serię pytań, które zazwyczaj mają proste odpowiedzi typu: „Jakie są twoje mocne i słabe strony?” lub „Co najważniejsze wyzwania i problemy napotkaliście? Jak sobie z nimi radzić?” lub „Opisz typowy tydzień pracy.”

W wywiadzie behawioralnym, pracodawca podjął decyzję, jakie umiejętności są potrzebne w osobie ich zatrudniania i będzie zadawać pytania, aby dowiedzieć się, czy kandydat ma te umiejętności. Zamiast pytać jak byś się zachowywał, będą pytać jak nie zachowywać. Ankieter będzie chciał wiedzieć, w jaki sposób obchodzić sytuacji, zamiast tego, co można zrobić w przyszłości.

pytania zadawane

Behawioralne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej będzie bardziej zaostrzony, bardziej próbkowania i dokładniej niż tradycyjne pytań do wywiadu:

 • Podaj przykład okazję, gdy używany logiki, aby rozwiązać problem.
 • Dać przykład pan osiągnął cel i powiedz mi, jak to osiągnąć.
 • Opisać decyzję wprowadzoną że był niepopularny i jak obchodzić jej wdrażania.
 • Czy wykroczyły daleko poza call of duty? Jeśli tak to jak?
 • Co zrobić, gdy twój harmonogram zostanie przerwany? Dać przykład, jak go obsłużyć.
 • Trzeba było się przekonać zespół do pracy nad projektem nie byli zachwyceni? Jak to zrobiłeś?
 • Czy obsługiwane trudną sytuację współpracownika? W jaki sposób?
 • Opowiedz mi o tym, jak skutecznie pracował pod ciśnieniem.
 • Więcej behawioralne pytania wywiadu.

Pytania następcze będą również wyszczególnione. Możesz zostać poproszony o to, co zrobiłeś, co pan powiedział, w jaki sposób reaguje albo jak czułeś podczas sytuacji Państwo wspólnie z menedżerem rekrutacji.

Przygotowanie

Jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie? Ważne jest, aby pamiętać, że nie będą wiedzieć, jaki rodzaj wywiadu odbędzie dopóki siedzą w pokoju przesłuchań. Więc przygotować odpowiedź na tradycyjnych pytań do wywiadu.

Następnie, ponieważ nie wiem dokładnie jakich sytuacjach użytkownik zostanie poproszony o tym, czy jest to wywiad behawioralny, odświeżyć swoją pamięć i rozważyć pewne szczególne sytuacje zostały uregulowane lub projektów, które pracowały na. Możesz być w stanie z nich korzystać, aby pomóc odpowiedzi ramce.

Wskazówka : Przygotować historie ilustrujące czasy, kiedy udało się rozwiązać problemy lub wykonywane memorably.

Historie będzie przydatna pomóc sensownie odpowiedzieć w wywiadzie behawioralnym. Można badać technikę odpowiedzi wywiad gwiazda, która oferuje sposób odpowiadając behawioralne pytań do wywiadu.

Wreszcie, przegląd opisu pracy, jeśli masz go, czy wpis jest praca lub reklamy. Możesz być w stanie zorientować się, jakie umiejętności i cechy behawioralne pracodawcy poszukują czytając opis i wymagania pozycji pracy.

Podczas wywiadu

Podczas rozmowy, jeśli nie jesteś pewien, jak odpowiedzieć na pytanie, poprosić o wyjaśnienia. Następnie należy włączyć te punkty w swojej odpowiedzi:

 • Specyficzna sytuacja
 • Zadania, które trzeba zrobić
 • Akcja wziąłeś
 • Wyniki, czyli co się stało

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma dobrych lub złych odpowiedzi. Wywiad jest po prostu stara się zrozumieć, w jaki sposób zachowywał się w danej sytuacji. Jak reagujesz ustali, czy istnieje dopasowanie między swoimi umiejętnościami i położenia firma stara się wypełnić.

Więc słuchaj uważnie, być jasne i szczegółowe, kiedy reagować i, co najważniejsze, być uczciwym. Jeśli Twoje odpowiedzi nie są tym, co wywiad szuka, pozycja ta może nie być najlepsza praca dla Ciebie.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *