List Porady: Jak zrobić swój list motywacyjny Stand Out

Posted on

List Porady: Jak zrobić swój list motywacyjny Stand Out


Jedną z najtrudniejszych rzeczy na temat pisania listu motywacyjnego do pracy jest to, że można spędzić wiele czasu i wysiłku, pisząc list idealny ale nie wiem, czy ktoś ma zamiar ją przeczytać. Napisanie dobrego listu jest praca. Musisz upewnić się, że dobrze napisana, przedstawia pracodawcy, dlaczego masz kwalifikacje, a nie ma żadnych rażących błędów, które może kosztować wywiad.

Jaki jest najlepszy sposób, aby dostać swój list motywacyjny zauważył, gdy pracodawca ma mnóstwo ich do poszukiwania przez? Istnieje kilka kroków szybkie i łatwe, że można podjąć, aby napisać list motywacyjny, który będzie zaimponować kierownik rekrutacji.

Spójrz na tych porad i zobaczyć, które z nich będzie pracować dla Ciebie najlepszy. Nawet kilka drobnych zmian może mieć duże znaczenie.

Szybkie porady Get Your List Noticed

1. Wybierz odpowiedni rodzaj pisma. Przed rozpoczęciem pisania listu motywacyjnego, upewnij się, że wybrałeś odpowiedni rodzaj pisma. Styl będzie różna w zależności od tego, czy piszesz do nas, aby przejść z CV, pytając o wakatów lub wspomnieć skierowania.

2. Znajdź osobę kontaktową. Jeśli można znaleźć osobę kontaktową dla swojego listu, będzie w stanie go spersonalizować, a będziesz mieć kogoś na kontynuowanie aby upewnić się, że list zostanie spojrzał.

3. Dołącz skierowania. Warto poświęcić kilka minut, aby sprawdzić, czy znasz kogoś, kto może skierować Cię do pracy. Sprawdź swoją sieć LinkedIn i znajomych z Facebooka, aby dowiedzieć się każdy, kto pracuje w firmie, która mogłaby odnieść.

4. Wybierz podstawową czcionkę.  Wybierz czcionkę, która jest łatwa do odczytania. Times New Roman, Arial, Calibri i działa dobrze.

5. Keep it krótkie i proste. Listów motywacyjnych nie muszą być długie. W rzeczywistości, wszystkie długi list będzie zrobić to oczy czytelnika na szkliwo. A kilka akapitów jest mnóstwo, a list nie powinien być dłuższy niż jednej stronie. Jeśli list jest zbyt długo nie używać mniejszej czcionki, edytować i zamiast wyciąć słowa.

6. Pozostawić dużo pustego miejsca na stronie. Innym sposobem na poprawę czytelności ma zawierać spacji między życzeniami, ust i swojego podpisu. Jest to znacznie łatwiejsze do odczytania dobrze rozmieszczone nas, niż to, odtłuszczone taki, który jest trudny do odczytania, ponieważ nie ma zbyt dużo informacji wtłoczone zbyt mało miejsca.

7. Dopasuj swój list motywacyjny do CV. Wybierz tę samą czcionkę zarówno swoje CV i list motywacyjny i aplikacji będzie wyglądać polerowane i profesjonalny.

8. Zrób meczu pomiędzy swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Jednym z najważniejszych sposobów na zdobycie list motywacyjny zauważyłem jest jasno mecz pomiędzy wymaganiami stanowisk wymienionych w pomocy chciał reklamę i poświadczeń. Nie oczekuj od pracodawcy zrozumieć.

9. Zaznacz tylko najważniejsze informacje z Twojego CV. Nie należy korzystać z listu do powtarzać i powtarzać co jest w CV. Jest to okazja, aby skupić się na konkretnych umiejętności i atrybutów, które trzeba będzie korzystna dla pracodawcy. Sprawdź różnicę pomiędzy CV i list motywacyjny, aby uzyskać więcej informacji.

10. Dostosuj swój list i pokazać pracodawcy, co masz do zaoferowania firmę. Nie warto wysyłając list motywacyjny, który nie jest dostosowany. Jest pitch aby uzyskać wywiad, więc trochę czasu, aby spersonalizować swój list, wspominając o skierowanie, jeśli masz, i podziel się najsilniejsze kwalifikacje. Oto wskazówki dotyczące pisania listu zwyczaj tytułową.

11. Zastosowanie T-Shape dla ciebie list motywacyjny. Pokrywa w kształcie litery T wymienia swoje doświadczenia i wymagań pracodawcy, zazwyczaj w tabeli po dokonaniu ustępie wprowadzającym i powyżej zamknięcia.

12. Za pomocą kul. Korzystanie z listy punktowanej ma innej opcji uzyskania informacji zauważył w liście. Paragrafy mają tendencję do zacierania razem, ale pociski narysować oczy czytelnika do treści na stronie. Upewnij się, że każdy punkt kula jest krótki i rozpoczyna się słowem działania. Przegląd wskazówek dla kul w tym list motywacyjny i przykład listu motywacyjnego z kulami.

13. Są pewne rzeczy, które nie powinny zawierać w liście przewodnim . To nie jest konieczne umieszczanie informacji osobistych. Nigdy nie obejmują wymogi wynagrodzenia, chyba że pracodawca zażąda wyraźnie, że robisz. Nie wspominając, jak opuścił swoją ostatnią pracę, zwłaszcza jeśli padły. Miej nas koncentruje się na pracy, o którą się ubiegasz i utrzymać ją faktyczny.

14. Zamknąć swój list z jak będziesz śledzić (jeśli masz osobę kontaktową) i podać swoje dane kontaktowe, więc jest to łatwe dla pracodawcy w celu nawiązania kontaktu. Następnie dodać zamykanie i nazwisko, a ty prawie gotowe. Oto wybór zamknięć, które działają dobrze dla listów motywacyjnych.

15. Sprawdź, literówek i błędów gramatycznych. Nie klikaj wysłać lub przesłać zanim miały czas, aby dokładnie sprawdzane list. Grammarly jest wspaniałym narzędziem do upewniając się, że listy motywacyjne są idealne. Przeczytaj to głośno i może odebrać trochę więcej błędów. Ponadto, sprawdź te wskazówki dla korekta okładki litery samemu.

16. Dołącz podpis e-mail, gdy wysyłając listów motywacyjnych. Kiedy wysłać list motywacyjny należy dołączyć podpis z nazwiskiem, numer telefonu, adres e-mail i adres URL profilu LinkedIn, jeśli masz. Że będzie to łatwe dla osoby w celu nawiązania kontaktu z wami.

17. E-mail to do siebie, aby mieć pewność, że formatowanie jest doskonały. Jest jeszcze jedna rzecz do zrobienia przed wysłaniem listu. Przesłać kopię dla siebie do ostatecznego wyboru. Upewnij się, że formatowanie jest jak chcesz i korektę go jeszcze raz.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *