Nasıl Davranışsal İş Görüşmesi için Hazırlanır

Posted on

Nasıl Davranışsal İş Görüşmesi için Hazırlanır

davranışsal mülakat nedir? istihdam için adaylar genellikle fark düzenli iş görüşmesi ve davranışsal mülakat arasındaki farkın ne sorun. işveren bazlı mülakat soruları size davranışsal soracağım eğer sen hazır olmak için ne yapmalıdır?

iş görüşmesi fiili biçiminde bir fark yoktur. Hala bir görüşmeci ile buluşup soruları mülakat yanıt verecektir. Fark istenecek mülakat soruları tipinde olduğunu.

davranışsal ve geleneksel iş görüşmeleri, soruların örneklerle ve nasıl bir davranış görüşmeyi ele arasındaki fark bilgileri inceleyin.

Bir Davranışsal İş Görüşmesi nedir?

Davranışsal temelli görüşme röportaj özgü istihdamla ilgili durumlarda nasıl hareket keşfetmek dayalı görüşme yapmaktır. mantık İleride nasıl davranacağını tahmin edecek geçmişte nasıl davrandığını, yani geçmiş performans gelecekteki performansını tahmin olmasıdır.

Geleneksel Röportajlar

Geleneksel bir röportajda, genellikle gibi basit cevaplar var bir dizi soru sorulacaktır “güçlü ve zayıf yönleriniz nelerdir?” ya da “yüz vermedi majör ne tür zorluklarla ve sorunlar? Bunları nasıl ele?” ya da “Tipik bir çalışma haftası tarif edin.”

Bir davranışsal röportajda, işveren onlar işe kişiye ihtiyaç vardır ve aday olanlar becerilere sahip olmadığını öğrenmek için sorular soracaktır hangi becerileri karar verdi. Bunun yerine, nasıl davranacağınızı sorma, onlar davranması nasıl oldu soracaktır. Görüşmeci yerine ileride yapabileceklerine istinaden, bir durumu nasıl ele bilmek isteyecektir.

Sorduğu Soru

Davranışsal mülakat soruları, daha sivri daha Sondalamadan ve geleneksel mülakat soruları daha spesifik olacaktır:

 • Eğer bir sorunu çözmek için mantık kullanıldığında bir vesileyle bir örnek verin.
 • Eğer ulaşmış ve bunu nasıl elde söyle bir amacın bir örnek verin.
 • O sevilmeyen oldu yapılan bir kararı açıklamak ve bunu nasıl uygulamaya ele.
 • Yukarıdaki ve call of duty gitti mi? Öyleyse nasıl?
 • Programınızı kesildiğinde ne yaparsınız? Üstesinden nasıl bir örnek verin.
 • Eğer onlar hakkında heyecan değildi bir proje üzerinde çalışmak için bir takım ikna oldu mu? Bunu nasıl yaptın?
 • Bir meslektaş ile zor bir durum ele mi? Nasıl?
 • Baskı altında etkili bir nasıl çalıştığını anlat.
 • Daha davranışsal mülakat soruları.

Tamamlayıcı sorular da detaylı olarak açıklanacaktır. Eğer siz tepki ya da durumun sırasında nasıl hissettiğini işe alım yöneticisi ile paylaştı nasıl söylediklerini, yaptıklarını istenebilir.

Hazırlık

hazırlanmanın en iyi yolu nedir? Bu size görüşme odasında otururken kadar gerçekleşecek görüşmenin ne tür bilmez hatırlamak önemlidir. Yani, geleneksel mülakat soruları cevapları hazırlar.

Tam olarak bilmiyorum çünkü Sonra, hangi durumlarda bunun bir davranış görüşme ise yaklaşık istenecektir, hafızanızı tazelemek ve üzerinde çalışmış bazı özel size ele aldığımız durumları veya projeleri düşünün. Sen çerçeve yanıtları göstermesi için kullanmak mümkün olabilir.

İpucu : başarıyla sorunları çözmüş ya unutulmaz performans zamanları gösteren öyküler hazırlayın.

hikayeleri bir davranış röportajda anlamlı yanıt yardımcı olacak yararlı olacaktır. Sen davranışsal mülakat soruları yanıtlayan bir yol sunar YILDIZ görüşme tepki tekniği, araştırma yapabilirsiniz.

Son olarak, eğer varsa, iş tanımını gözden geçirmek veya iş ilanı veya reklam. Sen beceri ve davranış özelliklerinin işveren iş tanımı ve pozisyon gereklilikleri okumasını arıyorlar hakkında bir fikir edinmek mümkün olabilir.

Görüşme boyunca

Görüşme sırasında, soruyu cevaplamak açıklama istemek nasıl emin değilseniz. Sonra cevap bu noktaları eklemeyi unutmayın:

 • Belirli bir durum
 • yapılması gereken görevler
 • Aldığın eylem
 • Sonuçlar, yani, ne oldu

Bu doğru ya da yanlış cevap yoktur akılda tutmak önemlidir. Görüşmeci sadece belirli bir durumda nasıl davrandığını anlamaya çalışıyor. Nasıl beceri ve şirket doldurmak için arayan pozisyon arasında bir uyum olup olmadığını belirleyecektir yanıt verir.

Eğer cevap ve en önemlisi, dürüst olmak Yani, dinle dikkatle açık ve anlaşılır. cevaplarınız Görüşmeci aradığını değilseniz, bu pozisyon sizin için en iyi iş olmayabilir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *