Satış Kariyer: En Komisyonu Tabanlı Satış İşler

Posted on

Satış Kariyer: En Komisyonu Tabanlı Satış İşler

Komisyon esaslı satış işinde çalışmak, iletişim becerileri, satış becerileri varsa hayatını kazanmak için kazançlı bir yoldur ve bir anlaşmayı yeteneği olabilir.

Nasıl komisyon ödeme çalışır? İşverenler saatlik ücret, maaş, ikramiye, liyakat ödeme, maliyet-of-yaşam artar ve komisyon dahil işçileri, telafi için pek çok farklı yöntem var. Tüketicilere veya diğer işletmelere doğrudan ürün satışı için tazminat ödül çalışanlar için Komisyon sistemleri.

Kazanılan komisyon miktarı hedeflerinize ulaşma veya kotalarını aşma gibi satış kriterlerinin karşılanması için dayanmaktadır.

Komisyon Türleri

işveren bağlı, komisyon, taban ücret veya maaş üstünde ödenebilir gelecek komisyon kazanç ile berabere olarak ödenen veya bonus olarak ödenir.

 • Düz Komisyon işçileri sadece onlar üretmek satış dayalı ücret alma komisyonu, en saf halidir.
 • Karşı Gelecek Komisyonu çizin Kazanıldığı kez komisyon düşülür gelire sahip işçiler sağlar.
 • Maaş Artı Komisyonu sistemleri satış personeli için bir dizi maaş kuran ve daha sonra üretilen satış dayalı komisyon geliri ekleyerek içerir.
 • Maaş Artı Bonus çalışanları belirli satış hedeflerine ulaşmak zaman götürü desteklenmiş bir dizi maaş kurulması taraf olmanın tazminat düzenlemeleri.

Komisyon Hesaplanır nasıl

işveren komisyon hesaplanması için bir temel olarak kullandıkları pek çok farklı yapılar vardır.

Brüt Satış Komisyonu En basit haliyle, komisyon brüt satış hacmine bağlı olarak yapılabilir. Örneğin, bir gayrimenkul satış elemanı bir ev satan ve bir komisyon olarak satış fiyatının 1,5% alır.

Kar yüzdesi Komisyonu işverenin maliyetini aşan bir öğe üzerinde kâr yüzdesi temel alabilir. Bir araba satıcısı 20.000 $ maliyeti Örneğin, bir otomobil satış elemanı 20.000 $ üzerinde nihai satış fiyatının% 5’i kazanmak olabilir.

Değişken Komisyon Değişken komisyon sistemleri satış çeşitli düzeylerde veya belirli hedeflere ulaştıktan sonra komisyon farklı fiyatlar içerir. Örneğin, bir satış elemanı satış ilk 100.000 $ üzerinde% 3 komisyon alabilirsiniz, $ 100,000- 200,000 $ ve 200.000 $ aşan tüm satış% 7 den satış% 5.

Bölge Satış Komisyonu Bölge veya grup satış komisyonu grubu karşılar veya onların bölgedeki satış hedeflerine aşarsa bir ekip tüm satıcılar ödüllendirme içerir.

Üst 7 Komisyonu Tabanlı İşler

Bunlar Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun verdiği bilgilere göre en yüksek kazanç potansiyeli olan komisyon tabanlı satış işleri bazılarıdır.

 1. Reklam Satış Temsilcisi

Reklam satış temsilcileri çevrimiçi, yayın reklam alanlarını satar ve işletmeler ve bireyler için medya platformları yazdırın. İş sorumluluklar, potansiyel müşteriler ile temas satış sunum yapma ve müşteri hesaplarını korumak sayılabilir.

Maaş: reklam satış ajanlar için medyan yıllık ücret Mayıs 2017 $ ‘dan az 24.320 kazanılan en düşük% 10 içinde $ 49.680 idi ve en yüksek% 10 $’ dan fazla 108.700 kazandı.

İş Outlook: reklam satış ajanların İstihdam Ancak 2026 için 2016 den% 4 oranında küçüleceği tahmin edilmektedir, umutları çok daha iyi dijital pazarda bulunmaktadır. Reklam giderek artan miktarda çevrimiçi video reklamları, arama motoru reklamları ve akıllı telefonlar veya tablet tarzı bilgisayarlar için tasarlanan diğer dijital reklamlar dahil olmak üzere dijital medya, konsantre olması bekleniyor.

 1. Enerji Broker

Enerji broker konut veya ticari müşteriler veya kamu adına satın alan veya satmak enerji ürünleri. Bunlar müzakere ve tüketiciler ve işletmeler için enerji satış için nezaret sözleşmeler.

Maaş: Enerji aracılar için medyan yıllık ücret Mayıs 2017 yılında $ 52.510 oldu.

İş Outlook: Enerji broker istihdamı daha hızlı tüm meslekler için ortalamanın, 2016 den 2026 kadar% 10-14 oranında büyüyeceği tahmin edilmektedir.

 1. Sigorta Satış Ajan

Sigorta satış acentaları iletişim potansiyel müşterilere ve satış, bir veya sigorta fazla türleri. Sorumluluklar çeşitli sigorta poliçeleri açıklayan içerir ve yardımcı müşterileri uygun planlar seçin.

Maaş: Sigorta satış ajanlar için medyan yıllık ücret en düşük% 10 $ ‘dan az 27.180 ve $’ dan fazla 125.190 kazanılan en yüksek% 10 Kazanılan Mayıs 2017 yılında $ 49.710 oldu.

İş Outlook: Sigorta satış ajanların İstihdam hızlı tüm meslekler için ortalamanın, 2016 ila 2026 için% 10 büyüme göstereceği tahmin edilmektedir. Sigorta sektörünün bu segment diğerlerinden daha hızlı büyüyeceği tahmin edilmektedir olarak istihdam büyümesi, sağlık sigortası satan ajanlar için daha da güçlü olması gerekir. Doğrudan sağlık ve sağlık sigortası taşıyıcıları sigorta satış ajanların İstihdam 2016 den 2026 kadar% 28 büyüme göstereceği tahmin edilmektedir.

 1. Emlak Komisyoncular ve Satış Acenteleri

Emlak komisyoncuları ve satış acentaları müşteriler, satmak satın yardımcı ve konut ve ticari mülkiyet kira. broker ve ajanlar benzer işler yapmak olsa da, emlak komisyoncuları kendi gayrimenkul işlerini yönetmek için lisanslıdır.

Maaş: emlak komisyoncuları için medyan yıllık ücret en düşük% 10 $ ‘dan az 24.160 ve $’ dan fazla 151.660 kazanılan en yüksek% 10 Kazanılan Mayıs 2017 yılında $ 56.730 oldu. Gayrimenkul satış ajanlar için medyan yıllık ücret en yüksek% 10 $ ‘dan fazla 109.490 Kazanılan iken en düşük% 10, $ 23.130 daha az kazanılan Mayıs 2017 yılında $ 45.990 oldu.

İş Outlook: emlak broker ve satış ajanların İstihdam Bu yaklaşık olarak hızlı, tüm meslekler için ortalama gibidir 2016 den 2026% 6 büyüme göstereceği tahmin edilmektedir. İş beklentileri ekonomik genişleme ve düşük faiz oranları olduğu dönemlerde daha olumludur.

 1. Satış Mühendisleri

Satış mühendisleri işletmelere karmaşık bilimsel ve teknolojik ürün veya hizmet satmak. Onlar ürünlerin parça ve fonksiyonların geniş bilgiye sahip olmalı ve bu ürünlerin çalışması bilimsel süreçleri anlamak gerekir.

Maaş: Mayıs 2017 yılında satış mühendisleri için medyan ödeme üst% 10 kazanç en az $ 162.740 ve az $ 56940 kazanç alt% 10, $ 98.720 oldu. En yüksek ortalama satış telekomünikasyon ödendi, bilgisayar sistemleri hizmetleri ve pazarın toptan elektronik segmentlerini tasarlar.

İş Outlook : Satış mühendisi istihdamı hızla tüm meslekler için ortalama olarak yaklaşık 2016 ila 2026 için% 7 büyüme göstereceği tahmin edilmektedir. İstihdam büyüme bilgisayar yazılımı ve donanımı satan satış mühendisleri için güçlü olması muhtemeldir. Güçlü sanayi büyüme de bilgisayar sistemleri tasarımı ve ilgili hizmetlerde bekleniyor.

 1. Menkul, Emtia ve Finansal Hizmetler Satış Acenteleri

Menkul, emtia ve finansal hizmetler satış acentaları finans piyasalarında alıcı ve satıcı bağlayacak. Onlar bireyler, tavsiye şirketleri yatırımcıların arayışı içinde ve davranış esnafa menkul satmak.

Maaş: menkul kıymet, emtia için medyan yıllık ücret ve mali hizmetler satış acentaları düşük% 10 $ ‘dan az 33.060 ve $’ dan fazla 208.000 kazanılan en yüksek% 10 Kazanılan Mayıs 2017 yılında $ 63.780 oldu.

İş Outlook: menkul kıymet, emtia ve finansal hizmetler satış ajanları istihdamı Bu yaklaşık olarak hızlı, tüm meslekler için ortalama gibidir 2016 den 2026 kadar 6 oranında büyüyeceği tahmin edilmektedir.

 1. Toptan ve İmalat Satış Temsilcileri

Toptan ve imalat satış temsilcileri işletmelere ürünlerini, devlet dairelerini ve diğer kuruluşlar satmak. üretici veya toptancı adına Satış temsilcisi, rehber müşteriler, bu kişilerin sattığı ürünlerle, görüşür fiyatlarının özelliklerini açıklar ve müşterilerin malları hakkında kelimesi herhangi bir soru cevaplar.

Maaş: Mayıs 2017 yılında ortanca ödeme üst% 10 kazanç en az $ 120.280 ve az $ 27,760 kazanç alt% 10, $ 60.340 oldu. Bu kategoride, teknik ve bilimsel ürünleri satan satış temsilcileri en yüksek maaşları kazandı.

İş Outlook: toptan ve imalat satış temsilcilerinin Genel istihdam Bu yaklaşık olarak hızlı, tüm meslekler için ortalama gibidir 2016 den 2026 kadar% 5 büyüyeceği tahmin edilmektedir.

Bir Satış Kariyer Yolunda Sırada Ne Var

Nasıl size satış kariyer büyüyebilir? Bir satış rolünden ilerlemek isteyen çalışanlar için kariyer yolunda bir sonraki adım genellikle bir satış müdürü pozisyonudur. Bir satış yöneticisi için 2017 yılında ortanca ödeme $ 121.060 idi. Bu rol için istihdam 2016 ve 2026 arasında% 7 büyümesi bekleniyor.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *