Sigorta Kariyer İş Genel Bakış ve Profiller

Posted on

Sigorta Kariyer İş Genel Bakış ve Profiller

sigorta ilgili meslekler bağımlı olmakla etrafında bir sigorta şirketinin iki temel fonksiyonu vardır. İlk teknik fonksiyonudur ve ikinci kurumsal yatırımcı gibidir.

Yüklenim bir kişinin, mülkiyet, ya da etkinlik için bir sigorta poliçesi yazılı olarak ilgili risklerin ölçüm ve hesaplama içerir. prim tarifesiz ödemeler şarjlı bir sigortacı tarafından sigortacı tarafından değerlendirilen bu riski yansıtmaktadır. primleri sigorta şirketi verilen bir politikayı yazıyor eğer bir iddia ödemek zorunda kalacak olasılığının derecesi ile uygun ve orantılı bulunmaktadır.

yatırım fonksiyonu aynı derecede önemlidir. İyi işletilen sigorta şirketi, en azından uzun vadede, iddiaların gerçek ödemeleri üzerinden prim elde edilen gelir bir fazla olacaktır. Bu fazlalık düzgün ve eşit bir şekilde yatırım olmalı, bu nedenle sigorta şirketleri bu paranın karşılığında yüksek getiri kazanç adanmış önemli değnek var.

Sigorta Şirketleri Üç Kategori 

Sigorta şirketleri hayat sigortası, mal ve kaza ve sağlık sigortası üç ana kategoriye ayrılır. Firmalar bir küre veya politika türlerinin bir kombinasyonu odaklanabilir.

Hayat sigortaları kişinin ölümü halinde karşı ödeme söz ve hayat sigortası ürünlerinin pek çok farklı türde satabilirsiniz. Mülkiyet ve kaza sigortaları böyle otomobil kazaları, yangın, fırtına hasar, rüzgar hasarı, yaralanma ve hırsızlık gibi çeşitli risklere karşı bireyleri korumak ve işletmelerin politikaları yazın. Bu politikalar kişilerin veya işletmelerin hedeflenebilir. Son olarak, sağlık sigortaları tıbbi masraflarını politikaları yazın.

Sigortacılıkta Kariyer Yolları 

Sigorta sektörü pozisyonların bir aralıkta insanların çok sayıda istihdam etmektedir. Bu zor bir liste ama bu sektörde istihdam daha önemli ve daha iyi ücretli hatlarının bazıları yer almaktadır. Herhangi bir sektörde olduğu gibi, her zaman bir temel destek personeli var ve iş başlıkları ve sorumlulukları işverenden işverene biraz değişebilir.

Aktüer

Bir aktüerya önemli teknik bir iş tutar. Bunlar istatistiksel analiz ve sigorta poliçesi şartları ve prim bilimsel tespitinde eğitilmiştir. Bu ölçmek ve primler buna göre tahsil edilebilmesi için risk faktörlerini hesaplamak için Aktüerin işidir.

Sigorta Değerleme Uzmanı

Bu pozisyon hasarlı malın değerini değerlendirmek açıdan bir sigorta şirketi haline gelen talepleri değerlendirerek içerir. Onlar tamir veya özelliği değiştirilmesi muhtemel maliyetini ölçmek. Bu nedenle, şirket ne kadar ödeyecek eğer sigorta şirketi, iddiasını ödeme ve konusu karara bağlanacak yardımcı olur.

Hasar Ayar

Bu rol, bir değerleme benzerdir. Diğerleri bir ya da diğer itimat olabilir Bazı sigorta şirketleri istihdam hem. Bir ayarlayıcı genellikle, tanıkların görüşme ve polis raporları analiz olarak araştırma dahil, ancak, daha geniş görevleri vardır.

İddialar Examiner

Bu pozisyon aynı zamanda bir ayar kolu veya bir değerleme ile aynı sorumluluk ve görevler çok gerektirir. Bu bir değerleme gibi bir şey ve bir ayarlayıcı bir pozisyona yuvarlandı.

Sigorta Araştırmacı

Bir araştırmacı, önlenmesi ve sigorta dolandırıcılık vakalarını içeren suçlanıyor. Bu pozisyon en kolay temin bedensel yaralanma, maddi hasar ve sorumluluk karşı sigorta şirketleri ile olduğunu.

Satış acentası

Bir Satış Ajan sigorta şirketi kendisi ya yönelik veya bağımsız sigorta broker için işe yarayabilecek. Tüketicilere şirketin politikaları satmak onların işidir.

sigortacı

Sigortacılar bir sigorta şirketi, verdiği veya politikaları underwrites zaman almak olasıdır riskini değerlendirir. Onların görevleri, uygun prim tavsiye içerir.

Para Yöneticileri ve Yatırım Araştırma Uzmanları

Bu çalışanlar şirkete ödenen primler şirketin en avantajlı yatırım ve devam ettirilmesini sağlamak, iş yatırım tarafını denetleyecek.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *