Bir Özgeçmiş ve Kapak Mektubu Arasındaki Fark Nedir?

Posted on

 Bir Özgeçmiş ve Kapak Mektubu Arasındaki Fark Nedir?


Bir özgeçmiş ve kapak mektubu arasındaki fark nedir? Bir kapak mektup ve özgeçmiş ikisi de başvuruda bulunduğunuz için işte excel için doğru becerilere sahip olduğunu kanıtlayan ortak amacını paylaşırlar.

Ancak, iki belge yapısı ve niyet arasında net ayrımlar vardır. İş arayanlar onların mektubu görüntüleyebilir ve belgelerin tamamlayıcı fakat eşsiz çifti olarak devam etmelidir. Yani kapak mektubu özgeçmiş geri akan sadece mermi noktaları daha fazla olmalıdır.

Birçok işveren bir özgeçmiş hazırlama, iş başvurunuzda belirttiğiniz gerektirir.

Bir mektup gerekmeyebilir. Ama, bir görüşme için seçilen alma şansınız yardımcı olabilecek bir iş başvurusunda zaman bir de dahil olmak üzere.

Bir Özgeçmiş ve Kapak Mektubu Arasındaki Fark

Bir genel iş deneyimi özet ve bunun eldeki işe ilgilidir olarak iş deneyimi bir özetini olarak kapak mektubu olarak Özgeçmişinizi düşünebiliriz.

Özgeçmiş istihdam geçmişi maddelendirmektedir bir belgedir. Size tuttu işleri, size ulaşmış eğitim, sertifikalar, beceri ve arka planınız ve iş deneyimi ile ilgili diğer ölçülebilir bilgiler özetlenmektedir.

En yaygın özgeçmiş formatı iletişim bilgileri, iş başlıkları, pozisyon açıklamaları, istihdam, eğitim bölümünde ve diğer ilgili bilgilerin tarihleri ​​içeren bir deneyim bölümü ile bir listedir.

Tipik olarak, bir özgeçmiş üçüncü kişi yazılı ve mümkün olduğunca az kelime deneyim özetlemek olarak kullanır. Yani, yerine yazma diyen bir mermi noktasına sahip olacak bir özgeçmiş “Ben XYZ firmasında büyük alım ekibi denetimli” “19 kişilik alım ekibi Denetimli.”

Mümkün olduğunda, bu tür sen denetimli insanların sayısı gibi Özgeçmişinizde numaraları, kullanmak isteyeceksiniz, yüzde satış, müşteri sayısı yardımcı vs. arttı

Bir mektup size başvuruda bulunduğunuz iş için var nitelikleri vurgulamak için yazılmıştır. İş için uygun bir aday olarak neden ek bilgilerle işveren sağlamak için kullanılır. Kapak mektubu ana işlevi Kalifikasyonunuzun size iş için bir maç yapar nasıl kapalı göstermektir.

Bir mektup, bir selamlama Birkaç paragraftaki ve kapanış içeren bir mektup biçiminde yazılır. Bir özgeçmiş aksine, kapak mektubu yazmak için birinci kişiyi kullanmalıdır. (Dedi ki, çok fazla “ben” kullanmaktan kaçının.)

Ne Özgeçmiş dahildir

Özgeçmişinizi iş deneyimi ve eğitim ayrıntılı listesiyle birlikte işverenler sağlamalıdır. Eğer tuttu her iş ile ilişkili beceri ve başarıları söz konusu belirli roller katma değer nasıl işverenler göstermek için yeterli ayrıntılı olarak açıklanmalıdır.

Çoğu zaman, madde işaretli listelerde bilgi sağlamak devam eder; Bu belge özlü olmasına yardımcı olur ve İşverenler hızlı bir şekilde taramak için izin verir.

Ne Kapak Mektubu dahildir

Bir mektup, kısa üç veya dört paragraf belgedir. Bu işverenlerin size nitelikleri hakkında mektupta yapıyoruz açıklamaya Uyumlu hale Özgeçmişinizi danışacak varsayımıyla yazılmalıdır.

Bir mektup özgeçmiş temsil edilen arka plan yorumlamak işverenlere yardımcı olacaktır ve önceki deneyimler bir iş için hak nasıl ispat yardımcı olacaktır.

Bir iş için bir kapak mektubu yazarken, ilk iş ilanıyla ayrıntılı olarak iş gereksinimlerini gözden geçirin. Eğer bu kriterlere uyan nasıl açıklamak için kapak mektubu kullanın.

Öznel bilgileri iletmek Önyazı kullanın

Özgeçmiş gerçekleri ülkesi – kim, ne, nerede ve nasıl. Buna karşılık, bir ön yazı bu iş için nitelikli neden açıklamak için bir fırsat sunar. Bu belge renk ve kişilik biraz ekler ve eldeki pozisyon için uygun olduğundan işverenleri ikna etmeye yöneliktir.

Bir mektup bir değerleriniz Bir işi sürdürmeye motive nasıl bir pozisyonda ilgiden temelinde gibi daha sübjektif bilgi iletmek için özgeçmiş, ya da neden daha iyi bir araç size bir şirket temyiz kültürü.

Özgeçmişinizi mektuplarını dahil bilgileri yedeklemek için ayrıntılı bilgi sağlar iken Kapak mektupları size Potansiyel işverenler için niteliklere satmak yardımcı olacaktır.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *